Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire számít ez korrekt...

Mennyire számít ez korrekt fizetésnek helyzetem alapján ? (Pontos adatok lent.)

Pedagógia és Családsegítő munkatárs vagyok, és használom szakmámat munkahelyemen.(Érettségivel rendelkezem.) Nyilván pontos Intézményt nem említek. De emberekkel foglalkozom egy viszonylag kisebb intézményben. Teljes Pályakezdő vagyok, nem volt állasom ez előtt. Csak egy pár hete kaptam meg ezt a munkát.

C-1 Angol felső fokú nyelv-vizsgám van. (B2 Is de ez gondolom nem releváns.)

Vidéken élek, közeli kisvárosban dolgozom. Bejárásomat fizetik.

Havi 20,000 Cafetériát kapok.

Fizetésem 315,000. Általában, hogy valami Bruttó vagy Nettó számít de az én helyzetemben nem. Fiatal vagyok, olyan 5-10,000 forint adót vonnak csak le. Gyakorlatilag kézhez kapom a teljes összeget.(25 éves kor alatt vagyok és leszek jó pár évig.)

Előre is elnézést ha kérdésem bugyuta vagy ezerszer meg lett kérdezve hasonló. Egyszerűen ez egy olyan téma melyről fogalmam sincs, csak tudni szeretném mennyire jártam jól vagy esetleg rosszul.(Utána jártam, vagyis próbáltam de nehéz ezen pontos adatot találni.)

Ha valami nem tiszta, én szívesen tisztázom.(amennyiben nem túl személyes.) Lehetséges(valószínű.) hogy valamit kihagytam.

#fizetés #Szociális Munkakör
2022. jún. 7. 16:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szerintem ezért nem fizetnek sokkal többet sehol.

Munkatapasztalattal sem lesz az évek múlva ennél sokkal több.

2022. jún. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%
25 éves korod után ez csökkeni fog, mert a sok adózási kedvezményt nem fogja kompenzálni a tapasztalat után kapott emelések.
2022. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

10. Senki sem tökéletes, nyilán én sem vagyok az. 5 Nyelvet beszélek(nem mindegyiket annyira jól mint a többit természetesen.) jelenleg. Ha megcsúszok egy-egy szóval hát úgy legyen. Semmi szükség kötekedni ezzel kapcsolatban, én sem szóltam így senkihez itt.

11. Sokkal több szerintem sem lesz, nem is igazán van rá szükségem. Én majdnem megélnék közmunkásbérből. Elég szerencsés hátterem van, saját ház és egy nagy család főleg. Az életstílusom maga sem valami drága. Olyan 100 ezerből én kényelmesen élek egy boldog életet. Jelen helyzetben a fizetésem nagy részét csak elrakom későbbre.

Ahogy említettem a pénz engem nem különösebben érdekel mindennapi életem kapcsán. Kíváncsi voltam hogyan fizet az állásom, ennyi az egész.

12. Ezzel tisztában vagyok és nem különösebb probléma, de köszönöm a tanácsot !

(Senki sem pénzért csinál ilyenhez hasonló munkákat, vagy legalábbis engem nagyon meglepne. Nem igazán hall az ember arról, hogy milyen sokat keresnek a tanárok, stb.)

2022. jún. 7. 19:53
 14/23 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell kérdést kiírni, nyilvánosak a béradatok Magyarországon.

Szerintem sosem az számít, hogy mennyi az annyi, mert hiába keres valaki 2x ennyit, ha havi 250 a jelzálog, és sorolhatnám.

2022. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

14. Utána jártam viszont pontos szakmámhoz, munkakezdőként nagyjából semmit sem találtam. Ez egy olyan dolog amit magában a Kérdésben megemlítettem, nem csak viccből írtam ki. Jelenlegi munkám Nem követi a pedagógusi bértáblát.

Teljesen Igazad van viszont viszonyítási alappal kapcsolatban. Az én élethelyzetben ez a fizetés az jelenti, hogy el tudok rakni 200,000-ret kényelmesen havonta. Másnak ez éhbér is lehetne.

2022. jún. 7. 20:19
 16/23 anonim ***** válasza:
Egy ilyen munkáért kiemelkedő vidéken. De a 315-ből nem 300 marad kézhez, hanem 250. 25 év alatt kevesebbet vonnak, de az i majd 20%.
2022. jún. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Kedvezmények nélkül 209.0000 a nettója 315.000-nek.

Kíváncsi vagyok, hogy ha így lett volna feltéve a kérdés, (minden paraméter ugyanaz, de 25 év fenti munkavállaló) milyen válaszok születnek. (Olyan mintha mindenki a nettó nézné. Nekem biztos nem az számítana.)

2022. jún. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Valóban! Csak 256.725 nettó lesz ebből,(25 év alatt is) megnéztem kalkulátorban.
2022. jún. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

18/16 Munkáltatóm maga jegyezte meg, hogy körülbelül egy 10,000 forint értéket fognak levonni jelenlegi adó kedvezményemmel. Konkrétan mondta, hogy nettóm mennyi lesz.(Nincs előttem a papír amire ezt leírtam.) Nyilván ezt nem Ő dönti el, de azért kétlem, hogy ebben csak így egyenesen tévedett volna. Dolgozott előttem itt más fiatal is.(Most Jelenleg Is dolgozik.) 250,000 nekem tökéletesen jó egyébként, csak azért remélem a főnököm(És a Három ügyintéző a szobában velünk.) ennél jobban képben van.

Azt jó hallani, hogy vidéken ez egy viszonylag magas ajánlat volt.

17. Erre én is kíváncsi vagyok. Őszintén jelentősen erősebb véleményeket kaptam mint amire számítottam, az egész kérdést csak személyes érdeklődésem miatt tettem ki. Szerintem őszintén jobb válaszokat kaptam volna, mivel Sokan végül arra fokuszáltak, hogy mennyit fogok kapni majd 6 éven belül ahelyett ami a kérdésem volt. Hogy milyen a fizetésem helyzetemhez mérten. Az egész 2. oldalon Egyetlen egy ember mondott bármit a kérdéssel kapcsolatban. (16. Innen is Köszönöm.)

2022. jún. 8. 08:59
 20/23 anonim válasza:

szerintem nálad valamit benéztek. ha a bruttód 315 ezer forint, még akkor is többet vonnak le 10 ezer forintnál ha 25 alatti vagy ÉS van legalább 2 gyereked.

A 18,5%-os TB járulékot fizetned kell mindenképp, hiába vagy 25 alatt. Esetleg ha gyereked van, akkor kapsz járulékkedvezményt is.

1 gyerek esetén 10 ezer forint, 2 gyereknél 40 ezer/hó.

Biztos, hogy nettó 300 ezer körül lesz a fizud és nem csak 256? Nagyon nem mindegy szerintem.

2022. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3