Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy IT-s tényleg ilyen nagy...

Egy IT-s tényleg ilyen nagy összegeket keres, vagy ez csak mítosz?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon írják néha, hogy 1 millió felett keresnek, de én nem találkoztam még ilyen nagy fizetésű IT-ssal (rokonom, 600 nettó), mi több ezen a listán is informatika kategóriában értékesítők vagy vezetők szerepelnek:

[link]


Mi az igazság?



2022. jún. 8. 16:23
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

9: különben ez nálunk is megvan, mármint hogy próbálnak mindennel becsábítani minket, kevés a hozzáértő ember... Cégnél teli a hűtő, kajára se kell költeni, ezen felül SZÉP kártyát meg minden sz*rt adnak. Persze nálunk is full HO, a díjnyertes 200 fős iroda üresen nagyrészt áll. Kár, hogy az én nettóm csak 450, pedig 6 éve vagyok a szakmában. Katásként azért fusiból jön még hozzá, amíg ezt is el nem veszik most fentről.

Egyébként nekem is ez a megérzésem, hogy bár z informatikáé a jövő, már ha elhajítasz egy követ z utcán 50%, hogy egy IT-st találsz el, szerintem nem tart ez a "túlfizetettség" soká - de ne legyen igazam, keressen mindenki jó sokat.

2022. jún. 8. 17:26
 12/51 A kérdező kommentje:
(Ja amúgy én nem IT-s vagyok, médiában dolgozom.)
2022. jún. 8. 17:27
 13/51 anonim ***** válasza:
32%

"Nettó 1 millió+ már kicsit trükkösebb, kell hozzá valami specializált tudás (vagy domain ismeret, vagy nagyon ritka/keresett technológia)"


Nem kell hozzá semmi ilyesmi, sima senior fejlesztőknek adnak ennyit, több cég bruttó 2 millió felett akár.

2022. jún. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
7%

9:

Mondjuk a sörcsap az red flag, mert az ilyen munkahely nem elégszik meg a munkáddal, nekik az életed kell.

2022. jún. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
7%

7:

Tudsz mondani pár céget, aki jól fizet? Eddig az ismertebb cégek közül a Morgan Stanleynél voltam 2.5 évet, ők a közhiedelemmel ellentétben elég s.zarul fizetnek.

2022. jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%
15 milyen közhiedelemről beszélsz? A Morgan köztudottan a kevésbé jól fizető cégek közé tartozik (mint általában a bankok). Ha pénzügyi területen akarsz normálisan keresni, akkor menj mondjuk egy Revoluthoz, vagy Wisehoz.
2022. jún. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%

Én senior sysadminként nettó 800 ezer körül keresek (+ 2 fizetésnyi bónusz/év), de ebben van ügyelet és túlórák is. Ha ebben a pozícióban valakinek ennyi az alap nettója (bruttó 1,2 millió), az már biztosan bőven millió felett kap készhez havonta.

Fejlesztőként meg valóban nettó 1 milliónál kezdődnek a senior bérek.

2022. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%
Linkedinen heti 3 megkeresest kapok tipikusan 1.3-1.5 bruttó bersavban, brutto 3 ert dolgozok contractorkent. Ismerosok nagy resze megkeresi a netto 1 milliot, aki nem az meg a netto 800at
2022. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ha pénzügyi szektor akkor fintech vagy hedge fund.

Jól fizető tech cégből meg akad bőven (bár nemzetközi szinten abból is elég gyenge a felhozatal).

2022. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

15 kozhiedelem :)))))


A morgannel egy alkalommal jott egy kulfoldi vezeto a budapesti irodaban es fizetesek teren elhangzott ez a mondat:

"We don't have to have the best salaries, we are Morgan Stanley"


Siralmas ahogy fizetnek, kb minden palyakezdo 1-2 ev utan otthagyja oket es atmegy a blackrockhoz

2022. jún. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!