Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy IT-s tényleg ilyen nagy...

Egy IT-s tényleg ilyen nagy összegeket keres, vagy ez csak mítosz?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon írják néha, hogy 1 millió felett keresnek, de én nem találkoztam még ilyen nagy fizetésű IT-ssal (rokonom, 600 nettó), mi több ezen a listán is informatika kategóriában értékesítők vagy vezetők szerepelnek:

[link]


Mi az igazság?



2022. jún. 8. 16:23
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
62%

Én egyetem alatt kötelező gyakorlatban keresek 300 nettót, amin emelni fognak majd.


Egyetem után 500 nettó szerintem simán hozható majd pályakezdőként vagy még több.


Jelenleg konkrétan jobban keresek gyakornokként, mint egy családi ismerős, aki egy közigazgatási intézmény vezetője. Ez szerintem durva.

2022. jún. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
65%

Nem nehéz millió fölötti fizetést megkeresni.

Kell hozzá pár év tapasztalat, nyelvtudás egy specializáció és máris 1,3 millióról indul a bértárgyalás.

2022. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

Morgan tényleg szrul fizethet.

Nekem azt mondták interjún amikor keveselltem az összeget, hogy nem a pénz számít hanem, hogy elmondhassam náluk dolgozom.

2022. jún. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan aki ennyit keres, de nem mind
2022. jún. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
63%

Emelkedett sokaknak a fizetése, de sokaké meg nem.

Nagy átlag 400-600 nettó körül keres.

Ahhoz hogy folyton lehető legmagasabbat kapja ahhoz folyamatosan munkahelyet kell váltania 2-4 évente.


Vannak olyan pozíciók amikkel lehet nettó 1m vagy felette keresni.

Nem általános. Nagyon nem.


IT szolgáltató központokban az általam megadott alsó határt se érik el a legtöbben. Kis cégeknél vagy nagy cégeknél, lehet a tetejét vagy a felett keresni. 800 felett már megritkul a levegő. Azok már Manager, vezető beosztású emberek. Akadnak beosztott pozíciók is 1M nettó felett igen.

Feladat, és cég függő nagyon.


De még mindig vannak multik is akik feketén alkalmaznak embereket IT -t is.

2022. jún. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%
Soksozr látom itt a gyakorin, hogy amikor "IT" fizetésekről beszélünk, akkor automatikusan a programozóra/fejlesztőre asszociál mindenki, abból is a felkapott technológiákra. Az IT-ba beletartozik a közalkalmazott informatikus, a helpdeskes, meg a borsod megyei kkv-nál alig bérminimum fölött dolgozó rendszergazda is, akinek egyébként a szakmai tudását egy átlag középiskolás tudná hozni. Az átlagba mind beletartoznak ők is. Valóban vannak olyan területek az IT-n belül ahol általános a millió fölötti fizetés mondjuk 5+ év tapasztalattal, de ez nem globálisan az IT-ra igaz.
2022. jún. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
69%

26:

Milyen területek ilyenek? Én Java fejlesztő vagyok, erre is ezt mondják, a gsakorlatban nem ismerek olyat, akinek 1 millió feletti lenne a nettója.

2022. jún. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
76%

#27 szerencsére nem az határozza meg a piaci viszonyokat, hogy a te ismerőseid mennyit keresnek.

Senior fejlesztőként pl. teljesen átlagosak a br. 1.5M+ bérsávok, jópár cég ad 2 millió fölött is. Most visszanéztem LinkedIn üzeneteimet, már 2019-ben is kerestek 1.6-2.0M bérsávval több cégtől.

Ismerkedj jól fizető cégeknél dolgozó emberekkel és akkor lesz ilyen ismerősöd. #16 írt is 2 példát a sok közül.

2022. jún. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%
27-es LinkedIn-en irj ra komolyabb cegeknel dolgozo senior+ fejlesztokre, hogy akarnak-e ismerkedni es akkor szerezhetsz ilyen ismerosoket :D
2022. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

28, 29#


Nem 27 vagyok, de akár elírhatnátok pár komolyabb céget, ahol sokat fizetnek Java fejlesztőnek, mert véletlenül pont az vagyok, csak kezdő. Jelenleg van munkahelyen, de szívesen elmenteném őket egy listára a jövőre, ha majd ismét keresek. :D

2022. jún. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!