Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért panaszkodnak (főleg a...

Miért panaszkodnak (főleg a diplomások), hogy nincs munka?

Figyelt kérdés

Mostanában úgy látom mindenki lenézi a diplomát, hogy nem ér semmit, meg panaszkodnak a dilpomások, hogy bezzeg neki két diplomája meg 3 nyelvvizsgája van és mégse kap munkát.

Aki nem akar diplomát szerezni, mert inkább szakmát szeretne, teljesen megértem nincs gond ezzel, csak miért röhögi ki a diplomásokat. A diplomásokat meg nem értem, van munka elég, csak nem sírni kéne, hanem valamiben kiemelkedőnek lenni, rögtön felvennék őket bárhova. Ha valaki meg csak divatból végezte el a egyetemet az ne csodálkozzon, szóval mikor tanulják meg végre a magyarok, hogy a pesszimizmus és panaszkodás semmit nem old meg?


2010. szept. 19. 11:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%
milyen állásinterjúkról beszélsz nagyokos, amiknek a negyede, fele sőt volt, hogy kétharmada arról szólt, mikor és hány kölköt akarok szülni és hogy tudnék pasikkal nő létemre együtt dolgozni...vagy azokat az állásokat pályázzam, ahol nyíltan kijelentik, náluk, nincs női mérnök az állományban? okostojás, majd akkor pofázz, ha lesz munkád
2010. szept. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
attól függ, milyen diploma. pl egy politológus mit csinál? leírja, hogy melyik párt hogysmint? oké, legyen minden médiánál 1-1 ilyen okoska. de az, hogy évi többszáz új politológus jön ki a diplomaosztóról, az nevetséges. míg egy közgazdász el tud helyezkedni, mert gyakorlatilag mindenhez ért ami a pénzzel kapcsolatos, pénzügyek meg minden egyes cégnél léteznek. tehát ne általánosítsunk, de valóban létezik a probléma. de ez az ő bajuk, pénztárosok voltak lesznek, csak manapság előbb elvégeztek egy fősulit.
2010. szept. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
20:01, látom azért intelligenciád megvan...esetleg mégis tudsz férfiakkal dolgozni és onnan jön a stílus. nem baj, a leendő vagy meglévő kölködnek - ha már így nevezed - talán szerencséje lesz és nem figyel rád, amikor nevelni próbálod.
2010. szept. 20. 00:12
 14/17 A kérdező kommentje:
22:53, nem tudom, nem vagyok politológus, nyilván minden szakmának megvan a maga (elhelyezkedési és egyéb) nehézsége, de ha az ember nem a másik köpködésébe fekteti az energiáit (mint ahogy még az itt válaszolók többsége is azt teszi), akkor előbb-utóbb megtalálja a saját útját. aki nem elég kreatív és nem eléggé atomerőmű a mai munkaerőpiac nehézségeivel való küzdelemhez, annak persze lőttek, csak akkor jön az, hogy másokat hibáztatnak, az országot, a politikusokat, a másik ember protekcióját stb., ami részben persze igaz, de mivel ez ténykérdés, túl kéne lépni ezeken. csak a legtöbb embernek erre már nincs ereje, mert könnyebb anyázni.
2010. szept. 20. 00:16
 15/17 anonim ***** válasza:
Diplomás vagyok, 2 szakos diplomám van. Munka az tényleg van, már jó párszor kényszerültem álláskeresésre (megszűnt a cég, feketén dolgoztattak stb.) és igen, mindig viszonylag hamar találtam. Csakhogy a fizetések sajnos olyanok, hogy gyakorlatilag nincs különbség diplomás- és nem diplomás között, sőt sokszor a szakmunkás többet visz haza (pláne ha pasi, nőknek mindig kevesebbet fizetnek). És sok diplomás elvárja, hogy a 4-5 év fősikola/egyetem után igenis megfizessék őket, és ezért olyan hirdetésre be se adják a jelentkezésüket, amiről tudni lehet, hogy az átlagos 100-110 ezer Ft/hó-t kapják csak meg. Én már ott tartok, hogy az iylen munkát is elfogadom, csak legyen egy fix munkahelyem és már az se baj, hogy nem teljesen a szakmámba vág a pozíció amit betöltök. Dolgoztam az egyik szakmámban (mint újságíró) és igen, akkor jól is kerestem, de megszűnt a lap. :( Most már családom van és amúgy sem vagyok az a karrierista típus, a lényeg, hogy kiszámítható, bejelentett munkám legyen. A fősikolát meg ennek ellenére sem bántam meg, életem egyik legjobb 4 éve volt amit ott eltöltöttem! Igazából akkor sem azért tanultam, hogy a megszerzett tudással majd nem tudom milyen nagy vezető legyek, hanem mert érdekelt a suli.
2010. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
49%

A fő kérdésre válaszolok!!!

Én arra paanszkodom, nekem azért nincs dilpomásként melóm, mert pl a volt gyak.helyemről, ezév januárjában 4-en is mentek nyugdíjba...DE senkit nem vesznek fel a helyükre, mivel LÉTSZÁMSTOPP van! Na erre mit mondjak? Mehettem volna, tudnám mit kell csinálni ott voltam gyakornok, a szakdolgozatomat is a gyak.helyről írtam. Erre tessék...

Szerintem a megoldás ez lenne:

NE emeljék a nyugdíjkorhatárt, hanem menjenek nyugdíjba az idősek, hogy a fiatalok a helyükre tudjanak menni. Előtte tanítsák be őket, aztán menjenek nyugdíjba!!!

Mindenkinek így lenne legjobb!

2010. szept. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy teljesen mindegy mi a végzettséged, úgy is a tapazstalatok kérik, szóval lehetsz diplomás, vagy szakmunkás stb. ha nincs legalább 3 év tapasztalatod, akkor nehéz elhelyezkedni.
2013. júl. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!