Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 5%-os béremelés a jelenlegi...

5%-os béremelés a jelenlegi helyzetben mennyire korrekt?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az elszállt árakra. Szeptemberben lesz, két éve, hogy itt dolgozom (nagy IT multi cég) és ennyit kaptam májustól. Br. 20k emelés.


A dolgom jól végzem, erről többször is kaptam visszajelzést, de a megbecsülés elmarad.

Tudok olyanról aki nincs ennyire képben mint én, de mivel több éve van ott ők többet kaptak + előléptetést is.


Érdemes megpróbálni kérni többet vagy úgyse fognak ha most volt és nem kaptam?


2022. jún. 10. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálni érdemes
2022. jún. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Soha nem értem ezeket a kérdéseket.. Piacképes a tudásod? Akkor elsőkörben emelést kérj, ha nem adnak, akkor majd adnak máshol.

Eleve az olyan helyeket hanyagolni kell, ahol az évet nem fizuemeléssel kezdik.

2022. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A két év alatt most emeltek először? Mert akkor gáz.
2022. jún. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, most. Tavaly azt mondták azért nem kaptam, mert még akkor nem volt meg az 1 évem...
2022. jún. 10. 17:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Kifogás mindig lesz.

5% hogy a hivatalos infláció jelenleg is 10% felett van, a valós meg valahol 15 és 20% között. Persze megtermelni nehéz, mert a cég bevételei nem nőttek 20% -ot de ha EUR ban számláznak akkor szépen lenyelik az árfolyam különbözetet és csökkentik vele az alap költségeiket, elfelejtik hogy itt nem hogy 5% nem fedez semmit hanem így is erősen érezni fogod az inflációt.


Találgatni lehet? Kék?

Mondjuk 2 év nem sok de jelenleg azért na...


Nálunk első 2 évben nincs emelés csak infláció követő. Azután ahogy dolgozott az illető. Jelen helyzetben a cég úgy döntött hogy mindenkinek 20% -ot emelnek, annak is aki 1 hónapja kezdett. Azt kérik hogy a projektekre feküdjünk rá hogy több bevétel is legyen. Burkoltan kérik hogy túlórázzunk többet. EUR -ban számlázunk szóval az árfolyam különbözetet most az ölünkbe öntötték meg egy kicsit többet is.

2022. jún. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

"5%-os béremelés a jelenlegi helyzetben"


Ez igazából arra sem elég, hogy a fizetést korrigálják az árakhoz képest. Mivel lehet itt ugrabugrálni, hogy 8-9% illetve 10% az infláció, bár ez is sokkal több, mint az 5% azt meg kell hagyni, de ez nagy kamu.


Aki itt ilyen számokkal dobálózik annak elküldeném az egyik kedvenc meme-t:

https://www.youtube.com/watch?v=ODLsmnykktI



Elég csak megnézni egy átlag terméket ami mondjuk került kb 400 Ft-ba, ha valós lenne az inflációra mondott adat akkor ennek a terméknek kb nem szabadna drágább lennie, mint 450 Ft. Persze tudom, hogy ez így sarkítás de az a baj, hogy ez szinten minden termékre vagy dologra szolgáltatásra igaz. (Mint tudjuk általában a 400 Ft-os termékből kb 600 Ft lett.)


Tehát ha átlagba is nézem simán van 15-25% az infláció. Némely esetben pedig még 40-50% is.

2022. jún. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%

Hát gyere hozzánk. 2017ben léptem be, 230 bruttóval. Azóta is at kapom egyetlen fillért se emeltek.

Akinek gond az 5% jöjjön hozzánk!! Itt nem lesz gond mert nem kap annyit se.

2022. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!