Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinaljak ha a könyvelő...

Mit csinaljak ha a könyvelő elrontja a béremet?

Figyelt kérdés
A cégnél a könyvelő elrontotta a béremet mivel megkaptam a táppénzt a beteg szabadságot és a béremet is ami eléggé sokáig ki sem derült és erről én sem tudtam. Ez egy fel éves történet és most lett egy új könyvelő aki ezt megtalálta de már a felmondási időn vagyok. Ezt az összeget tőlem vissza akarjak vonni de kerdesem az lenne hogy ha mas hibájából van ez az egész akkor nem attól a szemelytol kene vissza vonni aki elrontja? (Lehet hülyeség de nem kis pénzről beszelek most)

2022. jún. 21. 15:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

"erről én sem tudtam"


Azt ne mondd, hogy nem tűnt fel, hogy lényegesen többet kaptál, mint kéne.


"ha mas hibájából van ez az egész akkor nem attól a szemelytol kene vissza vonni aki elrontja?"


Nem.

2022. jún. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Jogosulatlanul van nálad a pénz, ebből a helyzetből nem tudsz nyerni. Vagy munkaügyi per a vége és vesztesz, vagy pedig fizetési meghagyásban végrehajtó viszi el tőled (ekkor több tízezer forinttal többet fizetsz vissza, mert mindenki a saját díjait felszámolja az eljárás során a közjegyzőtől a jogi képviselőn át a végrehajtóig).
2022. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vitatkozni, hogy ez így morálisan helyes-e vagy sem... de a tévesen utalt összeget bizony vissza kell fizetni. Legalábbis egy ideig biztosan.
2022. jún. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell moralizálni. Utaltak neked több pénzt, többet mint amennyi a szerződésedben van. te ezt észrevetted, nem szóltál. Sikkasztást követsz el. Ebből úgy mászol ki a legkönnyebben, ha visszaadod a pénzt, mert senki nem veszi be, hogy nem vetted észre. Örülj, hogy nem mennek rögtön bíróságra. Mit gondoltál? A kis al capone...
2022. jún. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nahh csak hogy tisztázzuk nálunk van ügyeleti dijj ami változik és ez mindig szepen megnyomja a fizetést ezért nem vettem eszre. A vádaskodóknak Koszonom nem viccből irtam hogy nem tunt fel. A fonokomnek sem tunt fel.
2022. jún. 21. 16:08
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"nálunk van ügyeleti dijj ami változik"


Dijj, az. Táppénzre és betegszabadságra milyen ügyeleti "dijj" jár szerinted?

2022. jún. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
5 nincs vádaskodás, ki lett mondva, hogy sikkasztasz. Ez így történt. Engem nem érdekel, hogy te mit csinálsz, de jó ha tudod, hogy ezt senkinek nem magyarázod be. Lehet, hogy tényleg nem vetted észre, de erre kicsi esélyt látok. Még ha így van, AKKOR SEM tudod bemagyarázni, hogy "nem vetted észre". Nem tudod.
2022. jún. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Valamint egyébként is mindegy, hogy szándékos-e vagy sem, azt neked kell visszafizetned. Örülj, hogy nem kamattal.
2022. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyszerű a dolog: megmondják és kimutatják hogy mennyivel kaptál többet, és visszautalod. Attól hogy más hibázott és te nem, nálad ugyanúgy jogosulatlanul van a többlet összeg, amivel nem tudsz elszámolni. Ezt nem lehet egy bíróságon sem megvédeni, mert ott van a papírokon és elszámolásokban, hogy az nem is járt volna. Ennek pedig egy kimenetele van, hogy vissza kell utalni a jogosulatlan kifizetést, és nem az hogy megtartod, a többiek pedig így jártak.
2022. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Lehet itt magyarázni és csak hogy hozza tegyem így is kevesebb bért kaptam mint ami szokott lenni. Ezért nem vettem eszre főként hogy a bér papiron nem volt feltüntetve. Ma kaptam meg a modositottat amit akkor kellett volna. És nem ezzel van problémám mert ha nincs mas megoldas oke vonják le tőlem mert akkor ez van csak ha van mas megoldas akkor másnak a hibáját nem én akarom megtéríteni. Ja és az ugyelet az plussz bér ami MEGTOLJA A FIZETÉST és hozza teszem AZT SEM TÜNTETIK FEL A BERPAPIRON.
2022. jún. 21. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!