Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinaljak ha a könyvelő...

Mit csinaljak ha a könyvelő elrontja a béremet?

Figyelt kérdés
A cégnél a könyvelő elrontotta a béremet mivel megkaptam a táppénzt a beteg szabadságot és a béremet is ami eléggé sokáig ki sem derült és erről én sem tudtam. Ez egy fel éves történet és most lett egy új könyvelő aki ezt megtalálta de már a felmondási időn vagyok. Ezt az összeget tőlem vissza akarjak vonni de kerdesem az lenne hogy ha mas hibájából van ez az egész akkor nem attól a szemelytol kene vissza vonni aki elrontja? (Lehet hülyeség de nem kis pénzről beszelek most)

2022. jún. 21. 15:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, kinek a hibája volt, a tévesen utalt pénzt minden esetben vissza kell adni.
2022. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem üvöltöznék, ha éppen azt hirdetem, hogy feketén kapok pénzt. Ugyanis az meg adócsalás, ha nem tudnád.
2022. jún. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nos az előbb beszéltem egy külön álló konyvelovel és említettem neki a sikkasztást és az adó csalást és kifejezetten ki emelte hogy “nyugodjon meg semmi ilyesmiről nincsen szó. Ha a hibás vállalja a tettet akkor neki kell megtéríteni ha nem akkor sajnos nekem. Ha ez sikkasztás vagy adó csalás lett volna akkor már kerestek volna hivatalosabb helyről mert ha ezt a cég megtalálta akkor megtalálja a NAV is”. Szóval ilyesmiről szó sincs.
2022. jún. 21. 16:33
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Kamu, mert azt biztos nem mondta, hogy a könyvelőnek kell kifizetnie.


Neked kell visszaadnod a tévesen utalt pénzt. Azzal egyetértek, hogy MÉG nem történt bűncselekmény, hanem egy tévedés miatti túlfizetés. Ennyi. Ha nem adod vissza, az más kérdés.

2022. jún. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem tartozom magyarázattal de azért hozza teszem hogy nem kamu :)
2022. jún. 21. 16:50
 16/20 anonim ***** válasza:
Akkor azzal a könyvelővel se állj többet szóba, a saját érdekedben.
2022. jún. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Vissza kell adni, persze! Nemtom mit bonyolítjátok itt a segg hülye könyvelőddel! Ha nem adod vissza, le lesz vonva (jogosan) az utolsó béredből aztán kész.
2022. jún. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Ezt az összeget tőlem vissza akarjak vonni"

Nem tudja visszavonni.

Legfeljebb nem adnak tovább fizetést, vagy perelnek bíróságon.

2022. jún. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
164. § A jogalap nélkül kifizetett munkabér hatvan napon túl akkor követelhető vissza, ha a munkavállalónak a kifizetés alaptalanságát fel kellett ismernie, vagy azt maga idézte elő.
2022. jún. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
ez a kérdező annyira buta, hogy esett 40-et az IQ-m, amíg a kérdését meg az általa írt válaszait olvastam.
2022. jún. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!