Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdaságinformatikus diplomáva...

Gazdaságinformatikus diplomával milyen munkaköröket lehet betölteni?

Figyelt kérdés
2022. jún. 24. 11:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
20%

A gazdinfó egy vicc. Semmire nem készít fel igazán. A programozás az egyetlen igazi lehetőség, amit ad viszont arra sem készít fel.


PL.:

Morgan Stanley-nél interjúztam programozói állásra, ahol többször megkérdezték, hogy milyen a pénzügyi ismeretem és hogy egyetem alatt milyen gazdasági tantárgyaim voltak.


Ott biztosan számokra előnyt jelentett volna valaki olyan, akit érdekel a gazdaság, mert nem csak vakon programozó pozícióik vannak. Sok olyan van, ahol tudni kell programozni és picit a pénzügyhöz is érteni.


Ezt tudom egyedül elképzelni, ahol előnyt jelentket a gazdinfó.


Viszont az a baj, hogy a gazdinfó más területre nagyon nem jogosít fel és nem ad előnyt.


Ezzel szemben egy mérnökinfó már jó, mert ott több dologra tudsz specializálódni és vagy egy erős informatikai háttértudásod.

2022. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
34%

#11 semmit nem ér a magyar IT felsőoktatás.


Legtöbb Senior / lead dev ismerősöm teljesen mást tanult egyetemen, vagy nincs is diplomája. :D

2022. jún. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%

12# Nem csak programozói fejjel kell az IT világot nézni :D


Ezt amúgy szintén programozó ként írom, de sok helyre jelentkeztem ahol elvárás a infó irányú diploma vagy elgalább diploma, sima Java backend pozícióknál is, amire én keresek.


Viszont programozáson belül is sok olyan terület van, ahol azért elvárt dolog és szívesen látják még Msc-t meg Phd-t is.

2022. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
37%
#12 azt azert erdemes hozzatenni, hogy a senior/lead dev onmagaban semmit nem jelent, lehetsz pl. senior dev valami falusi kkv-nal ugy, hogy kozben egy junior fejleszto kompetensebb nalad mondjuk egy Nvidia-nal.
2022. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
24%
#14 Ismerosom aki lead dev, itthonról dolgozik egy holland IT Consulting cégnek. 25 ev tapasztalattal, kétlem hogy kevesebbet tudna egy juniornal:).
2022. jún. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
96%

15#


Értem és tényleg van rengeteg pozíció, ahol nem kell diploma. Nélküle is lehet sikeres fejlesztő valaki.


Viszont ezt nem jelenti azt, hogy hülyeség a diploma és nincsnenek IT-n belül területek ahol szükség van rá vagy előnyt jelent.


Meg ne csak fejlesző szemszögből nézd az IT-t.

2022. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
33%
#15 igen, pont errol van szo, ismerosod 25 ev tapasztalattal valami holland consulting cegnek dolgozik, mas meg ugyanennyi tapasztalattal pl. distinguished engineer az Apple-nel evi tobb millio dollarert es mindketto "lead dev".
2022. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
24%

17#


11, 13, 16 vagyok.


Ez is hülyeség amit te mondasz. Nagy multiknál lazán lehetsz senior bármilyen végzettség nélkül.


Bár a googlenél is szívesen látnak phd-kat sima bsc nélkül is lazán lehetsz vezető.

2022. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
21%

#17 :D


Magyarországról beszélünk.

2022. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
88%

18-as linkelsz 1-2 LinkedIn fejlesztői profilt a magyar Google irodából, akinek nincs diplomája? Nem kell vezetőnek lennie. Én csak diplomást találtam, van akinek 2 is van.

Köszönöm szépen előre is.

2022. jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!