Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Visszavonjam a feljelentést?

Visszavonjam a feljelentést?

Figyelt kérdés
14hónapig dolgoztam egy cégnél, és ezidő alatt egyetlen fizetett szabadnapom sem volt, és ki sem fizették a fel nem használt szabadságot. Ezen kívül sok sunyiság ment a cégnél, a legtöbb alkalmazott csak napi 2órával volt bejelentve, közben pedig 8at dolgoztak, nemritkán még vasárnap is. Mivel én sem lettem kifizetve a megbeszéltek szerint és még a szabadságomat sem fizették ki, feljelentettem őket a IM-nél (román munkaügyi hivatal) Ez még májusban történt, és azóta felfüggesztették a céget és sorban kihallgatnak minden alkalmazottat. Most megkeresett a régi főnököm, és felajánlotta, hogy maradéktalanul kifizet mindent, csak vonjam vissza a feljelentést és mondjam azt, hogy csak félreértés történt.

2022. jún. 26. 17:48
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ma ismét beszéltem az IM munkatársával és garantálta, hogy szemethúnynak afölött, hogy én is csalást követtem el azzal, hogy 2órás szerződéssel dolgoztam, csak vigyük végig az ügyet. Ezenkívül a pénzről is biztosított, mert ha csődeljárás alá is kerül a cég, akkor az állam lefoglalja az ingóságait, és az árversen befolyt pénzből először az alkalmazottakat kártalanaítja.

Tehát veszítenivalója csak a górénak van.

2022. jún. 27. 12:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!