Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az esetben elvállalnád...

Ebben az esetben elvállalnád az előléptetést?

Figyelt kérdés

A főnököm nemrég felajánlotta, hogy lehetnék részlegvezető a cégnél, ahol dolgozom, ha a jelenlegi elmegy nyugdíjba. (Úgy tudom, hogy november végén menne el.)

A munkám a jelenleginél több lenne, illetve a fizetésem is jelentősen magasabb lenne.


Azért kételkedem, mert pont november végén születik meg a harmadik gyerekem, így nem vagyok biztos abban, hogy elég időt tudnék vele, illetve a másik két gyerekemmel tölteni. Sokszor lenne olyan, hogy tovább kellene bentmaradnom, mint jelenleg. A mostani részlegvezetőnek gyakran vannak olyan munkái, amit hazavisz, és nem ritka az sem, hogy éjfél körül fejezi be.

Az nem opció, hogy csak pár év múlva vállalom el.

A feleségem arra ösztönöz, hogy vállaljam el, de szeretném ha egy kívülálló is kifejtené a véleményét erről.


Bár több lenne a pénz, de a hétköznapokban, főleg kezdetben, amíg nincs rutinom, nem sokat tudnék hozzátenni a háztartáshoz.



2022. jún. 26. 20:02
A kérdező szavazást indított:
Elvállalnám
Nem vállalnám el
34 szavazat
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Annyit talán hozzátehetnék, hogy jelenleg egyik hónapról, a másikra élünk. Egy minimális összeget tudunk félrerakni minden hónapban, arra a célra, hogy ha valami elromlana, ki tudjuk fizetni a szerelőt, vagy ha bármi baj történne, akkor legyen mihez nyúlni
2022. jún. 26. 20:05
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vállald el.
2022. jún. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Elvállalnám és optimalizálnám a munkát, mert az nem normális, hogy haza kell vinni a munkát
2022. jún. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

ilyen formában hogy haza kell vinni a munkát, meg random tovább kell bent maradni.. biztos nem vállalnám.


bár ennyire létminimumotokra gyereket vállalni.. inkább nem is mondok semmit.

2022. jún. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%

Van az a mondás, hogy "Ahová bárányt ad az Isten, oda legelőt is ad." Vállald el, a többi majd alakul szépen.

Anno kb. úgy voltunk anyagilag, mint ti, mindig csináltuk, amit kell és amire képesek voltunk, munkában, szülőségben egyaránt. Baromi nehéz is volt és csodálatos is volt.

Egy háromgyerekes anyuka, akinek kettő "gyereke" már nem gyerek, hanem felnőtt.

2022. jún. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Vállald el az előléptetést és legközelebb ne vállalj még egy gyereket ha nem stabil az anyagi helyzetetek.
2022. jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha már most, két gyerkőc mellett hónapról hónapra éltek, akkor előbb-utóbb úgy is egyéb kereset kiegészítés után kellene néznetek, szóval egyértelmű, hogy elvállalnám. Egyrészt a magasabb fizetés miatt, másrészt szakmailag is jobban jársz.

Sajnos jelenleg nem vagytok abban a helyzetben, hogy döntsetek a "több pénz vagy több idő a családdal" között.

2022. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha két gyerek mellett hónapról hónapra éltek, akkor sokkal fontosabb, hogy a kellő pénzt elő tudd teremteni a gyerek felneveléséhez. B***hatod, hogy mennyi időt tudsz vele tölteni, ha közben sakkozni kell a sárga csekkekkel, melyiket tudod később fizetni, hogy azért hó végén is legyen legalább parizer a száraz zsemlében.

Majd az anyja törődik vele 1-2 évig, amíg ki nem nevelsz néhány kádert, akik nélküled is elvégzik a munkát, te meg utána kiveszed a részed a gyereknevelésből, mert végre lesz rá időd. De ha nincs miből nevelni a gyereket, semmit nem ér az egész.

2022. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Már 2 éve sejtettem, hogy én vagyok a legesélyesebb az említett előléptetésre, ami 3 hete be is igazolódott a főnököm felajánlásával. Nem foglalkoztam eddig a témával, eddig nem nagyon gondoltam bele abba, hogy milyen extra munkáim lennének. Most az utóbbi 2 napban kezdtem el ezen rágódni
2022. jún. 26. 22:07
 10/16 kapo1588 ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben voltam pár hónapja. Előléptetést elvállaljam-e úgy hogy születik a következő gyerek. Én elvállaltam, felmondani, vagy visszalépni még mindig könnyebb mint a kihagyott lehetőség után bánkódni
2022. jún. 27. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!