Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan, aki harmincas...

Van itt olyan, aki harmincas éveiben új pályát vagy karriert kezdett (pl ügyvédjelölt, rezidens, tanár stb.)?

Figyelt kérdés
Vagy ismertek ilyen embert? Mik a tapasztalatok?

2022. jún. 28. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bérszámfejtő vagyok, ezt a szakmát nagyon sokan kezdik harminc felett, én is :). Csinálom ugyanehhez a felsőfokú képzést is, amiből még egy év hátra van sajnos.

Azért írom hogy sajnos, mert most nagyon úgy érzem hogy megint váltanék másra. 42 vagyok.

Jogász levelezőt nagyon sokan csinálják munka mellett, hogy előrébb jussanak valamilyen pályán. Viszont ez csak amolyan kiegészítő képzés ilyenkor.

2022. jún. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak jogon belül kezdtem új pályát, hivatalnokból lettem ügyvéd. Ez se volt könnyű, egy új szakma biztos még nehezebb lenne. Nem is a beletanulás, hanem eleve a diploma megszerzése miatt. Nem fog úgy az agyam mint régen, a jogi szakvizsgába is majd bele rokkantam :)
2022. jún. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy baratnom 50+ ingatlanozni kezdett. Nagyon jol megy neki. Az mondjuk fontos, hogy nem a becsuletesseg mintakepe.
2022. jún. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es hány évesen váltottál ügyvédi pályára?

Szeretnék valami mást tanulni, de már 26 vagyok. Mire elvégzem az egyetemet, már bőven 30 felett leszek. Pl. jogászként vagy orvosként lenne lehetőségem elhelyezkedni vajon pályakezdőként, 31-32 evesen?

2022. júl. 14. 08:39
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Van esélyed, de azért keményen neki kéne menni ennek a két képzésnek, hogy 5 év alatt meg is legyen, ne húzódjon el nagyon (bár egyetem alatt is lehet dolgozni). Meg az orvosihoz úgy gondolnám hogy azért kell küldetéstudat is. Vagy legalábbis nem tudnám elképzelni, hogy ezt valaki csak úgy elkezdje. A jog sokkal jellegtelenebb, mivel papírral dolgozik, nem emberi testtel. Miért pont ez a két képzés érdekel? Mit csinálsz most?

32 évesen váltottam. Nem hiszem hogy itt a kor akkora hátrány lenne, pláne ha még nem állapodtál meg.

2022. júl. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából engem az orvosi érdekel, a barátnőmet pedig a jog. Sajnos úgy alakult az életem, hogy most lenne anyagi erőforrásom továbbtanulni.


Eddig külföldön dolgoztam/életem, turizmusban (recepciós).


Köszi a válaszokat!

2022. júl. 17. 21:57
 7/7 Kattoryory válasza:
100%

Mindenképp belevágnék a helyedben különben egész további életedben azon fogsz őrlődni hogy mi lehetett volna belőled.

Ezekkel a szakmákkal valószínűtlen hogy munkanélküli maradsz, max rosszabb esetben nem a legjobban fizető állást kapod.

2022. szept. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!