Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek kellene többet keresnie?...

Kinek kellene többet keresnie? Aki sok évvel tapasztaltabb, vagy aki fiatalabb de jobban teljesít?

Figyelt kérdés

Mérnökök vagyunk, négyen egy csapatban. A csapatvezető határozza meg, hogyan osztja el a fizetést hármunk között, de mi nem tudjuk a másikét. Nemrég megemlítettem, hogy emelést kérnék, amire azt mondta, hogy szóba jöhet, de nem fog olyat adni, ami már igazságtalan lenne a csapat többi tagjára nézve.


Én 29, a másik kettő 31 és 39, tehát legfiatalabb vagyok. A 39 évesnél simán jobban teljesítek az utóbbi időben, már beletanultam, fejlődtem és túlléptem rajta. Igazságtalannak érezném, ha nem keresnék legalább annyit, mint ő, de több is megérdemelt lenne. Ha viszont az ő szemszögéből nézem, akkor meg azért lennék frusztrált, hogy egy 10 évvel fiatalabb, 10 év tapasztalattal kevesebbel rendelkező kolléga többet keres. Kb. egyszerre jöttünk a céghez, ő pár hónappal korábban, de neki máshonnan van sok tapasztalata.

De jobban teljesítek, ez most már egyre tisztábban látszik. Ugyanazokat a feladatokat hamarabb és pontosabban csinálom meg, többet nyújtok a cég számára.


Mi lenne igazságos?



2022. jún. 28. 20:47
A kérdező szavazást indított:
Tapasztaltabb, több éve van, ő érdemli meg a több fizetést
Ugyanakkora fizetés jár mindkettőnek
Aki jobban teljesít, az érdemli a jobb fizetést, akkor is, ha fiatalabb
24 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Egyenlő munkáért egyenlő bért !
2022. jún. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Honnan tudod hogy te teljesítesz a legjobban?
2022. jún. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

"Egyenlő munkáért egyenlő bért !"


De pont azt részletezi a kérdés, hogy nem egyenlő munkáról van szó.

2022. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"de nem fog olyat adni, ami már igazságtalan lenne a csapat többi tagjára nézve"


Ez spec bármit jelenthet. A cég bekategorizált titeket valamilyen módon, és kb ennek arányában kaptok bért most is, meg a jövőben is.

2022. jún. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A saját munkád mindig többnek, másé mindig kevesebbnek tűnik.

Ez elég kicsinyes módja a bérfeszültség szításának. Nem kapsz fizetésemelést a főnöködtől, és egyből a kollégád fizetését támadod. A fizetés csak rád és a munkáltatódra tartozik. Kollégád fizetése nem tartozik rád. Ha nem tetszik a fizetésed és nem emelnek, akkor elmész a cégtől, ennyi az egész.

2022. jún. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Fizetésben nincs igazság, a fizetést ki kell harcolni. Ha nem kapod meg amit kérsz, keresel más helyet. A fizetéseknél nagyon sok dolgot vesznek figyelembe, ezért nem lehet ennyire leegyszerűsíteni a dolgot. A kérdésből látszik, hogy manipulatív és tudatlanságot mutat.
2022. jún. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Egyenlő munkáért egyenlő bért !"



"De pont azt részletezi a kérdés, hogy nem egyenlő munkáról van szó."


Szerintem adott poziban ne legyen bér különbség. Ha egy adott dolgozó rosszabbul teljesít, arra ott a csopvez, megvannak a lehetőségei a szankcionálásra, pl bónuszmegvonás, stb.

Anno én is voltam ilyen helyzetben, nem akartak a másik, azonos munkakörben dolgozó kolléga bérszintjére hozni, így leléptem. Nagyjából nettó 50e volt a difi.

2022. jún. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
Itt csak arról van szó, hogy narcisztikus egoista vagy.
2022. jún. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Egyet értek azzal, hogy aki jobban teljesít az keressen is az keressen többet, mivel ez egy igazságos megkülönböztetése a a munkavállalók között, és ezáltal ki fog alakulni egy verseny amelyben a munkáltató és a jobban teljesítő munkavállalók is jobban fognak járni (a munkáltató azt érzi, hogy több a bevétel, vagy jobb a szolgáltatásuk minősége, a munkavállaló pedig kiallkudhat magának jobb fizetést amelyből jobb életszínvonalat tud magának biztosítani)


Ezért lenne jobb az állami szektor nagy részét kivezetni a versenypiacra, mivel akkor nem az államnak kellene törődni azzal, hogy a költségvetésből emeljen fizetést, hanem majd ők kitermelik (közvetlenül vagy közvetetten) maguknak. És sokkal kevesebb lenne az államnak a kiadása is, amely esetén pedig alacsonyabb lehetne az ÁFA és a munkavállalói adók is.

2022. jún. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!