Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún mit válaszoljak...

Állásinterjún mit válaszoljak erre a kérdésre?

Figyelt kérdés

Bp-en szeretnék dolgozni, de jelenleg vidéki vagyok. Bejárás megoldott.


Régebben diákmunka keretében is bejárós voltam, laza 1 óra alatt fent voltam Pesten. Szinte a ház elől indul a távolsági busz. Amikor felköltöztem albiba Pestre, kb 3 átszállással 2 óra alatt voltam bent a melóhelyen (diákmunka volt).


Most ismét vidéki vagyok, de ha sikerül a próbaidőt túlélni :) , akkor mindenképpen felköltöznék Pestre (albiba).


Mit mondjak,ha azt szeretném, hogy tekintsenek el ettől a ténytől, és nem kérem az utazási költségtérítést? Megtehetem, hogy lemondok a költségtérítésről?


Mivel győzhetném meg őket, hogy ebből nem lesz hátrányuk?


2010. szept. 21. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen hajlandó vagyok felköltözni Budapestre, a költségtérítéstől pedig eltekintek.
2010. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jelenleg vidéken lakom,de amint megvan a megfelelő munkahely,költözöm a közelébe.
2010. szept. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Mi a bejelentett címed? Utazási költségtérítésnél ugyanis ezt veszik figyelembe. Ha pesti bejelentett címed van, hiába laksz mondjuk Piripócson albérletben, barátoknál szívességből stb., akkor sem kötelesek költségtérítést fizetni, ha szeretnéd.
2010. szept. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: hagyd ki a címed az önéletrajzból. Akkor nincs kérdés. Ha meg rákérdeznek, akkor mondd, hogy azért nem írtad bele, mert most tervezel költözni, csak előbb szeretnél munkát találni Pesten. De valószínűleg nem fognak rákérdezni.
2010. szept. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mond az, hogy tervezed a fővárosba költözést, eltekintesz az utazási költségtérítéstől.


S ne hagyd ki az önéletrajzból a címedet, mert mi van, ha levélben akarnak értesíteni, hogy ekkor és ekkor jelenj meg interjúra.

2010. szept. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!