Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fejlesztői fizetések bérsávjai...

Fejlesztői fizetések bérsávjai az Alföldön, Ti mit tapasztaltok?

Figyelt kérdés
Jelenlegi cégnél ahol dolgozom (kis cég) ott az "szokás", hogy te idejössz újként és ha nagyon kevés tapasztalatod van, akkor a béred kb 200eft mondjuk frontendesként és kevés a kapacitás a cégnél, hogy valaki tanítson téged, de ha idejössz pl 5 év tapasztalattal (mindegy miben prg-tál) akkor sem kapod meg a régi munkahelyeden kapott fizut, mondván, hogy lehet, hogy van tudásod,de nem abban ami ide kell.Előbb bizonyítsd be, hogy tudsz és akkor lehet, hogy kapsz emelést is. Valamint előre szóltak, hogy azzal ne is gyere, hogy hiteled van vagy albérleted, mert ezekért nem adnak többet,ez a te problémád. Ha a piaci árakat hozod fel, arra is az a válasz, hogy hány olyan fejlesztő van aki villog a cv-ben találhatóakkal,de nincs annyi tudás mögötte. Illetve nem vesznek fel olyan embert sem, aki korábban Pesten dolgozott, mert az többet kér és aztán a fentebb leírtakkal tolják meg ismét az okokat plusszként. Segítsetek már kérlek, aki jobban mozog ezekben, hogy ezek teljesen reálisak lehetnek vagy nagyon zsugori ez a cégvezető vagy mi lehet az oka, hogy ő így látja ezeket? 2 olyan embere van az 5-ből akit megfizet, ezek 8 éve fejlesztenek nála, nyilván barátok is és el van szállva tőlük. Véleménye szerint irreleváns amit az iskolából kijöttek kérnek (250-300 eft), hiszen semmi tudásuk nincs. Felvett a múltkor is egy kezdő frontendest és az volt, hogy lassú és hibázik, de a cégnél nem láttam, hogy bárki is segít neki a fejlődésben. Ez a kolléga elment egy másik céghez, ahol segítik, támogatják és többet keres. Engem teljesen padlóra vág mikor beszélgetek a főnökkel erről és egyszerűen nem tudok neki érveket mondani, de azt érzem, hogy ez nagyon nem van jól így. Ti mivel cáfolnátok az egyes kijelentéseit?Vélemények? Köszi

2022. júl. 27. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen irreleváns fejlesztői pozíciónál a lakhelyed, rengeteg a távmunka lehetőség, én is Miskolcról dolgozom pesti cégnek.
2022. júl. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Pont azt nézi, hogy ha olyan embert talál akinek mondjuk van szabad kapacitása, akkor megnézi, hogy hová dolgozik be, és ha ez egy pesti cég akkor már nem tárgyal vele, mert az sokat kér. Sőt azt is megnézi, hogy hol lakik :((
2022. júl. 27. 10:25
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
És ezzel mi a probléma? Így a normális fejlesztők normális cégeknél dolgoznak, a félkegyelműek meg ilyeneknél. Teljesen jól van így.
2022. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez szarrágóság, dolgoztam már ilyen cégnél, többet nem fogok.
2022. júl. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ezt megpróbálja nekem állás interjún előadni, akkor ráborítom az asztalt. :DDD


"mi lehet az oka, hogy ő így látja ezeket?"

Több a profitja, ha alacsonyabb a kiadás.



Én mondok szívesen érveket.


"te idejössz újként és ha nagyon kevés tapasztalatod van, akkor a béred kb 200eft"

Azt, hogy nem csak az aktuális tudását fizeted meg, hanem a potenciált is, ami benne van.

Ha mindig elmennek az emberek, akkor a cserélődés miatt mindig az újakat be kell tanítani, vagyis lassabban dolgoznak.


"ha idejössz pl 5 év tapasztalattal (mindegy miben prg-tál) akkor sem kapod meg a régi munkahelyeden kapott fizut, mondván, hogy lehet, hogy van tudásod,de nem abban ami ide kell"

Egyrészt, az interjúnak az a célja, hogy felmérje, hanem méri fel, akkor az az ő hibája, erre nem hivatkozhat. Ha nincs tudása vagy nem lenne, akkor nem is venné fel

Másrészt, erre ugyanaz igaz, mitn az előbbire, akkor el fog menni és kereshet mást, akit be kell tanítani.

Harmadrészt, bizony érdemes megfizetni az aktuális tudását is, mert lehet, hogy amit máshol összeszedett az jelenleg nem hasznosítható, viszont bármikor jöhet olyan projekt ott is, amikor hasznosíthatóvá válik.


"Előbb bizonyítsd be, hogy tudsz és akkor lehet, hogy kapsz emelést is"

Az interjúnak kellene arról szólnia, hogy bebizonyítja.

Szarul interjúztad a cégvezető, ha ez akkor nem derül ki.


"hiteled van vagy albérleted [...] piaci árakat hozod fel [...] ez a te problémád"

Az ővé meg az, hogy akkor senki nem fog szívesen dolgozni, senki sem lesz motivált és így összességében szarabb, lassabb munkát végez.

Szerinte a nagy multik azért vannak ott ahol, mert nem fizetik meg a szakembereiket?


Ha nagyon jó bért ad, akkor a legjobbak lesznek nála. És a legjobbak lehet valamit kezdeni.


"hány olyan fejlesztő van aki villog a cv-ben találhatóakkal,de nincs annyi tudás mögötte"

Még egyszer, ezt kellene interjún ellenőrizni.

Utólag meg ne sírjon, hogy mi volt a cv-ben és milyen tudása van. Az ő felelőssége ezt ellenőrizni.


"nem vesznek fel olyan embert sem, aki korábban Pesten dolgozott"

Gondoltam. :D

De én inkább úgy mondanám, hogy Pesten dolgozó nem is menne oda.


"ezek teljesen reálisak lehetnek"

EGy pályakezdő esetén egyébként lehet reális, hogy a CV nem feltétlenül jelent semmit. Sokan elég szarul, elég kevés ismeretanyaggal végeznek.

Viszont az interjú, ami általában több körösnek kell lennie, annak pont ez a célja, hogy kiszűrje, hogy ki mire alkalmas és mire nem. Ezért adnak a cégek rendszerint házit, hogy lássák mit tudsz.

Majd van egy személyes beszégletés, ahol már vannak mérnökök is és 1-2 szakmai kérdés vagy elmagyarázod a házid vagy valami hasonló, amiből kiderül, hogy mire vagy képes és mire nem.


"Véleménye szerint irreleváns amit az iskolából kijöttek kérnek (250-300 eft), hiszen semmi tudásuk nincs."

Ezt nem tudom, hogy bruttóban vagy nettóban írtad, de ez még így baromi alacsony összeg.

Ha bruttóban, akkor én ennek kezdőként a kétszeresét kaptam úgy, hogy nem én kértem, hanem nekem ajánlottak ennyit a megkérdezésem nélkül.

Ha nettóban, akkor is legalább másfélszeresét kapom.


Félre ne érts, én kifejezettem jó összegnek tartom a fizum, viszont amit leírtál az baromi alacsony, mivel egy pénztáros többet keres már.


"egyszerűen nem tudok neki érveket mondani"

Rúgd bokán, valaki csak abból tanul :D

2022. júl. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én is szeretnék lelépni egy hónapon belül és bár nem vagyok köteles indokolni, hogy miért, de nagyon szeretnék neki pár jótanácsot adni a gondolataival kapcsolatban....Nem tudok lojális lenni egy olyan céghez, ahol a motiváció gyakorlatilag minden tekintetben nulla. Mondjuk van cafettéria: kávé és kéthetente 1*-i masszázs...:D
2022. júl. 27. 10:46
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A gyakornoki bérek jelenleg 270-350 körül vannak 8 órás munkánál szval maradjunk annyiba h 200 az nagyon nagyon kevés.


Kezdő bérek meg 400-500 nettó körül járnak.


Mondhatja valaki hogy "de csak egy kezdő és nem tud semmit" de akkor is ennyi az ára a fejlesztőknek mert nincs elég. A potenciált fizeted meg nem pedig az éppen akkori tudást. Plusz ez egy olyan munka mamár amit bárhonnan végezhetsz és egyre kisebb a különbség a fizetések BP és vidék között.


Ez egy tipikus szarrágó cég akinek az elvárásai az egekben de egy botot nem hajlandó odébb rakni a dolgozóiért, majd csodálkozik ha sorban lépnek ki az emberek.

2022. júl. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Valóban úgy működik, hogy kapnak próbafeladatot, azt visszaküldik majd beszélnek vele egy fejlesztő jelenlétében. Aztán felveszik és az történik, amit fentebb leírtam. 5-ös válaszolónak: nettóban írtam, bocsánat azt valóban odaírhattam volna.

Én mindenhová úgy adom be a CV-m, hogy kezdő vagyok és lelkes, otthon is fejlesztem magam és akár gyakornokként is hajlandó vagyok elhelyezkedni.Így ha senki nem jelez vissza nem fogok megsértődni, hisz tényleg van akinek nincs kapacitása tanítani a "kicsiket"....de ez amit ő csinál...pfff, azt hiszem majd tényleg jól bokán rúgom :D

2022. júl. 27. 10:54
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően sztem fölös tanácsot adni, az ilyen emberek nem hajlandóak általában változni.

Ettől függetlenül elmondhatod az okát amiért elmész.


Kezdőként szerintem oké hogy sokmindent nem tudsz, ez így van alapvetően jól. Ahogy egyre többet dolgozol a skilljeid nagyon nagyon gyorsan javulni fognak.

És sajna igen, kevés az idő a kezdőkre, bárhol is legyél, de muszály velük is foglalkozni amennyit csak lehet.

Az meg hogy lassú vagy hibákat csinál megint csak normális, ezért kezdő a kezdő és nem pedig senior. Hibákból tanul a legtöbbet az ember.

Fizunál meg ne engedd h kihasználjanak, érdemes folyamatosan nézni h mennyi az átlag bér, pl glassdoor jó erre(senioritásra figyelj).

2022. júl. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#9

"érdemes folyamatosan nézni h mennyi az átlag bér, pl glassdoor jó erre"

Nekem valaki a Hays Hungary Salary Guide-ot javasolta:

[link]

2022. júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!