Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki mit tenne a helyemben?

Ki mit tenne a helyemben?

Figyelt kérdés

Corvinus gazdálkodási és menedzsment alapdiplomával rendelkezem és jelenleg (március óta) teljes munkaidős állásban dolgozom, mint financial controller. Szeptemberben kezdem a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakot az ELTE-n, így emiatt az volt a tervem, hogy maradok a jelen munkahelyemen míg elvégzem a mestert.


A munkabérem 400 bruttó és a jelen gazdasági drágulással épphogy kijövök a fizetésemből az SZJA kedvezmény miatt (22 éves vagyok), viszont félre tenni nem tudok, mert egyedül élek albérletben Budapesten.


Plusz infó: rendelkezem angol felsőfok és német középfokú nyelvvizsgával, emellett az egyetem alatt, tehát 3,5 évig duális képzésben dolgoztam.


Szerintetek megérné váltani vagy várjak vele?



2022. júl. 27. 11:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#18

"7db póló kitart egy évig, az alapból 28 ezer forint."

Hol nyúzol te el 7 pólót évente? Nekem van olyan pólóm, ami már több, mint 10 éves és még mindig jó.

Évente veszek 1-2 darabot, általában valami jó mintával, lecserélendő azokat, amik kilyukadnak, vagy már túl fakók (bár utóbbiak még hálópólónak jók)


"Farmernadrág ha feltételezem hogy csak 1 et veszel, akkor az megint 1 év"

Ezt sem értem, miért csak egy évet bírna. Van 2-3 farmernadrágom, simán kibír 4-5 évet egy darab (nem szoktam kihízni)


"Cipőnél én nem spórolnék mert annak az eredménye az hogy szétcseszed a lábad, az is legalább 10k ha 1 cipő elég egy évre."

A Deichmann-os cipők kiválóak. Nekem még nem volt problémám velük. Sőt, volt olyan 3000 forintos Lidl cipőm, amit 2 évig hordtam.

Van egy nyári cipőm, egy szandálom, egy bakancs télire és ennyi. 2-3 évente cserélem őket. Minek annyi cipő?


"És akkor még nincs pulcsid, téli és tavaszi kabátod, rövidnadrágod, egy szimpla melegítőd meg valami amiben alszol(ezek hosszabb ideig elvannak) ezek így egybe kb 50 ezer"

Rövidnadrágból van vagy 5-6 darabom, nagyrészük több éves. Idén már válogatnom kellett, hogy melyik az, amelyiket hordom is. Pár évig biztos nem kell új. Egy kabát 4-5 évet kibír, egy tavaszi, amit ritkán hord az ember, még többet is.

A kedvenc pulcsimat kb 6 éve vettem és a zipzárat ugyan cserélni kellett rajta, de még mindig jó állapotú, pedig sokat hordom.


"És alkalmi cuccokról, mint ing nem is beszéltem"

Van egy rakás ingem. Szinte sose hordom őket. Öltönyből kettő van: egyet a szalagavatóra, egyet az esküvőmre csináltattam. Ha nem hízom ki, ez a darab kb életem végéig kiszolgál.

Alkalmi cipőből van egy pár, valami 4 ezerért vettem, az is sokáig jó lesz, mert évente max egyszer veszem fel (sőt, annak örülök, ha nem kell felvennem, mert az manapság temetést jelent)


"Szóval ott tartunk hogy semmi márkásat nem vettél, valmiből egy van amiből jobb lenne ha több lenne(pl cipő/farmer) és már elköltöttél alsóhangon 120 at évente, de ha realistábbak vagyunk akkor inkább 180 at"

Te lehet. Én sosem értettem, hogy lehet ennyit költeni ruhákra vagy hogy lehet ennyi ruhát elnyűni egy év alatt...


#19

"Én nemrég varrattam magamra öltönyt vidéken , mellénnyel, inggel stb. És 130k volt."

Lol. Három éve csináltattam az esküvői öltönyömet. A zakó 35 ezer volt, a nadrág asszem 8, vettem egy inget hozzá 4 ezerért meg egy mellényt, az egész cipővel, nyakkendővel, mindennel megállt 60 ezernél.


"Aztán ott van hogy minőségi kozmetikai termékek, arcra, testre, hajra stb. Parfümök. Óra. Egyéb kiegészítők."

Parfümből veszek egy 5 ezer forintos Avonost, aminek tetszik az illata és elég egy évig. Hajra samponon kívül nem használok mást. Órából van egy közepes árú okosórám, nekem megfelel.


Asszem talán annyi, hogy én magasról teszek arra, hogy mit gondolnak rólam idegenek. Kinéznek a ruháim vagy hasonló miatt? Kit érdekel?! Röhögnek, hogy nem "tökig Adidasban" járok? Én meg röhögök azon, hogy a márkanévre súlyos tízezreket dobnak ki.

A csalás és a barátok véleményére adok. Idegenek azt gondolnak, amit akarnak. Nem vagyok hiú.

2022. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

21. Oké megértjük, te nem vagy egy nagy igényű ember ezen a téren. De ettől még tény hogy milyen árak vannak. És van akinek fontos, legalább egy közepes minőség és jól kinézés, és nem Lidl cipőben akar mászkálni.

Egyrészt 3 éve olcsóbb is volt minden, másrészt szintén megnézném, hogy milyen anyagminősége, elkészítési minősége van összehasonlítva a két öltönyt.


De hosszan sorolhatnám. Teljesen másképp nézzük a világot ezekből a szempontokból.

2022. júl. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Összehasonlítani nyilván nem tudom, de én meg voltam elégedve az öltöny minőségével. Pláne, hogy az esküvő óta csak egyszer (egy keresztelőn) volt rajtam.

Azt a pénzt, amit itt megspóroltam, inkább a nászútba fektettem, hogy élmény legyen. Nekem az többet ért.

2022. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!