Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki mit tenne az én helyemben?

Ki mit tenne az én helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy unokatesóm, kiskorom óta a legjobb barátom, együtt nőttünk fel meg ilyenek, bírtam is a gyereket mert jó fej volt és kb ő volt az egyetlen olyan ember akinél igazán megtudtam nyílni, ez azért nagy dolog nálam mert másnál ez soha sem sikerül, vannak barátaim de náluk nem megy ez, csak az unokatesómnál. Akkoriban nem nagyon volt egyiküknek sem barátai, nekem se volt, és az unokatesómnak sem, nem voltunk túl jók a barátkozásban, én nekem leginkább azért nem ment ez nagyon mert általánosba volt egy elég nagy balhém, amiből később rendőrségi ügy lett, ezt a dolgot nagyon megbántam és ezért lettem inkább visszafogottabb ember, és elkezdtem szorongani emiatt, azóta kijártam az általánost és középsuliba sikerült más barátokat is találnom. Elkezdődött a suli és az uncsitesómmal kb 2 hónapja beszéltem utoljára, rá írtam és elmondta hogy szerzett magának Online barátokat, aminek természetesen örültem, volt egy Messenger csoportjuk is amibe bevett engem, ott viszont az emberek olyan etikátlan dolgokat csináltak hogy én konkrétan hányingert kaptam, úgy beszélnek egymással mint a kutyákkal, egymást a halálba kívánják, olyan videókat küldenek be ahol egymást s*gglyukát videózgatják, beküldeni Hitlerről egy képet, és oda írják hogy "HITLER A KIRÁLY" zsemlét dobálnak a földre, meg elkezdik ütögetni az xboxukat meg a TVt meg ilyenek dolgok. Én egy értelmetlen veszekedés miatt léptem ki onnan, a veszekedés tárgya pedig a R6 nevű játék volt, 16 évesen elkezdtek egy játékon veszekedni, én nekem itt telt be a pohár, később kaptam az egyik csoport tagtól a képet hogy az unokatesóm kibeszél engem a csoportban ahonnan kiléptem, rá írtam hogy mi ez meg ilyenem de tagadta, ekkor már észre vettem azt hogy ezek az emberek nagyon rossz írányba viszik az unokatesómat, mondtam az unokatesómnak hogy ne barátkozzon ezekkel, mert ő is ilyen lesz, és ismerem az unokatesómat, és ő egy olyan ember akit nagyon könnyű befolyásolni, és ezek az emberek pont azt tették az unokatesómmal, én ezek után letiltották őt, majd utána ismét kaptam a képeket ahogy leolt engem a csoportba meg ilyenek, sz*rul esett nyílván, 10-11 év barátság után, de nem nagyon tudtam mit tenni, körülbelül 1 év telt el azóta, most tartunk itt, volt egy kisebb családi balhé, és ennek köszönhetően tudtam beszélgetni az unokatesómmal kb 3-4 percet, azutáni nap írtam az egyik csoport tagnak hogy írjon az unokatesómnak hogy visszajelölöm és beszélgessünk egyet, az unokatesóm benne volt, és kb 5 órán keresztül beszélgettünk, próbáltam ismét meggyőzni arról őt hogy nagyon rossz társaságba van, és nem lenne jó ha továbbra is velük barátkozna, az elején benne volt abba hogy akkor össze veszik velük, de ez valahogy nem történt meg, szóval mindenféle szó nélkül tiltottan ismét, egyszerűen nem tudok mit csinálni ezzel, nagyon rossz hatással vannak ezek az emberek az uncsitesómmal, az uncsitesóm is csinált hasonló videókat amik g*ci gyerekesek 16 évesen, és undorítóak, konkrétan ugyan azt próbálja csinálni mint amit azok a "beteg" emberek akik abba a csoportba vannak. Én nagyon rosszul érzem magam amiatt hogy a legjobb barátom ilyen emberekkel barátkozik, bárhogy próbálom meggyőzni nem tudom őt, lehet nagyon összeszedetlen voltam, ezért bocsánat, de ez nagyon hosszú sztory megpróbáltam röviden elmondani. ti mit tennétek a helyemben?

2021. okt. 24. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én őszinte leszek: nem erőltetném a kapcsolattartást unokatesómmal ilyen helyzetben.

Sajnos nem téged választott, ezt el kell fogadnod és beletörődni. Ha véletlen bajba kerül és segítséget kér, akkor megpróbálnék neki - persze ésszerűen (pl pénzt nem adnék kölcsön meg ilyenek).

Előfordul az olyan, hogy egy barátot úgymond kinősz - túléred - egyszóval te fejlődsz tovább, ő pedig lemarad egy szinten. Tapasztalatból kiindulva ez a szakadék csak még nagyobb lesz. A legjobb ha elengeded és megpróbálsz nyitni a világ felé, barátkozni szimpatikus emberekkel.

2021. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Te rokonként, barátként megtetted a magadét, a többi rajta múlik. A saját hülyeségétől senkit sem lehet megmenteni. Ő most ezen a szellemi szinten van, vagy rájön magától hogy ez nem okés és elengedi ezt a társaságot, vagy továbbmenve ezen az úton elkövet majd hibákat amikből vagy képes tanulni vagy nem. Az élet így működik.
2021. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2021. okt. 24. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!