Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minden munkahelyen vannak...

Minden munkahelyen vannak csapatepítők és közös tevékenységek?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy első komoly munkahelyemen vagyok, most, egyetem közben, utolsó félévben gyakornokként, és azt vettem eszre, hogy pár havonta, vagy pár hetente mindif van egy esemény. (Ami amugy legtöbbször ivás)


Ez nekem nem igazán tetszik, mivel kevés szabadidőm van és amúgy is minden napot a csapattal töltök, ha van szabad idő azt a barátaimmal vagy a párommal szeretném tölteni.


Nem igazán szeretnék ezekre időt fordítani, viszont én azt látom, hogy a csapatnak az ezeken jelenlét lenne a fontos és nem feltétlenül a munkám



Mindenhol így van ez?


Nem vagyok visszahúzódó. Professzinális szeretnék lenni.


Ha azt mondják 4 órát túlórázzak, szívesen.


Ha csörren a telefon otthon, hogy otthonról oldjak meg valamit szívesen.


De az, hogy "szórakozzak" pár órát a munkatársaimmal, amikor ezt barátokkal vagy családdal is tölthetném...nekem nem szimpatikus.



Más is van így? Minden tanácsot meghallgatok


22F-Gazdasági/logisztikai szakterület.



2022. júl. 28. 20:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%

Igen, a legtöbb munkahelyen, ahol valószínűleg dolgozni fogsz, szokott lenni évközben több céges esemény. Abszolút semmi bajod nem lesz abból, ha nem mész el mindre, de azért "illik" megjelenni páron. Mit tudom én, egy random csütörtök esti sörözést kihagyni nem nagy cucc, de azért egy karácsonyi vacsorára illik elmenni.

Felnőtt ember mindenki, megértik ha nem érsz rá mindig. Nem kell ezt túlgondolni. Ha jóban vagy/leszel a kollégáiddal, akkor meg nem fogod ezt teherként megélni.


"Meg egy nagy vitaindító

Miért baj ha kirekesztenek valakit egy csapatból?"


Ezt a kérdést én nem tenném fel 22 éves fejjel... Vagy nincs empátiád és érzelmi intelligenciád, hogy belásd, mivel jár az, ha senkihez sem tudsz szólni, vagy olyan elképesztően pezsgő társasági életet élsz, hogy sosem tapasztaltál hasonlót és nem tudod, hogy rossz.

2022. júl. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
12%

"Mit tudom én, egy random csütörtök esti sörözést kihagyni nem nagy cucc, de azért egy karácsonyi vacsorára illik elmenni."


Én pont fordítva gondolom :)

2022. júl. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
67%

"Vagy nincs empátiád és érzelmi intelligenciád, hogy belásd, mivel jár az, ha senkihez sem tudsz szólni"


Majd munkaügybe szól csak hozzá, probléma megoldva. Melózni járunk egy munkahelyre, nem haverkodni.


Kérdező:


Engem rendszeresen kinéznek emiatt, a lényeg fejben dől el, hogy lesz@rod. Én nem is titkolom, hogy akikkel együtt eltöltök napi 8 órát, azzal nem szeretnék még a szabadidőmben is találkozni. A lényeg mindig az, hogy professzionálisan végezd a munkádat és akkor nem érhet baj.

2022. júl. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
56%

"Majd munkaügybe szól csak hozzá, probléma megoldva. Melózni járunk egy munkahelyre, nem haverkodni."


Igazából pont erről van szó. Én is sokkal szívesebben segítek valakinek, akivel jóban vagyok, meg te is.

Képzeljük el azt a nem túl extrém esetet, hogy te valamit nem tudsz, viszont van olyan kollégád, akiről tudod, hogy ért hozzá, de egyébként nem az ő felelőssége az egész. Odamész, hozzá úgy, hogy nem vagytok egy kicsit sem jóban:

- Szia Lajos, tudnál segíteni kicsit az 5 lábú kecskék irányvektorának megborotválásában?

- Szia Géza, hát sajnos nem érek rá, meg nem is nagyon értek hozzá, bocsi. (Lesz..rom mi a bajod, nem az én hatásköröm, nem az én felelősségem, old meg magadtól, én meg inkább kimegyek cigizni.)


Most képzeljük el ezt úgy, hogy egyébként pozitív kapcsolatotok van, ami nem feltétlenül jelent barátságot:

- Szia Lajos, tudnál segíteni kicsit az 5 lábú kecskék irányvektorának megborotválásában?

- Szevasz Gézukám, persze hogy segítek, egy 5 perc múlva átmegyek hozzád, de ezt még gyorsan befejezem.

2022. júl. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
51%

"Igazából pont erről van szó. Én is sokkal szívesebben segítek valakinek, akivel jóban vagyok, meg te is."


Ja értem, hogy te azért haverkodsz, hogy segítséget kapj.

Na én nem. Annak is segítek, akit amúgy nem kedvelek. Erre írtam, hogy ez egy munkahely, nem játszótér.

Megjegyzem, hogy a 25 éves munkaviszonyom alatt mindig működött.

2022. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
39%

"Ja értem, hogy te azért haverkodsz, hogy segítséget kapj."


Nem, nem haverkodok célzottan, az hogy valakivel jóban vagy, vagy beszélőviszonyban, nem ördögtől való dolog. Ne magyarázd félre amit írtam. Vagy inkább csak nem érted, miről van szó?


"Na én nem. Annak is segítek, akit amúgy nem kedvelek. Erre írtam, hogy ez egy munkahely, nem játszótér."


Igen, én is segítek, amíg:

- ráérek

- vagy az én dolgom segíteni


Ha nem érek rá és amúgy sem az én dolgom, akkor nem fogom magamat törni egy ismeretlenért, semmi közöm hozzá.


"Megjegyzem, hogy a 25 éves munkaviszonyom alatt mindig működött."


Irreleváns a témát illetően, hogy hány éves munkaviszonnyal, hány évig voltál bérszámfejtő vagy kukás, vagy a tököm tudja mi. Nem igazán érted az egész problémakört.

2022. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem akarsz menni akkor nem mész, normális helyeken ezt elfogadják és ennyi.Ha viszont a csapatepito munkaidőn belül van arra érdemes elmenni,tekintve ha nem mesz akkor helyette dolgoznod kell :D.
2022. aug. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
77%

"ha nem mesz akkor helyette dolgoznod kell :D."


Nálunk aki nem ment, annak levonták a szabijából.

2022. aug. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
79%
Agyfaszt tudok kapni az ilyen céges csapat èpìtőktől, állás keresésnèl nálam plusz pont ha nincsenek ilyenek kiirva a hirdetèsben. Céges vacsorára évvégèn azért elmegyek de ennyi.
2022. aug. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Multiknál van főleg ilyen. Én közigazgatásban évek alatt egyetlen karácsonyi kajázós eseményen voltam, az is annyi volt, hogy rendeltünk szendvicseket, hoztak néhányan sütit és ettünk az irodában, de előtte és utána is dolgoztunk. Közigazgatásban nem igazán van ennek kultúrája, multiknál annál inkább.


Az egyik multinál pont egy ilyen esemény miatt kellett bemennem az irodába (hibrid munkarend volt), az lett volna az első társasági eseményem, meg is hívtak, majd az esemény előtt 1 órával behívott a főnököm és közölte, hogy nem tartanak meg a továbbiakban, 1 nappal a próbaidő letelte előtt. Miközben mindenki készült az eseményre, nekem már le is kellett adnom a céges telefont és minden egyebet, teljesen sokként ért a dolog...


Most is multinál dolgozom, itt 2-3 havonta van valami esemény, csapatépítő, családi nap, sportnap, karácsonyi vacsora. Nem igazán szoktam eljárni, egyre mentem el az 1 év alatt, viszont nincs is jó kapcsolatom a kollégáimmal.

2022. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!