Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minden munkahelyen vannak...

Minden munkahelyen vannak csapatepítők és közös tevékenységek?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy első komoly munkahelyemen vagyok, most, egyetem közben, utolsó félévben gyakornokként, és azt vettem eszre, hogy pár havonta, vagy pár hetente mindif van egy esemény. (Ami amugy legtöbbször ivás)


Ez nekem nem igazán tetszik, mivel kevés szabadidőm van és amúgy is minden napot a csapattal töltök, ha van szabad idő azt a barátaimmal vagy a párommal szeretném tölteni.


Nem igazán szeretnék ezekre időt fordítani, viszont én azt látom, hogy a csapatnak az ezeken jelenlét lenne a fontos és nem feltétlenül a munkám



Mindenhol így van ez?


Nem vagyok visszahúzódó. Professzinális szeretnék lenni.


Ha azt mondják 4 órát túlórázzak, szívesen.


Ha csörren a telefon otthon, hogy otthonról oldjak meg valamit szívesen.


De az, hogy "szórakozzak" pár órát a munkatársaimmal, amikor ezt barátokkal vagy családdal is tölthetném...nekem nem szimpatikus.



Más is van így? Minden tanácsot meghallgatok


22F-Gazdasági/logisztikai szakterület.



2022. júl. 28. 20:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
4%

"egyre mentem el az 1 év alatt, viszont nincs is jó kapcsolatom a kollégáimmal."


Érezd az összefüggést.

2022. aug. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
71%

Ugyanígy vagyok ezzel. Van jobb dolgom szabadidőmben, hisz így is a nap jelentős részét (ha az alvást leszámítom) a munkahelyen töltöm.

Eddig a versenyszférában sajnos azt tapasztaltam, hogy mindenhol vannak ilyen összejövetelek, csak a rendszerességben van eltérés. Dolgoztam egy állami cégnél, ott nem volt - egyszer volt betervezve egy munkaidőre tervezett közös "piknik", végül pénz híján elmaradt :D


Sajnos az emberek nagyrészének míg erre van igénye, addig lesznek is. És mivel egyre több helyen vezetik be a céges összejöveteleket, ez arra utal ,hogy egyre nagyobb az érdeklődés iránta.

Néztem álláshirdetéseket is, sok helyen már a "mit kínálunk" részen feltűnik, hogy x időnként céges rendezvény, összejövetelek, aztán ami engem mégjobban kiborít az a csocsóasztal, darts és társai.

Nem tudom hová tart a munka világa, de tőlem ez nagyon távol áll.

Nálunk is párhavonta van "közösségi rendezvény", ami arról szól, hogy mindenki holtra issza magát. Ha nem tudom elkerülni, részt veszek, de mivel nem iszom (emiatt ufonak néznek) meglépek 1-3 órán belül. Sokaknak ez szúrja a szemét, de ez van. Úgy vagyok vele, ha nem a munkám alapján értékelnek, akkor akár rúgjanak ki ha nem tetszik.


Egyébként munkaidőben pl.még olyanra szívesen mennék, ami valamiféle tréning, segít öszehangolni a kollégákat. Még középsuliban volt nekünk hasonló. Ennek van értelme, oldja a feszültséget, segíti a munkát.

De hogy egy közös ivás hogy támogatja, arra az évek során nem jöttem rá.

2022. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Utolsó :


Én sem iszom alkoholt, engem is ufónak néznek és ha nem erről szólna, hanem tényleges csapatépítésről akkor jó lenne



Most is lesz egy csapatépítés ami ilyen sportverseny szerűség lesz és utána ivás


Namost nekem van egy régi sérülésem amit nem szeretnék megerőltetni plusz nem iszom alkoholt még mindig, tehát ez sem az én napom lesz, de ezen mégis úgy néz ki muszáj lesz megjelenni.


Nagyon rosszul érint, hogy ilyen helyzetbe kenyszerít a munkahely igazából.


Hogy azt kell érezzem kilógok, pedig tényleg a munkában én mindenkivel elvagyok semmi baj nincs, csak ez nem a profizmusról szól nekem.


Én munkába szeretnék járni és nem valaki agyából kipattant saját szórakozására statisztának.



Nagy plusz pont lenne ha nem lenne ilyen.


Persze lehetne normális csapatépítés, mondjuk péntekenként 1-2 óra vezetett beszélgetés a csapat tagjai között a munkavégzés helyén, munkaidőben, munkabérért, úgy hogy magunkat és a hatékonyságot is fejlesszük

2022. aug. 19. 00:19
 24/25 anonim ***** válasza:
29%
Akkor menj állami céghez dolgozni negyed annyi pénzért, ott nincsenek csapatépítők. Hajrá.
2022. aug. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Hátam közepére sem kívánom ezeket az eseményeket.
2023. okt. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!