Hogy fogunk megélni?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok, mesterszakra járok, két év múlva lesz állandó munkahelyem. Vannak terveim, három nyelven beszélek, negyediket tanulom, vannak egyéni vállalkozói ötleteim is, eddig úgy voltam vele, hogy rendben lesznek a dolgok, mert jó terveim vannak. De egyre többet gondolkozok azon, hogy mégis hogyan fogok tudni megélni.

Az árak az egekben, egyre inkább mennek feljebb, de mint tudjuk, visszamenni nem fognak. Átlag nettó fizetés 300 ezer forint rengeteg túlórával, a KATA megszüntetésével már arra sincs esély, hogy olyan plusz jövedelmet szerezzünk, amiből nem jön le rengeteg adó.

Drágulni fognak a szolgáltatások, minden...valószínüleg a covid is újra terjedni fog, és még sorolhatnám a problémákat.


Ha egyetem után sikerül is az elhelyezkedés, EV-vel együtt jó esetben 500-600 ezer Ft-ot tudok majd keresni, de az mire lesz elég?

ALbérlet 100ezer Ft körül, élelmiszer 100 ezer Ft körül, egyéb kiadások 100 ezer Ft, és ebben nincs benne az, ha valami elromlik és újat kell venni, plusz a család támogatása (mivel édesanyám és nagymamám sem keres annyit, ami elegendő lenne, max én tudok segíteni) Ha maradna is havi 200 ezrem félretéve, abból nemhogy lakás hitel önelőre nem tudok gyűjteni, de mindig történik valami, ami miatt a félretett pénzhez hozzá kell nyúlni. Elképzelni sem tudom, mi lesz azokkal akik hitelt törlesztenek, és mellette még gyerekek is vannak. Oh és persze a rezsit is "piaci áron" fogjuk fizetni úgy, hogy a bérek nem emelkednek.


Ki mit gondol erről, ki hogyan tervezi elérni azt, hogy ne kelljen a pénz miatt aggódnia?



2022. aug. 1. 15:10
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogsz tudni élni, lehet itthon, lehet, jobb opció a külföld. És mindenképp párban.
2022. aug. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
99%
Ha egyedül 600ból nem tudsz előre jutni, akkor te valamit nagyon rosszul csinálsz.
2022. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
84%
bulika OFF, karrier ON..
2022. aug. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki külföldre, még amíg nincs gyereked. Ott kezdj karriert építeni. Egyébként meg a nettó 500.000 ft pályakezdőként nem egy rossz fizetés, ennél sokkal kevesebbet kapnak emberek. Maradjunk a nettó 300.000-ban kezdőként.
2022. aug. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy rosszul csinálok valamit? A jövőről beszélek, hogy ilyen bérek és magas árak mellett, évekig kell félrerakni, hogy legyen például önerőd lakáshitelre, amit majd kb. életed végéig fizetsz. Eddig is nehéz volt, de most még gázabb lesz a helyzet.
2022. aug. 1. 18:45
 16/38 A kérdező kommentje:
Az 500ezret a plusz jövedelmekkel gondoltam.
2022. aug. 1. 18:46
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha pályakezdőként 500-600 ezerből nem tudnál kijönni, akkor rosszul gazdálkodsz. Sokan örülnek, ha 300 ezer nettót kapnak pályakezdőként.
2022. aug. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a válaszolók nagy része félreértelmezi a kérdést.

Kedves kérdező, ha jól értem, az alap problémád a lakás/ingatlanprobléma. Ez esetben jó a meglátásod, manapság ez egy valós probléma. De nem foglalkoznak vele, mert ez az embereknek csak a 14%-át érinti. A többieknek van saját lakásuk vagy házuk. Sokan öröklés vagy szülői segítség útján jutnak saját ingatlanhoz. Kisebb arányban vannak, akiknek a nulláról (sőt egy negatív szintről) kell elindulniok miután nincs szülői segítség, és a család is eleve albérletben/önkormányzati bérlakásban él.

Itt bizony egy járható út van: gyüjtögetni évekig, hogy legalább az önerő meglegyen, majd venni egy felújítandó ingatlant, amit majd saját magad meg barátokkal, rokonokkal kipofozgatsz. A gyűjtési folyamat jelentősen fölgyorsítható, ha pl. néhány évre kimégy Ausztriába dolgozni. Az osztrákoknál még egy kezdő targoncavezető is nettó 800-900eFt-nak megfelelő bérezést kap euróban, ami kb. duplája pl. a néhány év tapasztalattal rendelkező mérnökök hazai átlagbérezésének. Ez a jelenség az ország szégyene, nem a te hibád. Biztos vagyok abban, hogy akár a határtól nem túl messze te is találhatsz magadnak megfelelő állást, főleg ilyen széleskörű nyelvismerettel. Kis szerencsével még "home office" lehetőség is kinálkozhat, bár ez nem minden szektorban kivitelezhető.

Tanulmányaidhoz sok sikert kívánok, és keresd a kapcsolatokat, munkalehetőségeket már az egyetemi évek alatt!

2022. aug. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
79%

#15 igen és? mindenki ezt csinálja. Lakás a legtöbb embernek a legnagyobb kiadása az élete során. + a többség párral vesz lakást és nem egyedól. Ha a párod is keres 600at, akkor máris el tudtok tenni havonta 400-500e-et.


Te évekig ennyit akarsz keresni? Nem tervezel előre lépni, fizetésemelést kérni, vagy jobban fizető munkahelyre váltani.


Csak provokálod itt a népet.

2022. aug. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
18%
Amúgy meg aktív nyelvtudással és egy kis utánajárással többet is lehet keresni idehaza mint nettó 600e.
2022. aug. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!