Hogy fogunk megélni?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok, mesterszakra járok, két év múlva lesz állandó munkahelyem. Vannak terveim, három nyelven beszélek, negyediket tanulom, vannak egyéni vállalkozói ötleteim is, eddig úgy voltam vele, hogy rendben lesznek a dolgok, mert jó terveim vannak. De egyre többet gondolkozok azon, hogy mégis hogyan fogok tudni megélni.

Az árak az egekben, egyre inkább mennek feljebb, de mint tudjuk, visszamenni nem fognak. Átlag nettó fizetés 300 ezer forint rengeteg túlórával, a KATA megszüntetésével már arra sincs esély, hogy olyan plusz jövedelmet szerezzünk, amiből nem jön le rengeteg adó.

Drágulni fognak a szolgáltatások, minden...valószínüleg a covid is újra terjedni fog, és még sorolhatnám a problémákat.


Ha egyetem után sikerül is az elhelyezkedés, EV-vel együtt jó esetben 500-600 ezer Ft-ot tudok majd keresni, de az mire lesz elég?

ALbérlet 100ezer Ft körül, élelmiszer 100 ezer Ft körül, egyéb kiadások 100 ezer Ft, és ebben nincs benne az, ha valami elromlik és újat kell venni, plusz a család támogatása (mivel édesanyám és nagymamám sem keres annyit, ami elegendő lenne, max én tudok segíteni) Ha maradna is havi 200 ezrem félretéve, abból nemhogy lakás hitel önelőre nem tudok gyűjteni, de mindig történik valami, ami miatt a félretett pénzhez hozzá kell nyúlni. Elképzelni sem tudom, mi lesz azokkal akik hitelt törlesztenek, és mellette még gyerekek is vannak. Oh és persze a rezsit is "piaci áron" fogjuk fizetni úgy, hogy a bérek nem emelkednek.


Ki mit gondol erről, ki hogyan tervezi elérni azt, hogy ne kelljen a pénz miatt aggódnia?



2022. aug. 1. 15:10
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
76%
"... az ilyen rendszer gazdaságilag instabil" - lásd Németország, ugye? (most persze nem az energiaválság és infláció által tépett országra gondolok)
2022. aug. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
18%
Vállalkozóként a havi 6 milliós bevétel se elérhetetlen.
2022. aug. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Az ötöslottó nyereménye sem teljesen elérhetetlen, de kevés esély van rá 😁
2022. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
47%
Én ezt vallakozoként mondom, hogy nem elerhetetlen
2022. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

33-as, ha hiszed, ha nem, pont ma vettem életemben először lottót, kipróbálom hátha :D


34-es, te egyéni vállalkozó vagy? :)

2022. aug. 2. 22:44
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

30-as, lehet háborogni, de nem én találtam ki, ez lesz, és kész.

Vagy albérletben laknak a fiatalok, vagy több generáció lakik majd együtt.

Ennyi. Felesleges sírni, attól nem lesz jobb.

2022. aug. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
79%

"Mégis ott tartanánk hogy a mai tőkés kapitalista rendszer nem tud egy olyan problémát megoldani, amit a szocializmus megoldott?!"

A szocializmus nem volt életképes, ezért összeomlott, rémlik?

2022. aug. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vállalkozó vagyok. Ésélytelen, hogy valaha is alakalmazott legyek, egyetemet is otthagytam. Életem legjobb döntése volt.
2022. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!