Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nőhet a munkanélküliek száma...

Nőhet a munkanélküliek száma az országban a mostani gazdasági helyzet miatt?

Figyelt kérdés
Fognak becsődölni cégek az infláció, a rezsi és az üzemanyagárak miatt? Lesz munkanélküliség?

2022. aug. 2. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. A magyar vállalkozót ismerve, ennek okán fog még több feladatot akasztani a munkavállaló nyakába, mindenféle ideológiával kiszínezve, a sok hiteles meg is fogja csinálni, nem lesz más választásuk.

Akinek meg amúgy sincs semmilye, el fogja hagyni az országot, küzdjön csak a maradék.

2022. aug. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a munkaerőhiány fog egy kicsit csökkenni.
2022. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az adott cég vagy megadja a nagyobb bért havonta a dolgozóinak, vagy lehúzhatja a rolót.

Mert senki nem fog olyan fizetésekért dolgozni, amiből nem tud megélni.

Ahogyan hónapokkal ezelőtt, már meg írtam több kérdéshez is, a jelenlegi ár stopot nem lehet a végtelenségig fenttartani. Rezsicsökkentés részleges eltörlése, a mai napig tisztázatlan hogy kire milyen szabályok vonatkoznak.

Az üzemanyag árakat a piaci árakra kell szabályozni, és akkor nem lesz keveredés, hogy ki tankolhat és mennyit... stb...Kíváncsi lennék hogy ki fog kifizetni 1000 ft/ 1 liter üzemanyagért, jóval kevesebben mint most.

A kormánynak kevesebb eu-s pénzt kellett volna lopnia, 2018-ban be kellett volna vezetni-e az eurót, amikor még volt neki rá alkalma, és akkor most nem tartanánk ekkora sz@rban.

Biztos hogy lesz munkanélküliség, de hogy mennyien lesznek ez csak kormánytól függ, és cégektől.

2022. aug. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
99%

"Mert senki nem fog olyan fizetésekért dolgozni, amiből nem tud megélni."


Hidd el én is azt mondom, hogy legyenek magasabbak a fizetések, de pont azért jó a kormánynak az észnélküli hitelfelvétel, mert így röghöz is köti a társadalom jó részét. És sajnos lesz olyan réteg, aki csak azért hajlandó lesz dolgozni, hogy a havi kiadásaira kifizesse az összes bevételét, mert különben elveszítené a lakhatását. Egyszerűen sokaknak nem lesz más választása, ahogy az első hozzászólásomban is írtam.

2022. aug. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem lesz. Méghozzá sok vállalkozónak nehéz lesz. Ha a lakosság a kaja+rezsi kombóra fog költeni, akkor le fog mondani az olyan luxusról,mint kozmetika, fodrászat,műköröm...
2022. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagymértékű munkanélküliség nem valószínű, amiatt amit korábban írtak, rengeteg az eladósodott, létminimumon tengődő ember, akinek muszáj elvállalni minden sz/rt, hogy ne vigye el a bank a házát, meg legyen mit ennie a következő hónapban is. Ellenben általánosan a munkanélküliségi ráta biztos emelkedni fog, pont azért, amit #5 ír. A rengeteg katás, meg feléig meddig feketén foglalkoztatott szolgáltató bajba kerülhet
2022. aug. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Inkább csökkenni fog mert a végén bármit el fognak vállalni az emberek, hogy ne haljanak éhen.
2022. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%
Ideje lenne már, hogy növekedjen egy kicsit. Ami most van az nem egészséges, súlyos munkaerőhiány van.
2022. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

"Kíváncsi lennék hogy ki fog kifizetni 1000 ft/ 1 liter üzemanyagért"


Az aki még mellé megveszi a 2000 ft/dobozáras cigarettát és elszív belőle napi 1-1,5 dobozzal.

2022. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Persze és alulról fog kezdődni: közmunkások, betanított munkások, szakmunkások jönnek szépen sorban
2022. aug. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!