Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan lesznek öngyilkosok...

Sokan lesznek öngyilkosok kilátástalan anyagi helyzet, tartós munkanélküliség miatt?

Figyelt kérdés
És ez a tendencia egyre csak növekedni fog?
2018. júl. 4. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos nem. Pedig a sok segíjes igazán elkövethetne egy jó kis csoportos öngyilkosságot.
2018. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Majdnem egy voltam közülük. Elsőnek: kívánom, egyszer záródjon be minden ajtó előtted, hogy megismerd, milyen érzés.
2018. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
#2 megismertem milyen érzés, ó nagyon is megismertem. Majdnem kampec lett belőle, pont egy rakat ilyen segílyesnek köszönhetően. Mindenemet elvesztettem mellé, de túléltem, talpraálltam és most jól megy a szekér, hála a kitartásnak és, hogy meneteltem előre rendületlenül.
2018. júl. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
nem tudopm én nem ismerek olyan embert aki akar dolgozni, hajlandó is tenni valamit és mégis kilátástalan lenne a helyzete
2018. júl. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Aligha, mivel a munkanélküliség erősen lecsökkent, és aki dolgozik, az meg egyre jobban él.
2018. júl. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok embernek kilátástalan az anyagi helyzete pedig van stabil munkahelyük. Szerintem lesznek e-miatt is és más okok miatt is. Milliomosok, híres emberek is lesznek öngyilkosok, persze ritkábban, mert kevesebb van belőlük.
2018. júl. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

#3 Ha megismerted, akkor tudod, hogy azok, akik emiatt a helyzet miatt szenvednek, mert a nulla az tényleg nulla, nincs segély, mert arra nem jogosult, nincs semmi egyéb forrás, amikor éppen nincs, akkor tudod, miért fordul meg sokunk fejében ilyenkor, hogy jobb lenne véget vetni mindennek. Aki segélyt kap, az panaszkodik, hogy nincs, miközben többet vitt haza havonta, mint amennyit én kemény munkával több hónap alatt összekapartam.

Akik a kilátástalanság miatt az öngyilkosság szélére sodródtunk, azokkal nem egymás ellen kellene beszélnünk, hanem megtalálnunk egymást, mert ugyanazt akarjuk: csak egy lehetőséget, hogy talpra állhassunk és megdolgozhassunk egy jobb életért. Mi azok a szerencsések vagyunk, akik megkaptuk, de mi van azokkal, akik nem találják?

2018. júl. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Na ha te kemény munkával több hónap alatt kevesebbet szedtél össze mint a segély akkor gratulálok. Bár szerintem csak összevissza hablatyolsz fogalmad nincs mennyi az annyi.
2018. júl. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem akartam ennyire sarkosan fogalmazni, mint a 8-as, de lényegében igazat adok neki. Ha annyira sza.rul fizető melók vannak a környéken, hogy még a segély is több, akkor el kell onnan pucolni a fenébe. Nekem eszembe sem jutott, hogy az öngyilkosságon gondolkozzam csak mert nem volt munkám. Persze az ember kétségbeesik és megijed, hogy na most milesz, de aztán csak elkezd intézkedni. Az én helyzetemet nehezítette anno, hogy gyakorlatilag kaptam egy jó kis ideg összeroppanást is amellett, hogy bebuktam a lakáshitelemet és menekülnöm kellett, mert az életemet fenyegették a cigányok. Gyakorlatilag nem volt hol laknom, csak meghúztam magam valahol betegen, depressziósan, folyamatos pánikrohamokkal küzdve, szinte egy fillér nélkül. De felálltam és a kitartásnak hála, mára kocsim van, házam van, családom van. Hogy sikerülhetett? Mert soha nem gondolkoztam azon, hogy feladjam és öngyilkos legyek (nem is tudnék az lenni, mert túl nagy bennem az élni akarás, főleg azok után, amin átmentem).


3-as voltam.


Ui.: Köszi Fidesz szavazók, hogy tovább folytatódik a cigánytenyésztés és továbbra sem véd meg se a rendőrség, se a törvény tőlük ...de mostmár felkészültem, ha ismét egy ilyen bűnöző putris family költözne a szomszédba. Ha más nem véd meg, majd én megvédem magam, bármi áron.

2018. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó kettő, ti vagytok a magyarok azon ékes példája, akik először ítélkeznek, utána kérdeznek. Mert nem kérdeztétek, vajon miért volt még a segély is több, mint amennyiért dolgoztam, hiszen negyven órás hónapokig tartó szakmai gyakorlatot azt elvárták a képzésemen, a szakdolgozatot sem írhatta meg más helyettem, ami ugyancsak hónapokig felemésztette ezt az időt, amiről a szerződést szépen megírták, de fizetni azt ugye gyakornokoknak nem szokás, így ezek mellett kellett összeszednem annyit, hogy a kollégiumot kifizessem, aztán lehetett gondolkodni, hogy bérletet vegyek, vagy új cipőt a jövő hónapban, mert ugye az elkopik, ha az ember naponta tizenöt kilométereket gyalogol munkába járás miatt. Emellett szerintetek mennyit tudtam összeszedni úgy, hogy óráim is voltak, teljes állást nem vállalhattam, mert diákokat nem foglalkoztatnak, diákmunkát nem kaptam, mert nem volt ismeretségem, különórákból, szórólapozásból, mezőgazdasági munkából hétvégente két jól fizető hónap alatt szedtem össze annyit, mint a hátrányos, aki havonta százezres nagyságremndű segélyt kukázott össze, amire nem volt jogosult, arra is szerzett papírt, mert neki volt ismeretsége. Volt ez úgy 4-5 éve.

Nincs házam, nincs kocsim, de legalább a diákhitelt kifizettem. Tudjátok, az ember ilyenekkel néz szembe, ha minden támogatás nélkül indul el az életbe. Bocs, hogy én egy érettséginél és gyári munkánál többet akarok az élettől.


Ha valamiről nincs fogalmatok, először kérdezzetek, utána ítélkezzetek.

2018. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!