Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hollandiában marketingesre/psz...

Hollandiában marketingesre/pszichológusra mennyire van szükség?

Figyelt kérdés

Ugyanez érdekelne a magyarországi helyzettel kapcsolatban is. Itthon szeretnék még egyetemet végezni (gimis vagyok), talán pár évig gyűjtögetni és hasonlók, utána pedig külföldre szeretnék menni, főként Hollandia van tervben, de lehet, csak Ausztria lesz belőle, ezt még nem tudom (Hollandia szimpatikusabb).


Olyan nem érdekel, hogy "Sehol nincs kolbászból a kerítés", mert ezzel tisztában vagyok.


(Hollandia vs. Ausztria ügyében pedig nem érdekes, hogy Ausztria közelebb van, alig van valamim, amiért itt kéne maradnom az országban vagy a közelében.)


2022. aug. 6. 18:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Esetleg még a logisztikán is gondolkodtam.
2022. aug. 6. 18:34
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Felsőfokú holland nyelvtudassal rendelkezel?
2022. aug. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem, de folyamatban van a nyelvtanulás, szeretnék legalább egy B2-t összeszedni, de tény, hogy jobb lenne a C1.

Amúgy az angol B2 megvan.

Németül is tanulgatok suli és a holland mellett, iskolában olaszon vagyok.

2022. aug. 6. 19:08
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Nézd, nem fogsz tudni kint egyikkel sem elhelyezkedni először, talán évek múlva sikerül. Ez nem úgy működik, hogy itthon szerzel egy közgazdász/viselkedéselemző diplomát és külföldön egyből kapkodni fognak utánad. Mindkét esetben felsőfokon kell egyébként az adott ország nyelvét beszélned, ha el akarsz ezekkel a diplomákkal helyezkedni. Vagy hogy gondoltad, kimész Hollandiába egy középfokú angol nyelvtudással és az elég lesz ahhoz, hogy mondjuk pszichológus legyél? Szép dolog az álmodozás, de nem árt néha reálisan is nézni a dolgokat, mert ez így komolytalan....
2022. aug. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

B2 angol, ha ezt nyelvvizsga/érettségi szintjén érted az semmi. A hivatalos C1 is a legalja a megélhetésnek, de nyilván elfogadhatatlanul kevés egy olyan nüanszos foglalkozásban, mint a pszichológia.


De gondolom azzal sem vagy tisztában, hogy egy pszicho BA diplomával még végtelenül messze lennél attól, hogy pszichológusnak hívhasd magad.

2022. aug. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5 Tökéletesen tisztában vagyok vele, köszönöm szépen. Ha már felteszek egy kérdést, valószínűleg utánanéztem előzetesen a tartalmának. :)

A B2 van meg, de emelt angolon vagyok, és majd talán jövőre a C1 és meg lehetne.

Amúgy a nyelvvizsga nem feltétlenül takarja be azt, amit az emebr tud hasznosítani - tesómon látom. A B2 szépen meg lett neki, de ahhoz képest, hogy szerinted az kevés, tökéletesen elboldogul nemzetközi szinten fordító (és probléma) nélkül mindenkivel, aki tud angolul valamennyire.


#4 Imádom a lenéző válaszokat. Nem ezt kértem, hanem feltettem egy kérdést. Ha nem tudsz rá normálisan válaszolni, lapozz tovább, ne írj semmit. Nekem sem szokásom, pedig rengeteg minden nem tetszik. Egyébként pedig nem gondolom, hogy olyan egyszerű lesz, sőt...

2022. aug. 7. 10:19
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Először mondjuk nem ártana eldonteni, mit szeretnél. A pszichológus, meg a marketing/logisztika igencsak messze van egymastol.


Pszichológuskent külföldön akkor boldogulsz, ha anyanyelvi szinten beszélek a nyelvet. Gondolj bele, egy érzelmileg instabil ember nehezen fogalmaz, neked pedig még kell érteni, hogy segíteni tudj.

Egyéb területeken szerzett vegzettseggel kb semmire se mész külföldön, nagy eséllyel figyelembe se veszik őket.

2. Voltam, amúgy Hollandiában élek

2022. aug. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A logisztika, a marketing és a pszichológia is egyaránt érdekel. Miért ne lehetne lehetséges?


Amúgy főként a marketingre gondoltam, illetve valamelyest a pszichológiára, de igen, az utóbbi a nyelv miatt problémásabb, de mondom azért csak megkérdezem, hátha kapok valami értelmeset.


De hogyha ezek nem, akkor tudsz olyat mondani ami hiánynak számít ott?

2022. aug. 7. 10:30
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Jelenleg kb mindenütt munkaerő hiány van, de mivel senki nem lat q jovobe, szerinted hogy lehetne megmondani, hogy 4-6 év múlva mi lesz? Az egészségügy mindig jó pálya elhelyezkedes szempontjából, de oda kizárólag minimum felsőfokú nyelvtudassal lehet menni
2022. aug. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem kell jövőbe látni, a jelenlegi helyzetre gondoltam, mert abból már talán ki lehet indulni.

Az eü-vel elég furcsán állok, nem tudom, azt mennyire szeretném, de azért ezt megjegyzem, hátha valami bekattan.

2022. aug. 7. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!