Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges eleget megtakarítani?

Lehetséges eleget megtakarítani?

Figyelt kérdés

Hello


Elgondolkodtam, majd osztottam-szoroztam és elkeseredtem.


Szeretnék minél hamarabb egy olyan szintet elérni, hogy ne függjek a munkámtól.

Ez nem azt jelenti, hogy ne dolgozzak, hisz valahol talán ez is élteti az embert, de legyen annyi megtakarításom, hogy ott van az a tudat, hogy ha valami miatt úgy érzem, hogy nem akkor nem. Akár egy életen át. Egészség, család, bármi…


Tényleg szorgalmas vagyok, tanulok, de akárhogy is nézem a fizetéseket, számolgatok, már-már elérhetetlennek tűnik.


Piszok fiatal vagyok pedig, persze így lehet, hogy sok mindent nem tudok és majd alakul ez.

Pedig az informatika terén képzelem el magam, ami azért pénz terén egy teljesen más szint mint az átlagos fizuk.


Ki mit gondol? Ha lelket öntene belém valaki már az is tök király lenne.:)



2022. aug. 9. 01:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul számolsz, nem csak az infláció miatt, hanem az alaptézised nagyon rossz továbbra is. Havi 500k-ból 300k megtakarítást számolsz. Tehát havi 200k a kiadás mindenre. Ezt lehet mondani, hogy rövid távon, napi fogyasztás és rezsit nézve reális, feltéve ha a lakhatás olyan, de ugye azt is elő kellett teremteni valahonnan. De 20 éves időtávra ez nem állja meg a helyét. 20 év alatt kell fordítanod orvosra, lakhatási körülmények javítására/fenntartására bőven, tartós fogyasztási cikkekre stb stb.

Az viszont dicséretes, hogy a kamatos kamat számítás és az éves 5% havi bontása sikerült.

2022. aug. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

#8 Értem, világos. Ez egy ténylegesen járhat út, bár nyilván ez sem az úgymond átlagos munkavállalói létből teremthető meg.

Azonban, ha már említettél számokat (lakás Budapesten (amit ha nem adsz ki, vagy az árát nem fekteted be, nincs hozama), az ehhez szükséges idő és az évi 5-6 milliós hozamú befektetés), fontos megjegyezni, hogy pl. a te esetedben az, hogy az említett hozamot elérd az említett befektetett összegből, nem abból áll, hogy 100 misit összehozol és pont. Neked is a munkaképes életed első negyede arra ment rá, hogy a lakásod megszerezd és magadnak kialakíts munkával egy egzisztenciát. Innentől nyilván a pénzekeresés meredeksége megváltozik, de a lakásod árának 2-3-szorosát megkeresni hitel nélkül hogy befektesd, megint évtizedek. Mire odaérsz hogy abból a 100 millióból megélsz passzívan, egyrészt annak a pénznek jó része elinflálódik, másrészt 5x éves leszel. Én pedig ezért mondtam a kérdezőnek, hogy ha nem bele születik, erre fog rámenni az élete.

Csak gondolj bele, ha 18 évesen egy tehementes ingatlanból indultál volna, most hol tartanál. Lehet már meg lenne a passzív jövedelmed. :)

2022. aug. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#11

Nem havi 500 ezerből.

Azt tűztem ki célnak, annyi havi “passzív jövedelmet”.


Nem 500-ból szeretnék 300-at félretenni, ennél jóval magasabb fizetést vizualizáltam mellé. Persze tudom, magyar viszonylatban ez a havi 500 is rengeteg.

Ugyanakkor erre azt mondom, hogy szomorú.


Ha az egyetem után, úgy, hogy közben 1-2 év tapasztalatot is szerzek viszont nem keresnék ettől jóval többet itthon, akkor irány Kanada, UK, Svájc vagy bármi ami nyugatabbra van.:)


Szerencsére IT-s vagyok, így még van egy kis remény itthon is.

2022. aug. 10. 08:20
 14/22 anonim ***** válasza:

#13:Úgy megint más, akkor viszont kamatos kamatot nem tudsz számolni, ami műszaki/mérnöki területen nem túl bíztató. Azt se felejtsd el majd hozzászámolni, hogy máshol megélni is drágább. Na meg nem pályakezdőként kell a senior bért elvárni. A diploma után kezdődik az igazi szakmai tudás építése.


#11

2022. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Egy investment calculatorba dobtam be a dolgokat a buszon..:)
2022. aug. 10. 08:52
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha itthon IT-ban építesz karriert, szerintem az említett 300 eft-os havi befektetés duplájával is számolhatsz 10-15 éves távlatban.

Egyébként 500-ból oké, meg lehet élni, de egy normálisabb autó abba még nem fér bele, ha egyedül vagy. :D Kérdés kinek mi a normális. Van akinek egy 2 milliós 10 éves autó már az (ezekre kell a legtöbbet költeni), van akinek az 5 éves már öreg.


A külföldre költözés esetében, mivel a "szakmádban" elérhető remote szinte bármilyen pozi, nem a bevétel/kiadás arányát tenném mérlegre először, hanem a környezetet és a közeget. Én abszolút nem vagyok külföld "párti", de így 30 évesen egyre jobban azt érzem, hogy ezt a közeget ami napi szinten körülvesz ebben az országban, gazdasági és politikai helyzettől függetlenül, nem biztos hogy el akarom viselni még 30-40-50 évig.

2022. aug. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsó válaszolónak! :)


Jó hallani visszaigazolást az IT felől.

Teljesen jogos amit mondasz, nagyon aggaszt az, amivel az utcán találkozom nap mint nap. Alapvetően a magyaroknak is megvan a maguk természete, a politika, illetve a gazdaság sem segít ezen.


Ugyanakkor a családot, a barátaimat itt hagyni egyelőre nagyon nehéz lenne, ha ezek az emberek nem lennének itt már tanulni sem tanultam volna itthon.

2022. aug. 10. 21:01
 18/22 anonim ***** válasza:

Végre egy értelmes kérdés...én mégis kicsit letérnék a lényegről:

Ahhoz, hogy az ember a munkától függetlenítse magát, kvázi szabadabban éljen, lehet olyan irányban is elindulni, mint te.

Ugyanakkor számomra az olyan emberek, akik nem értéket teremtenek, hanem profitot, azok valójában káros, haszontalan emberek.

Ne a pénzt akard, hanem akarj valamit , ami szabaddá tesz....Na de ezt sem egyszerű kigondolni.

2022. aug. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én semmi értelmét nem látom ennek a kuporgatásnak. Mármint hogy atszámolni, hogy te mondjuk (hasamra ütök) 50 évesen akarsz “nyugdíjba vonulni” és onnantól csak a befektetéseid hozamaiból élni. Dolgoztam egy ideig pénzügyi közvetítőként 10enpár évvel ezelőtt, 2010 körül. Még nem ütött be igazán a devizahitel válság, de már látszódott, hogy nagy baj van, kb mint most. És pont ez az álom volt, amit el kellett adni az ügyfeleknek, hogy ha most elkezdenek havi 20 ezret félrerakni, akkor 50 éves korukra lesz havi 300 ezer forintjuk, kb 75 éves korukig. Ezek akkor 24-25 éves emberek voltak. Most van a befektetésükben pár millió, ha rá nem jöttek azóta, hogy ennek semmi értelme. Pár millió (2-3), ami nekem az elmúlt 3 hónapom megtakarítása (már rég nem vagyok alkusz, három hónapot bírtam). A lényeg, hogy 10 év alatt nevetségesen kevés összeg gyűlt össze, és még ha most adnának valakinek havi 300 ezret, már abból se nagyon tudna kijönni hóvégéig. Mindkettő elinflálódott. Nem most az elmúlt 3 hónapban, hanem folyamatosan. És ezt az indexálás (inflációval növelni a megtakarítás összegét) sem oldja meg.


A lényeg: most 500zal kiegyeznél. Azzal 30 év múlva a sarki fűszereshez sem jutsz el. És akkor ott a másik dolog, hogy közben élni sem ártana. Nyaralás, ház, autó, család, hobbi. Vagy leélsz 30 évet csórón, majd további 25öt nem dolgozva de ugyanúgy csórón.


Szóval ezt az egészet én nem tekintem passzív jövedelemnek. Csak azt, ha van egy vállalkozásod (nem MLM, hanem igazi), ami termeli neked a pénzt anélkül is, hogy napi 10 órát töltenél vele.

2022. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy szerintem a sok pénz sosem tesz szabaddá. Valahogy mindig több kell....hiába van 7 milliárdod, akkor már 10 kell.....Már nem csak 8-16 óráig leszel "rab", mentális értelemben, hanem 0-24-ben, azon agyalsz, hogy mit kellene csinálni, mit befektetni, hol bukhatsz stb. Ha stábod lenne erre ( hisz megtehetnéd) akkor is......A gazdag emberek személyisége teljesen eltorzul és korántsem szabadok....Nem az a követendő jó...
2022. aug. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!