Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges eleget megtakarítani?

Lehetséges eleget megtakarítani?

Figyelt kérdés

Hello


Elgondolkodtam, majd osztottam-szoroztam és elkeseredtem.


Szeretnék minél hamarabb egy olyan szintet elérni, hogy ne függjek a munkámtól.

Ez nem azt jelenti, hogy ne dolgozzak, hisz valahol talán ez is élteti az embert, de legyen annyi megtakarításom, hogy ott van az a tudat, hogy ha valami miatt úgy érzem, hogy nem akkor nem. Akár egy életen át. Egészség, család, bármi…


Tényleg szorgalmas vagyok, tanulok, de akárhogy is nézem a fizetéseket, számolgatok, már-már elérhetetlennek tűnik.


Piszok fiatal vagyok pedig, persze így lehet, hogy sok mindent nem tudok és majd alakul ez.

Pedig az informatika terén képzelem el magam, ami azért pénz terén egy teljesen más szint mint az átlagos fizuk.


Ki mit gondol? Ha lelket öntene belém valaki már az is tök király lenne.:)



2022. aug. 9. 01:12
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

19 Szerintem is valami középút kell. Mindig kell befektetni és megtakarítani, de közben élni is kell. És jól élni. Különben mi értelme az életnek? Csajozni kell, jó autókba ülni, házakban lakni, szép helyeken lenni stb. Persze mellette rtéket teremteni és hasznos tagja lenni a társadalomnak.

Én most 23 vagyok, IT-s, úgyhogy szerencsére jó a fizum már most (nettó 600k-ra kijön) de ennél még sokkal többet tervezek keresni a jövőben. Plusz céget is tervezek alapítani, több területen is, baráokkal összeállva stb.

Szóval több lábon kell állni, magadba folyamatosan kell fektetni (tudás, kinézet, stílus stb.) és nem kuporgatni, mert annak tényleg nem egy jó élet lesz a vége, hanem az infláció elviszi a pénzt.

2022. aug. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Így van, én 35 vagyok, még mindig a szüleimmel élek, pont azért, mert már csak azon vagyok, hogy minden pénzemet beforgassam. Gépészmérnökként dolgozom, de már úgy beleástam magam az évek alatt a pénzügyekbe, hogy közelebb áll hozzám. De meglátnál az utcán meg nem mondanád, h én mérnök vagyok. Nem számít, mit gondolnak rólam az emberek, mert akkora önbizalmam van a millióim miatt. Szimplán magába szippant mentálisan. Most kezdem magam tudatosan ebből "kigyógyítani" Befektetek mindent lakásokba és kiadom albérletbe. Most még pár millám fut dollárban, mert sokat hoz, de kb már annyira figyelem a netet, h egy nappal korábban megmondom neked, h melyik politikai előrejelzés mit fog hozni. Ukrán háború kirobbanása óta csak a devizákon fogtam 3,5 milliót (árfolyamnyereség) de azt is újra beforgattam. 0 Ft-ot költöttem magamra. Szóval ésszel.
2022. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!