Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi borravalót szoktak...

Mennyi borravalót szoktak adni a foodpanda futároknak?

Figyelt kérdés
Számolgatom a díjtáblázat alapján, hogy kb mennyit keresnék vele egy hónapban, de erre még rájön a borravaló is.

2022. aug. 9. 12:44
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Osztom a 3as véleményét.


Bár én nem is rendelek már semmit, de leszoktam erről a borravalózásról.


Slusszpoén, hogy ezek a borravalózott embereket(futár,fodrász,körmös stb) sokszor többet keresnek, mint mi magunk.


Akkor mégis miért jattolnék olyannak, akinél én relatíve szegényebb vagyok?

2022. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
91%
Semmi pluszt nem nyújt nekem a pandawolt futár, minek is adnék
2022. aug. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy kb 100 ezret összeszedek majd a borravalókból
2022. aug. 9. 16:32
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenhol van szállítási költség, nem fizetek mégegyszer ugyanazért, szóval 0 ft.
2022. aug. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hittem, hogy kb 100 ezret összeszedek majd a borravalókból"


Én az 5-ös vagyok, csak azért adok, mert remélem, hogy így nem köpnek a kajámba.

Amúgy nem pártolom, pl nekem egy köszönömöm kívül, soha nem adtak semmit.

Én mindig azt vallottam, hogy a fizetéséért melózik az ember, ha kap jattot annak örül, de nálunk MO-on már ez is elvárás.

Kérdező, ne csodálkozzál, ha egy 3e forintos rendelés után (havi szinten szorozd meg legalább 20-al, és ez csak egy ebéd) nem annyira bőkezűek az emberek.

2022. aug. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
50%

Fizetésért dolgozunk igen, de jó esetben máshol van év végi/esetleg közbeni prémium. Ilyen munkakörben viszont, ahol van lehetőség borravalóra, ennek ismeretében nem biztos, hogy külön ad a munkáltató.

Nem annyit,mint étteremben a pincérnek, de pár száz Ft-ot, vagy fölfelé kerekítve azért szoktam adni.

2022. aug. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

"de jó esetben máshol van év végi/esetleg közbeni prémium."


Jó esetben, jól írod. De egy csomó, jellemzően szolgáltatóiparban nincs. És egy takarító, vagy bizt őr tudod mit kap prémiumot? Kettőt max a szeme alá és tőlük ugyanúgy elvárják a borravalót.

2022. aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Jó, elfogadom. Te nézheted innen, hogy ezért nem adsz. Én azért valamennyit fogok továbbra is.
2022. aug. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Soha sem rendelek Wolt/Panda kiszallitassal. Csak sajat futarral rendelkezo etterembol vasarolok, nekik 2-300ft-ot szoktam adni.
2022. aug. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

“Többet ártott ez a FoodPanda, mint amennyit használt!”


Az étteremnek jobban megéri a foodpanda, mint saját futárokat alkalmazni. Ezt tanultuk mikroökonomiából is.

Meg a futárnak is jobb, mert jellemzően jobban fizet a panda, mint egy étterem

2022. aug. 9. 18:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!