Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi borravalót szoktak...

Mennyi borravalót szoktak adni a foodpanda futároknak?

Figyelt kérdés
Számolgatom a díjtáblázat alapján, hogy kb mennyit keresnék vele egy hónapban, de erre még rájön a borravaló is.

2022. aug. 9. 12:44
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
25%

"Az étteremnek jobban megéri a foodpanda, mint saját futárokat alkalmazni. Ezt tanultuk mikroökonomiából is."


Beszélnek hülyeségeket.

Gyakorlatilag megkerülhetetlenek, ugye sokakna beidegződött a netpincér, és az adott vendéglátóipari egységnek, ha nem használja a közvetítőt esélye sincs, nem jókedvükből használják. (padán, wolton keresztül drágább a rendelés, ami ugye nem annál landol, aki az ételt készíti és törvényszerű, hogy kevesebben rendelnek)

Olyan ez, mint örömlányoknak a strici, hozzáadott értéke nincs, de cserébe leveszi a jutalékot.

2022. aug. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Alacsonyabbak a trantakciós költségek. Jobban megéri, mint saját alkalmazottat fizetni
2022. aug. 9. 19:08
 23/41 anonim ***** válasza:
76%

Azért remélem, mögé is gondolsz a "tanultaknak", nem csak visszamondod őket.

Hogy jobb-e, és megéri-e, azzal vitatkoznék. A Foodpanda nem csak a vásárlótól szed be többletpénzt a szállításért, hanem az éttermektől is (ellenkező esetben ugyanannyiba kerülnének a kaják, mint a saját oldalukon/helyben, sőt, még olcsóbbak is lehetnének, hiszen nem kellene a saját hely költségeit (felszolgáló, berendezés, bérleti díj stb.) fizetni), méghozzá nem is keveset.

Ha az én éttermem ugyanannyi rendelést teljesít, körülbelül másfélszer annyiba kerül a Foodpanda, mintha fix béren alkalmazott saját futárt alkalmaznék (és ez nyilván nem lesz olcsóbb most, a KATA eltörlésével). /Nyilván azoknak a kisebb éttermeknek, büféknek, akik egy futárt sem tudtak kitermelni, azoknak ez segítség, tiszta sor./

Ennek ellenére nem tudom megkerülni őket, mert ha a vásárló telefonján ott az alkalmazás, nem fogják az én alkalmazásomat letölteni/a weboldalamat böngészni, ha ott a rózsaszín vagy a kék app. Talán nem véletlen, hogy az utóbbi hetekben már a sokadik olyan csomagot hozta a foodpandás futár, hogy rajta volt egy szórólap, hogy ha legközelebb tőlük rendelsz közvetlenül, akkor ingyenes a szállítás/X% kedvezményt kapok, stb. Ez arra utal, hogy olyan jó ez a rendszer az éttermeknek?

Nem mondom azt, hogy rosszabb lett az életünk ezektől a szolgáltatóktól, de igazán jó akkor lesz, ha nem egy oligoplisztikus piaccal néznek szembe az éttermek, hanem több kisebb szolgáltatóval, akik -egy idealista jövőképben- szépen lenyomják egymás árait. Mindenesetre csókoltatom a mikroökonómia tanárodat, mert erre a helyzetre azt mondani, hogy ez minden étteremnek jobban megéri, még akkor is orbitális baromság, ha nincs piacismerete. Vagy te értettél valamit nagyon félre.

2022. aug. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
84%
Semennyit. Katázva semmi adót nem fizettek. Osszák be.
2022. aug. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

#20 A fogyasztó szempontjából gondoltam.

Anno ugyan kevesebb helyről lehetett rendelni és kevesebb félét, viszont kb. sehol nem volt kiszállítási díj. Manapság már a legolcsóbb helyen is 300 forint a kiszállítás, akkor is, ha saját futár van, de vannak olyan pofátlan helyek, ahol 500-600 forintot is legombolnak a kiszállításért.


Pl. volt a kedvenc kínaim. 2 éve még 1200 forintért rendeltem egy közepes menüt, saját futárral, szállítási díj nélkül. Ma ugyaninnen ugyanaz 2800 forint plusz 400 kiszállítás, mert már csak Pandán lehet rendelni...

2022. aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

#23 "nem fogják az én alkalmazásomat letölteni/a weboldalamat böngészni, ha ott a rózsaszín vagy a kék app"

De, sokan vagyunk akik letöltjük a te appodat vagy megnézzük a weboldalad. ;)

2022. aug. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
50%
200 Ft-ot szoktam. Egyszer adtam 500-at de akkor olyan viharos idő volt, hogy megsajnáltam.
2022. aug. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
74%
#26: Igen, van, aki letölti, de az a kisebb réteg, a legtöbb ember vagy túl lusta vagy túl buta ahhoz, hogy közvetlen az étteremtől rendeljen, olcsóbban.
2022. aug. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
17%

Katázva is fizettek adót, ne legyetek már ilyen ostobák...


Én leszarom a céget aminek dolgozik, én sem szeretem a FoodPandát, de ha normális a futár akkor oda fogom neki adni azt a pár száz forintot.


Mivel a 4. emeleten lakom, lift nincs, ezért szar lesétálni, 400-500 Ft-ot szoktam adni. Néhány éve, még a foodpanda és társai előtt én is voltam futár, a fizetés szar, a kocsi/motor szarrá megy ha sajátot használsz, egész nap vezetsz, vársz, lépcsőzöl, parkolsz. Nem sajnálom tőlük azt a pár száz ft-ot.

2022. aug. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
89%
#29 mindenki saját döntése, hogy milyen munkát vállal el. Ne én legyek már a szemét, hogy nem fizetek rá az így is horror árú kaja meg szállítási költség mellé. Nekem sem a fán terem a pénz és engem is ugyanúgy érint az infláció, mint a futárt. Ha nem tetszik a fizu/munkakörülmények, akkor másik munkát kell keresni vagy kitanulni valamit. Nem az én bajom, ha valaki olyan munkát vállalt el, amivel elégedetlen.
2022. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!