Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi borravalót szoktak...

Mennyi borravalót szoktak adni a foodpanda futároknak?

Figyelt kérdés
Számolgatom a díjtáblázat alapján, hogy kb mennyit keresnék vele egy hónapban, de erre még rájön a borravaló is.

2022. aug. 9. 12:44
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

#30 világos, csak ugye ha mindenki kitanul valamilyen szakmát, akkor vagy lesétálsz a mekibe, végigállod a félórás sort, majd vissza, vagy éhen maradsz. Szóval ahogy egyik főnököm mondta, futárokra mindig szükség lesz.


Kérdező: furcsa hogy nem a futárokat kérdezed, mert akárhányan válaszolnak itt, sosem lesz akkora merítésed mint egy futárnak.


Én 2 éve dolgozom futárként, katásként ugyanúgy fizettem adót ahogy bárki más, azt sem mondanám hogy a bevételemhez képest jóval kevesebbet, de örültem a rendszer egyszerűségének, hogy magam is meg tudtam csinálni az adóbevallásomat.


Köszönöm mindazoknak aki jattolnak (néha indlkolatlanul sokat) annak ellenére hogy nem elvárt, sőt, én magam sem értem pontosan a rendszert. Nyilván én is jobban örülnék ha a cégek nem az én jattomra apellálva alakítanák ki a fuvardíjakat (a személyhez kötődő adókedvezményről nem is beszélve), de addig is én örömmel fogadok minden jattot és megpróbálok jobb szolgáltatást nyújtani mint amit a cég a futároktól általában elvár.

2022. aug. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltem egy étterem tulajával, aki anno saját futárral dolgozott, viszont jelenleg a pandával van leszerződve.

A saját futár csak nyűg volt részéről. Össze vissza mondtak fel az emberek, nem jelentek meg, szarba hagyták...

Havi szinten 500-600ezres kiadás volt neki a futár. Ebbe benne van a kocsi üzemanyag költsége is.

Ellenbe a panda 30%ot elvisz a rendelés összértékéből, de ezt beletudja építeni az árba. Tehát ami az étterembe 10ezerbe kerül, ő azt 13ért teszi fel pandára, és így a panda elvesz belőle 3ezret, de neki még mindig megmaradt 10ezer.

És 0 forint kiadása volt a futárra, nem kell izgulnia hogy aznap meg e jelenik, és lesz e aki kiviszi az ételt. Nem kell a kocsi miatt agyalni ha esetleg ledöglik stb...

Tehát nem gondolnám hogy az éttermeknek ez olyan rossz.


De hogy a kérdésre is válaszoljak, igen szoktam borravalót adni, általában 200-300 forintot.

2022. aug. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
30%

"A saját futár csak nyűg volt részéről. Össze vissza mondtak fel az emberek, nem jelentek meg, szarba hagyták..."


Ja, csak arról nem volt szó, hogy pl jogszerűen be voltak-e jelentve (gyanítom nem), és mennyit fizetett az embereinek. Ha matekozom a 600e-es futárköltséget üzemanyaggal, akkor a futár jogtisztán kaphatott talán nettó 250e-et. Min csodálkozik?

2022. aug. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
33, de úgy hogy venne új autót évente a tulaj magának, ha nem nettó 200-250et adna feketén?
2022. aug. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
88%

"hogy venne új autót évente a tulaj magának, ha nem nettó 200-250et adna feketén?"


Igen, ezt felejtik el sokan.

Egy szónak is száz a vége, fizetni nem akarnak, elvárásaik viszont lennének, nem kezdem el sajnálni őket.

2022. aug. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

#31

Mekiben még nem álltam sorba fél órát, de amúgy nekem ez tök jól hangzik, mifelénk a kiszállítási idő 2-3 óra ha házhoz rendelünk. Örülnék a fél órának. :D

2022. aug. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
35, dettó, érdekes, ausztriában megtudják oldani ezeket, úgy hogy 1.5x-es éttermi árak vannak max, 4-5xös fizetéssel társítva, full bejelentve, nem agyondolgoztatva
2022. aug. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
#32: Ez azért érdekes, mert anno volt saját futár, valahogy kigazdálkodta a dolgot és az étteremben és kiszállításra ugyanannyi volt az étel ára. Most viszont a pandán drágább, mint az étteremben, tehát akárhogy nézzük, a tulaj többet tesz zsebre.
2022. aug. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
85%

Két élű a dolog, mert egyrészt drágább lett a rendelős kaja, másrészt nagyobb a biztonság. Régen nálunk megcsinálták az étterem saját futárai, hogy ha nem jattoltál, akkor legközelebb 1.5óra alatt hozták ki a kaját hidegen, kisebb adagot kaptál stb. Mióta Panda meg Wolt van azóta nincs ilyen zsarolás :D


Viszont Wolton van olyan hely, ahol 850ft-os kiszállítási kötlséget számolnak fel + "kis" értékű rendelés, ha nem rendelsz min. 3000ft értékben, akkor annyi pótdíjat raknak rá, hogy 3000ft legyen a rendelés értéke :))) Ilyenek után még jattot kérni elég nagy pofátlanság szerintem.

2022. aug. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha valahol 850-es szállítási díjat látnék, akkor azt mondanám, hogy "dugják fel maguknak".

Épp elég, hogy pár helyen (pl. drágalátos McDonalds) minimum rendelési érték van, ráadásul úgy szokták csinálni, hogy pl. 3000 forint minimum rendelés és egy kaja kerül 2800-ba. Még véletlen se tudj egyet rendelni, hanem pakolj mellé még valamit, mondjuk egy üdítőt még 800-ért...

2022. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!