Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen az ideális kezdő...

Milyen az ideális kezdő ügyvédjelölt?

Figyelt kérdés

Diploma után milyen tulajdonságokkal rendelkezzen?

Milyen tapasztalat hasznos az egyetemi évek alatt?

Milyen nyelvtanulást ajánlotok?


Légyszi csak szakmabeli írjon!

Köszi.



2022. aug. 17. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Az ideális jelölt pályakezdő 5 év tapasztalattal.
2022. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Jó angol + bármilyen egyéb idegen nyelv.


A többi attól is függ, hogy milyen terület érdekel jogon belül.

2022. aug. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Szép arcú, kerek mellek, készséges...
2022. aug. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Kezdő ügyvédjelöltként természetesen gyakorlati tapasztalatot nem várnék el tőle, hisz az lehetetlen - azért jelölt, hogy ezt megszerezze.

Emellett a tárgyi tudás is olyan, hogy persze, legyen, de ez nem azt jelenti nálam, hogy vissza tudja böfögni a tankönyvet, mintha lenyelte volna, mert azzal sokra úgyse megy.


Ami viszont NAGYON fontos, amikor én jelöltet keresek:

- olyan kompetenciák megléte, mint például ügyintézésre vonatkozó képesség (meg és képes egy hivatalban beszélni, megérti, amit elvárnak tőle, be mer menni egy bíróságra, nem egy kis kuka, aki a szoknyája gyűrögetése nélkül megszólalni se mer, talpra esett, de tisztelettudó és nem túl nagy az önbizalma, mert az se jó, ha azt hiszi, hogy ő már mindent tud.)

- tud és akar dolgozni, nem az a hozzáállása, hogy "a szemét munkáltató csak fizessen nettó 500-at minimum, és örüljön, ha bejövök a 8 órára, nehogy már még feladatot is adjon a dög". Tudatában van annak, hogy egy tanulási folyamat elején van, ennek megfelelően alázatos és odafigyel. Rendelkezik a kellő alap problémamegoldó képességekkel, ugyanakkor mer kérdezni és nem szégyelli, ha elront valamit. Fontos: nem titkolja el, ha hibát csinált, hanem szól. Természetesen mindenki hibázik, egy kezdő pláne, és semmi baj nincs mindaddig, amíg nincs elmaszatolva a dolog, hanem időben kezelni lehet. Soha senkivel nem veszekedtem azért, mert elrontott valamit.

- eljár velem tárgyalásokra, azokra előzetesen felkészül és kérdez, odafigyel, ha kell jegyzetel, ha kell, a kezem alá dolgozik (vagyis ismeri az okiratokat, odaadja, előkeresi, stb.). Értékelem azt is, ha vannak önálló ötletei egy ügyben - még akkor is, ha végső soron nincs mondjuk igaza. A gondolkodás akkor is jó, és minden felvetést megvizsgálunk

- Nem azt várja, hogy mikor telik már le a munkaidő, és nem a telefonját nyomkodja munka helyett, hanem tényleg motivált, akar jó lenne, akar fejlődni és megbízható.


Igazából ennyi elég. Kezdőknél a képességek és készségek fontosabbak, mint bármi más. Igazából minden más tanulható, de ahhoz az kell, hogy az illető tényleg akarja is, és nem csak arra játsszon, hogy legyen jogviszonya, amíg el nem megy szülni, vagy amíg apuka be nem tudja tenni egy jó állami állásba.

2022. aug. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Bocsánat az elgépelésekért, de a lényeg gondolom érthető. :)
2022. aug. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Jogi diplomás legfontosabb tulajdonsága, hogy ne a GYK-n keresse a szakmai válaszokat!!!
2022. aug. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Tapasztalat? Ami a legáltalánosabban kellhet: Ptk, cégjog, ingatlanjog.

Azt várják a jelölttől, hogy akarjon sokat dolgozni, de ne akarjon ezért túl sok fizetést. A legtöbb feladat néhány ügy után elsajátítható, de az ügyvédek szeretnek panaszkodni amiatt, hogy a jelölt fél évig nem is hoz pénzt a házhoz, hisz nem tud semmit elvégezni, úgy kell tanítgatni addig. Na persze :) Szóval a következő ami kell, az alázat, hogy kibírd az ügyvédek ótvar, hazug stílusát, és elfogadd, hogy az adott helyen három évig szívsz, de utána a magad ura lehetsz.

Az egyetem alatt sok gyakorlati tapasztalatot nem adnak, hacsak nem mész el gyakorlatra valahova, valódi ügyekkel legfeljebb a munkahelyeden találkozol majd. Amit használnak az ügyvédek, az pl az ÁNYK (egy java alapú program, ingyenesen letöltheted, a bíróságok és a nav is nagy részben ezen keresztül kommunikálnak, ezen kell nekik beadványt, keresetlevelet, stb-t beadni. Rengeteg formanyomtatvány van az ÁNYK-hoz, és akár már most kitanulhatod, hogy kell csinálni. A bíróság oldalán vannak közzétéve keresetlevél minták, ezeket is átnézheted. Cégeljárásokra speckó kitöltő programok vannak, ilyen pl a cégírnok, ezt licensz nélkül ingyen is letöltheted és kipróbálhatod. Vehetsz egy céget példaként a cégjegyzékből, és modellezheted, milyen lenne egy változásbejegyzés. Az ingatlanügyek még papíron mennek, ott két fontos dolog kell majd pl egy adásvételi mellé:

a kérelem formanyomtatványát kell ismerned ( [link]

és az ún B400-as nyomtatványt is hozzá kell csapni, ami épp az ÁNYK-val tölthető ki.

Ezek elég tipikusak az ügyvéd életében, valamennyire előre felkészülhetsz, ha ismered ezeket.

Nyelvtanulás: nyilván a német és angol a legkeresettebbek itthon, az angol közép jószerivel kötelező. Na itt viszont érdemes nézelődni az egyetemen is, vannak mindenféle szaknyelvi képzések, meg persze lehet menni erasmusra is, amit (vagy egyéb külföldi tanulmányt/gyakorlatot) a nemzetközi irodák néha egyenesen elvárásként teszik be a hirdetéseikbe.

A lényeg amúgy, hogy érdekeljen ez a szakma, akkor előbb-utóbb úgyis sikerrel jársz.

2022. aug. 19. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Tényleg hasznosak.

2022. aug. 24. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!