Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyváltásnál hogy...

Munkahelyváltásnál hogy érdemes tájékoztatni a leendő munkaadót arról, hogy autoimmun beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Autoimmun betegségek miatt (ízületi és emésztőrendszeri betegség) sajnos meghatározott időközönként gyógyszeres kezelésre szorulok, súlyosabb fellángolásoknál pár nap TP is szóba kerülhet (évi 1-2 alkalom súlyos ízületi gyulladás miatt).

Nyilván a titkolózás nem fair se a munkáltatóval szemben,sem a saját becsületemmel szemben. Hogy érdemes megfogalmazni az önéletrajzom ezen részét? Egyáltalán szükséges előre tájékoztatnom a munkáltatót róla?

Szerintem talán a legegyszerűbb,ha az van beleírva,hogy "Sajnos autoimmun beteg vagyok, de mellette teljes életet élek".


2022. szept. 2. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, nem tartozik rá, üzemorvosi vizsgálaton elmondod
2022. szept. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kivéve, ha befolyásolja a munkavégzésed. De az évi pár nap táppénz nem tartozik ebbe.
2022. szept. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Évi 1-2 napot influenzás is lehetsz. Semmit nem befolyásol
2022. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Ne mondd el, mert nem fognak felvenni. Pár napot mindenki hiányozhat. Én is tartós beteg vagyok, évente 5-6 nap szabi a kórházi kezelésemre megy el. A munkavégzésemet semennyire nem befolyásolja. De ha elmondod, akkor azonnal elástad magad.
2022. szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,megfogadom!

Viszont ha az üzemorvosnál derül ki a dolog,nem fog visszásan elsülni? Vagy mindaddig,míg alkalmas vagyok a munkavégzésre a munkáltatónak kb semmi köze hozzá?

2022. szept. 2. 19:14
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Az üzemorvosnak sem mondanám el feltétlenül, kiderül? Emiatt nem utasíthatnak vissza. Elvileg ő visszaküldi a HR-nek, de nem hinném, hogy bárki megnézi.
2022. szept. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az üzemorvos egyetlen infot közölhet a munkáltatóval, hogy a munkavállaló alkalmas vagy sem az adott pozíció betöltésére.
2022. szept. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy érzem,hogy az összes bennem lévő kérdés meg lett válaszolva. Köszönöm!
2022. szept. 2. 20:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Az üzemorvos nem fog beszámolni az egészségi állapotodról a munkáltatódnak. Ő csak azt közli vele írásban, hogy alkalmasnak talált a munkakör betöltésére, vagy sem.
2022. szept. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!