Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan határozzam meg a...

Hogyan határozzam meg a bérigényem?

Figyelt kérdés

Még egyetemista vagyok, de most egy rendes teljes munkaidős állást is be tudnék vállalni. Sok álláshirdetésben kérik a bérigény megjelölését az önéletrajzban, de gondolom a legtöbb interjún is felteszik ezt a kérdést. Nekem ezzel még nincsen tapasztalatom, ezért nem tudom hogyan határozzam meg a bérigényem. Mivel még nincsen különösebb végzettségem és tapasztalatom ezért olyan állások között keresgélek, ahol ez nem jelent akadályt (pl. pultos - felszolgáló, ügyfélszolgálat, recepció és ilyen adminisztratív jellegű munkák, gyakornoki állások). Vannak kiadásaim (albérlet, közlekedés, kaja stb.) amikből szeretnék minél nagyobb részt magamra vállalni, de tisztában vagyok azzal is, hogy még nincs nagy értékem a munkaerőpiacon és meg szeretném találni a közös metszetet.


(Hozzátenném, hogy nem a jövőmre gyűjtök, nem a jövőmet akarom megalapozni, nem akarok félretenni lakás célra stb., stb., a kérdésre válaszoljon mindenki, ha kérhetem.)


2022. szept. 7. 08:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
A kiadasaidat fedezze plusz meg annyi maradjon ha netan egy varatlan kiadas tortenik az se vagjon padlora.
2022. szept. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%

Nos akkor ha ilyenek között nézelődsz akkor jó bérigény = garantált bérminimum. Mivel ezekre az állásokra van 100 jelentkező, a legszimpatikusabbat (helyi, gyermektelen, egyedülálló, tapasztalattal bír stb.) fogják felvenni azok közül, akik a legkevesebbet - ergo minbért - kérnek.


Üdv Magyarországon.

2022. szept. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék abba a hibába sem esni, hogy kevesebbet kérek annál, mint amit kaphatnék.
2022. szept. 7. 09:13
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

"kevesebbet kérek annál, mint amit kaphatnék"


Nem értetted meg a lényeget akkor úgy tűnik. Akkor meg mondasz egy összeget, de akkor be se hívnak. Adhatsz meg köztest, de akkor le leszel alkudva, ha kell a munka elvállalod ha nem, jön helyetted más.


Nem bonyolult a képlet.

2022. szept. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
[link] ez esetleg segíthet egy kicsit.
2022. szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
gyakornokként, végzettség nélkül havi 100ezer ft. Nem fogják kérdezni a bérigényt, ennyit adnak, ha nem jó mehetsz máshova. Majd ha meglesz a diploma+3 éves szakmai tapasztalat, akkor legyen bérigényed...
2022. szept. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Normális válaszokat szeretnék, ha lehet (és ezt elsősorban nem az említett összegek miatt írom)!
2022. szept. 7. 10:44
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Normális válaszokat írtunk, csak neked nem tetszenek. Hát sajnálom... Regisztrálj a profession.hu-ra, ott elvileg meg lehet nézni az átlag bérigényeket munkához kapcsolódóan.
2022. szept. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, hogy nem tudom értékelni az “Üdv Magyarországon” és “akkor legyen bérigényed” jellegű válaszokat, és heti 40 órában nem 100 ezer forintot szeretnék keresni.
2022. szept. 7. 11:22
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Írtam, nem is fogsz 100 ezret. Sokkal inkább br. 260 ezret.


Vagy elmész multihoz árufeltölteni kicsit többért (túlórákkal talán megvan a 230-240 ezer nettó).

2022. szept. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!