Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan határozzam meg a...

Hogyan határozzam meg a bérigényem?

Figyelt kérdés

Még egyetemista vagyok, de most egy rendes teljes munkaidős állást is be tudnék vállalni. Sok álláshirdetésben kérik a bérigény megjelölését az önéletrajzban, de gondolom a legtöbb interjún is felteszik ezt a kérdést. Nekem ezzel még nincsen tapasztalatom, ezért nem tudom hogyan határozzam meg a bérigényem. Mivel még nincsen különösebb végzettségem és tapasztalatom ezért olyan állások között keresgélek, ahol ez nem jelent akadályt (pl. pultos - felszolgáló, ügyfélszolgálat, recepció és ilyen adminisztratív jellegű munkák, gyakornoki állások). Vannak kiadásaim (albérlet, közlekedés, kaja stb.) amikből szeretnék minél nagyobb részt magamra vállalni, de tisztában vagyok azzal is, hogy még nincs nagy értékem a munkaerőpiacon és meg szeretném találni a közös metszetet.


(Hozzátenném, hogy nem a jövőmre gyűjtök, nem a jövőmet akarom megalapozni, nem akarok félretenni lakás célra stb., stb., a kérdésre válaszoljon mindenki, ha kérhetem.)


2022. szept. 7. 08:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg lényegében 0 tapasztalatod van és egy érettségid


Kb bruttó 260-350.000 forintot próbálj meg, de attól függ, hogy hova jelentkezel.


Egy pultos/felszolgáló állásnál valszeg órabér lesz próbálj meg kb nettó 1300-at.

2022. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Beraktam a hays salry guide-t azzal mi a baj?
2022. szept. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
5%
Az a baja neki igénye van, bérigénye. Nettó 500-at akar keresni havonta, amit még egy 5 eves tapasztalattal rendelkező mérnök se biztos hogy megkap. De neki pusztán egy érettségivel van bérigénye...
2022. szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Csupán az ilyen hozzászólásokkal van bajom, mint ez a 13-mas.
2022. szept. 7. 16:38
 15/15 anonim ***** válasza:
47%
Bruttó 550.000 Ft körül van most az átlag bér. Ebből kiindulva 450-550 körül céloznám be a bérigényt. Bár lehet, hogy egymáshoz viszonyítva pultosként többet kérhetsz, mint a szakmádban, ahol "örülj, hogy dolgozhatsz" alapon határozzák meg a bért.
2022. szept. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!