Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok arról a szakértő...

Mit gondoltok arról a szakértői megállapításról, hogy a szegénység és az alacsony intelligencia általában összefüggésben van egymással?

Figyelt kérdés

A forrásom ez a videó:


[link]


Természetesen ahogyan az a videóban elhangzik, nem mondhatjuk valakire, hogy ő azért szegény, mert buta. De nagy általánosságban erről van szó.


A szegények nem igazán intelligens emberek

és ez okozza azt, hogy alacsony a jövedelmük, vagy egyáltalán nincs is. Tehát alacsony iskolai végzettséggel rendelkeznek, nem ismernek life skill-eket, beletörödnek a sorsukba, stb.


2022. szept. 16. 14:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
Abszolút egyet értek - ismertem pár gyönyörű lányt, akik bármit elérhettek volna az életben, az egyikkel jártam, hát... nagyon egyszerűen gondolkodott, ahogy a szülei is. Az 50 körüli apja gégerákban haldoklott, de a 20 éves lány mégis újságpapírba tekert cigit szívott, pedig adtam volna neki pénzt rendes cigire, de még csak nem is értette, hogy mi a különbség... Szakítottunk, összejött egy c. gyerekkel, született egy gyereke, a srác otthagyta, a képeit nézve nagyon le van strapálva, 25 évesen kb. 50-nek néz ki...
2022. szept. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#10 nem tudom tanultal-e statisztikat, de a 8 milliard emberre vonatkozo altalanosan levonhato kovetkeztetesek szempontjabol gyakorlatilag irrelevans, hogy te hany buta, de gazdag faszt lattal.

Eleve az is irrelevans, hogy te kit tartasz butanak, vagy eppen kit gazdagnak, vagy, hogy magadat melyik kategoriaba sorolod.

2022. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
110-s iq-val, diplomával a kezemben túl *ülye vagyok ahhoz, hogy angolul f*ssam a szót (ugyanúgy, mintha magyarul beszélnék), így azok közt találom magam, akiknek elvileg butának kell lenniük. Mert a munka világában azokkal versenyzem, akiknek csak 8 általánosuk, meg középsulijuk van. És ja, van olyan, aki s*ggh*lye a nyelvtanuláshoz (legalábbis angolhoz biztosan), így el is vágta magát a jó lehetőségektől.
2022. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13 Nyugi, én 135-ös iq-val se beszélek angolul (abszolút nem, és csak egy sima érettségim van). De abszolút nincs rá szükségem, mert vállalkozóként havi nettó 1 milla felett keresek :)
2022. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
48%

Nos!

Nézd nem tartom magam intelligensek persze az alapvető dolgokkal tisztában vagyok de nem vagyok atomfizikus. Érettségire se mentem el. Ennek ellenére saját cégem van és több diplomás embert is foglalkoztatok. Évi 30-40

Milliós profitot szoktam realizálni.

Nem vagyok gazdag de szegény se. Én nem értek egyet az állításoddal :)

2022. szept. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
51%

#12

Tanultam statisztikát, ugyanakkor logikát is. Nevetséges, hogy komolyan olyan szintre süllyedtünk, ahol nem tudunk szétválasztani két, teljesen különböző állítást. Nem, attól, hogy a szegénységben szerepet játszik az intelligencia, nem fog a gazdagságban is. Ez egy egyirányú következtetés, nem bírom felfogni, mit olyan szájbabszottul nehéz felfogni ezen az embereknek.


Tudjuk például, hogy az intelligencia egyfajta védőburkot képez a mentális betegségekkel szemben. Hajlamosabbak belecsúszni azok a legtöbb ilyen problémába, akiknek gyengébb az intellektusuk. Magyarul a gyenge intellektus mutat korrelációt a mentális problémákkal. Jelenti ez azt, hogy a magas intelligenciaszint korrelációt mutat a mentális egészséggel? Nem, nem jelenti. Jelenti ez azt, hogy az okos emberek többsége mentálisan ép? Nem, nem jelenti. Jelenti ez azt, hogy akinek mentális problémája van, az nem intelligens vagy aki mentálisan ép, az igen? Nem, kurvára nem jelenti. Mégis úgy viselkedtek, mintha erről lenne szó itt is. Ez egy hamis következtetés. Egy logikai hiba. Pont mint az, hogy a szegénység ellen véd az intelligencia, azt is jelenti, hogy együttjár a gazdagsággal. Magyarul az igazán gazdag emberek okosak. Nem, ez ebben az esetben egy teljesen más állítás, nem a skála másik végpontja.


Komolyan nem akarom elhinni, hogy ezt itt egyeseknek a szájába kell rágni.

2022. szept. 17. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16: "Tudjuk például, hogy az intelligencia egyfajta védőburkot képez a mentális betegségekkel szemben."


Én vagyok a 110-es iq-jú ember, aki nem tud angolul.

Legalább odaírod, hogy az ember "hajlamosabb".

Az én meglátásom az, hogy aki nagyobb iq-val rendelkezik, az többet agyal, míg a 80-as iq-jú mondjuk sokszor boldog, meg társai. Mondjuk nincs pénzügyi tudatosság, "jól van ez így", meg van, hogy megelégednek a rosszal is. Nem foglalkoznak a jövővel, ami a pénzt jelenti, igaz, nem mindegy, hogy az embernek min kell agyalnia.

A nagyon szegény agyal azon, hogy mi legyen másnap a kaja, ha egyáltalán jut.

A nagyobb iq-jú meg rosszul is érezheti magát egy bizonyos közegben. Mert mondjuk tanult, és mégis olyanok közt kell lennie, akik örülnek az adott munkahelynek, nemhogy még váltogatni akarjanak.


Pont a héten voltam egy állásinterjún, tesztíráson. Nem akarok (mert tudom, mire nem vagyok képes) bármilyen fizikai munkát elvállalni. A velem együtt levők közül minimum egy olyan volt, akit közmunkáról dobtak ki és a városhoz képest vidékről érkezett. Az ő számára az a lényeg, hogy legyen munka. Bármilyen. Nem baj, ha nincs idő wc-re, nem baj, ha nincs idő enni. Nem baj, ha nincs fejlődési lehetőség.

Aztán ott voltam én, titkolva a diplomát, albérletben lakva. Én leginkább szellemi munkát végeznék, csak hát tudom, ahhoz túl h*lye vagyok, meg nőként nem vagyok szép. Igazából ezt a munkalehetőséget vészmegoldásnak szánom, próbálok más, jobb munkahelyet találni.


Ja és amiért nem sikerült tanulás ellenére se kitörni a fizikai munka bűvköréből,

nem érzem jól magam. Az előző munkahelyem miatt már a depresszió jeleit mutattam.


És ezzel nem vitatkozni kívánok, csak leírtam, van ilyen is.

(Logikáról eszembejutva: mateklogikát én is tanultam. :D Azt szerettem, más meg megbukott belőle. Az analizist nem csíptem, ahol deriválni, integrálni kellett.)

2022. szept. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Van összefüggés, de azért a lehetőségek is korlátozottabbak, ha valaki szegény családba születik. Nem ugyanolyanok a lehetőségeik, mint pl 2 orvos gyerekének, aki valószínűleg ő maga is értelmiségi lesz. Egy szegénynek nincs sok lehetősége kitörni átlagos képességekkel a nyomorból, ahhoz már nagy szorgalom és intelligencia kell. Páran megcsinálták már, de nem könnyű. Sok többre érdemes ember dolgozik a gyárakban is, mert így alakult az élete, vagy nem volt elég szorgalmas.
2022. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!