Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1300 euros netto fizetési...

1300 euros netto fizetési ajánlat spanyolországban jónak számít külföldi viszonylatban? (bővebben lent) És melyik országban lehetne ehhez képest többet keresni?

Figyelt kérdés

IT szakterületen dolgozom, de nem szoktam atomra hajtani magam a munkában, nem szeretném pontosan leírni mit csinálok mert ki tudja a végén még sokan kirepülnek a fészekből és pont ahhoz a céghez ahova mennék szóval erről most nem beszélek.


Spanyolországban most egy 1300 euros bértárgyalásnál tartunk, a cég jónak tűnik, nem megfeszített munka (tehát kb munkaidő 30%-a valós munka), rugalmas csapat.

Ez jelenlegi árfolyamon 525 ezer forint. Budapesten netto 300 ezret kerestem az előző munkahelyemen. Nem tudom megéri-e ide jönni. Még ha 200 ezres albérlet árral számolok és mondjuk 75 ezerből ha kijön a többi, akkor is félre tudok tenni havi 250 ezret, ami egy nagyon kicsivel több mint amennyit otthon tudtam, cserébe ez egy fizetett szabadság is egyben mivel elég szép részére mennék az országnak.


További részletekbe ne menjünk bele, az árak érdekelnek.


Én azt mondom 1300 euroval megelégedek és valószínűleg nem fogják kihajtani a belső szerveimet sem ennyi pénzért ezért tippelek kb 30% valós munkaidőről a napi 8 órából. De, és ez a fő kérdésem. hallottam arról, hogy ugyanezen a területen Norvégiában, írországban, Dániában, ilyen helyeken 4-5000 eurot is megkereshet az ember akár nettoban is.


Na nem tudom, hogy ez mennyire állja meg a helyét, én maximum (netto) 2500-at tartanék reálisnak más országokban, mégis csak egy kelet európai bevándorló lennék ott.


Kanadát is bakancslistára tűztem, de az kicsit bonyolultabb téma.


Aminek én örülnék az az lenne, ha havi 2500 eurot tisztán félre tudnék tenni.

Szóval kérlek aki tapasztalt ebben és átlátja az európai fizetéseket avasson be.


2022. szept. 16. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ennyiért nem mennék ki odáig.


525 ezer forintot itthon is meglehet keresni IT területen ha képzed magad, ráadásul az ottani árak alapján ez éhbér.

2022. szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]


Mondjuk ez sokat segít, kérdés, hogy mennyire reális. Egyelőre átlaggal számolnék.

2022. szept. 16. 20:17
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Level 1 és service desken reális
2022. szept. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Itthon is meglehet keresni ennyit IT területen, szerintem nem éri meg. Ha dupla ennyit kapnál, talán.. De most ilyen aprópénzért távol lenni családtól, ismerősöktől nem éri meg, legalábbis szerintem.
2022. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 qkker1 ***** válasza:
100%

" nem szeretném pontosan leírni mit csinálok mert ki tudja a végén még sokan kirepülnek a fészekből és pont ahhoz a céghez ahova mennék szóval erről most nem beszélek."


Nyugi, ezért a rettenetes fizetésért rajtad kívül senki nem fog kirepülni!

2022. szept. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
7%
Terület nélkül nem lehet értelmesen válaszolni vagy igen vagy nem
2022. szept. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Én egy sima gazdasági diplomával keresek 500-at 28 évesen, IT-sként ez ott nem sokra elég.
2022. szept. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami altalanos iskolai rendszergazda vagy, akkor megerheti.
2022. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem számít jónak. Csak a pénzért nem éri meg, legfeljebb ha kirándulni akarsz, vagy ha helyileg délen van megspórolhatod a magas rezsit.
2022. szept. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan ennyi körül szokott lenni a bevételem ev-ként, több forrásból, napi 4 órában kb., és ezt én baromi kevésnek érzem ahhoz, hogy külföldön normálisan megéljek. Pár éven belül én is menni akarok, és pont azért nem most, mert ez még nem elég, ebből csak vergődnék kint, márpedig a vállalkozást szeretném mindenképp megtartani, szeretek a magam lábán állni. Szóval inkább rászánok még néhány évet a fejlődésre, ezt javasolnám neked is.
2022. szept. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!