Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell értelmezni a...

Hogyan kell értelmezni a pedagógus bértáblát?

Figyelt kérdés

Ma megint kijött egy cikk, hogy bruttó 203.000 Ft-os fizetésért keresnek történelem tanárt, és vagy hergelnek ezek a cikkek vagy én vagyok teljesen hülye, de valaki segítsen megvilágosodni. Óvodapedagógusnak tanulok és jó lenne érteni mennyit fogok keresni ha végzek.


Magyarországon tudtommal a garantált bérminimum bruttó 260.000 Ft. Ezt mindenkinek aki valamilyen legalább középfokú szakképesítéssel rendelkezik és teljes állásban dolgozik tudtommal meg kell kapnia, a pedagógusoknak is, bértáblától függetlenül. Igaz?


Van a bértábla ami kB a 15. évig ez alatt a bruttó 260.000 Ft alatt van de mivel a bérminimum 260.000 Ft ezért ennyit kell kapnia annak is aki a bértábla szerint ez alatt van.


Ehhez jön a szakmai ágazati pótlék, és főleg erről szólna a kérdésem. Ezt a szakmai ágazati pótlékot a bértáblában szereplő alapösszeghez adják hozzá és ha így sem éri el a 260.000 Ft-ot akkor kerekítik fel, vagy az alapot először felkerekítik 260.000 Ft-ra és ahhoz adják hozzá pótlékot (a Google első találata szerint ez az utóbbi áll fenn)?


Magyarul ha nincs semmilyen adókedvezményem (már elmúltam 25) akkor BA diplomával kezdő óvónőként nettó 173.000 vagy 207.000 Ft-ot fogok keresni?


És valaki magyarázza el azt is hogy hogy jön ki a bruttó 203.000 a töri tanárnak....



2022. szept. 19. 09:28
1 2
 11/14 anonim válasza:

Mint gyakorló pedagógus szólok hozzá.

Sikerült beteg szabira kerülnöm (kétszer is már az "új" rendszerben), és mondhatom, hogy természetesen a valódi, azaz pótlék nélküli fizetésből számolva kaptam a táppénzt. Nem a pótlékkal "megnövelt" összegből.

A nyugdíjba vonuló pedagógus kollégáim végelszámoló papírján sem a pótlékosból számoltak, hanem a pótlék nélküliből. A pótlék nem képezte a nyugdíj elszámolás alapját.


Mindezt úgy, hogy tényleg megy belőle adó, hiszen annak is van nyoma a fizetési papírokon. Elég fura....

2022. szept. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11, nekem a pótlék is beleszámít a táppénzbe. Jelezd valahol, hogy így jártál, mert ez nem így működik. Pótlék nyugdíjba és táppénzbe is bele kell, hogy számítson, hiszen járulékot fizettél utána.
2022. szept. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én iskolapszichológus voltam (teljes állásban) gyakornoki bért kaptam, amely 2020-ban 136e nettó volt. (3 nyelvvizsga, 3 diploma + tréningek) Utána doktorandusz lettem, amely 10 óra melóval nettó 140 680 Hufot jelent. Aztán elhagytam az országot anyagi és morális megfontolásból (is). Nagyon kedves, hogy szociálisan érzékeny vagy, de ettől még autokrácia alatt szocpolitikai neglectben nem fogsz sem meggazdagodni, sem kiegyensúlyozott bért kapni, de mégcsak társadalmi megbecsülést sem. Talán 10-15 év múlva könnyebb lesz a meló, mert a nagy családpolitika hatására lesz vagy 6 gyerek csoportonként- ez a legpozitívabb kimenet amivel számolhatsz. Másképpen pedig a kimagasló oktatáspolitikával rendelkező Finnország örömmel vár majd az angol ovijaiba- ez lesz az alternatív pozitív scenario. A döntés meg majd a kezedben. (Mo-n először rendszert kell váltani, majd szemléletet, aztán kormányt, aztán reform mellett helyrerakni a gazdaságot, aztán ha nem bukik el a front akkor lehet neki kezdeni csak a társadalom re-humanizálásának, a valódi közösségi érték, erkölcs és morál eszméinek interiorizációjával pedig újrateremteni a polgáriasodás folyamatait: ez kb 20-25 év)
2022. okt. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mod.: a ,,10 óra meló" az /nap természetesen:D- és sokszor efölött nyomod ha nem is adrenalinból, akkor ,,elvárt kíváncsiságból".
2022. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!