Tanárnak tanulni?

Figyelt kérdés

Most megyek 12.-be, jó tanuló vagyok, szóval szinte bárhová fel is vennének. Viszont én nagyon szeretnék tanár lenni.


Néztem a tanári bértáblát, és szerintem is borzasztó az, hogy mesterdiplomával is csak 172 ezer a fizetés nettója.


De abban reménykedem, hogy mire befejezem majd az egyetemet (eddig 6 év volt, mostantól már csak 5 év a tanárképzés), addig talán lesz valami nagyobb béremelés. Szerintetek várható komolyabb béremelés addig?



2022. aug. 7. 13:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Pályakezdőként nettó 207 000 Ft a fizetés, hiszen a pótlék még pluszban rárakódik. Ezen kívül ha még mellé elmész másik iskolába óraadónak, néhol óránként 4200 Ft-os órabárt adnak, ha már 6 órát vállalsz ott, akkor az kb plusz 100 ezer Ft
2022. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Ha ez a vágyad és nem tántorít el ez sem, akkor hajrá. Ha olyan tárgyat tanítasz, amire sokaknak szüksége lehet, különórákkal is fel lehet tornázni a fizetést.

Ha viszont más is érdekelne, ami jobban fizet, akkor azon is el lehet gondolkodni, hogy adott szakon maradni egyetemi tanárként, ami mellett akár dolgozni is tudsz a szakmában. Én pl. egy olyan egyetemen vagyok, ami szintén 5 éves, nagyon érdekel a szakma, de tanítani is nagyon szeretek (korrepetálásból adódóan tapasztaltam meg) így azt is el tudom képzelni, hogy mellette az egyetemen tanítsak.

2022. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
A tanárok évtizedek óta drasztikusan alulfizetettek, a lottó ötösre nagyobb esélyed van, mint egy érdemi emelésre a következő 2 évtizedben
2022. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
A rendszerváltás óta mindenki ezt várja, hogy oké, most gáz van, de majd 5-10 éven belül úgyis jön a változás, mert ez már nem fenntartható. Ha az alacsony fizetés nem tart vissza, menj nyugodtan tanárnak, de ne számíts érdemi előrelépésre a fizetések terén.
2022. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

Hát fizetés emelésre ne nagyon várj, az utóbbi 20 évben egyre kevesebbet kaptak a tanárok, sokszor az inflációt nem ugrotta meg a béremelésük.

Szomorú, hogy egy szakmunkás , vagy egy betanított munkás többet keres mint egy tanár aki 5-6 évet tanult.


#1 Az azért már maradjunk annyiba hogy elég erőteljes túlóra. Édesanyám volt tanár és neki az egész napja elment azzal hogy tanított, dolgozatokat javított, felkészült az órájára.


Amit kérdező tudsz még csinálni az az, hogy korrepetálsz valamilyen tantárgyat ami sok esetben kb 5-6 ezer forint 1 óráért. Vagy csoportos foglalkozást tartasz gyerekeknek.

2022. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%

Lesz jelentős tanári béremelés.

2027-ig, az akkori diplomás átlagbér 80% - a lesz a tanári bér. Ez benne van az uniós megállapodásban, amit a kormány el is fogadott. Még van néhány pont, amibeneg kell egyezni és akkor minden rendben lesz.

2022. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 6-os válaszoló!


Tessék a tanulmány!

[link]


Ajánlom olvasásra. Az unió részéről nincs szó a diplomás átlagbér 80%-ról.

Ez szimpla szédítés a kormány részéről, ahogy eddig is csinálták. Inkább csökkentik a természettudományos, informatikai órák számát, inkább lesz iskolai gyermekmegőrző az intézmény, mintsem, hogy naprakész tananyaggal, készségfejlesztéssel, életre felkészítő tantárgyakat, anyagokat oktassanak a fiatalságnak (lásd pénzügyi és közgazdaságtani ismeretek, politika ismeret és érdekérvényesítés, szervezés és vezetés, lelki gyakorlat és szokásrendszerek, kutatásmódszertan, tanulási módszertanok stb.)


Kedves kérdező!


Egy hazaáruló, közoktatás, közművek, közegészségügy válságát tovább mélyítő, korrupt, populista kormány embereinek nem hinnék a helyedben. Ezt bizonyítja az eddigi, nemzetromboló tevékenységük. Csak a propagandához, lopáshoz értenek.


Nem ajánlom, hogy tanárnak menj. Elavult tananyag, központosított komcsi módszerek, eszközhiány, zsebpénz fizetés.


Nyilvánvaló, hogy nem nemzetben gondolkodik a kormány. Lásd fentiek.

Ezért akarja a népet jobbágy sorsra juttatni. Dolgozz éhbérért, évtizedekre eladósodva, aztán vagy megéled a várólistás egészségügy mellett a nyugdíjkorhatárt, vagy még nyugdíjad sem lesz, mert demográfiai katasztrófa elé néz az ország. Nem lesz, aki kitermelje a nyugdíjakat.


Értelmes fiatalok, középkorúak is hagyják el Magyarországot a

- morális fertő,

- silány minőségű közoktatás,

- életveszélyes, várólistás egészségügyi ellátás,

- alacsony bérek,

- létbizonytalanság miatt.


Ajánlom olvasásra a blog hozzászólóinak válaszát.

[link]


Magasan képzett, tapasztalt munkaerő is megy nyugatra, hiába keres jól, de látják, hogy iszonyat nagy problémák vannak.

Ha tudsz józanul gondolkodni, inkább nyugati egyetemen tanulj.

Végleg hagyd el Magyarországot!

2022. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Még ha meg is emelnék 50%-al, amire nagyon kicsi az esély, úgyis élhetetlen lenne a fizu.
2022. aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

Béremelésre ne támaszkodj ha lesz is valami le se fogja követni az inflàciót,azt se lehet elmondani hogy olyan szinten lennél mint 2-3 êvvel ezelőtt mert annál is rosszabb lesz.

Az a baj hogy amíg nem tartod el saját magadat addig nem tudod milyen borzalmas amikor ilyen p*csa fizetésból kell élned és nem marad semmid.Saját ingatlant el lehet felejteni,talán nyugdíjas korodra,addig elviszi az albérlet a pénzed felét ha nem többet,a maradékból örülj ha ki tudod fizetni a számlákat és enni tudsz.Se szórakozás,autó,kényelem,utazás,semmi,boltban körbenézel alig vehetsz valamit mert nem engedheted meg,családról ne is reménykedj,mind nyomorban fog felnőni ha nem keres sokkal jobban a pàrod.

Ez vár rád ha tanárnak állsz,tanulhatsz hozzá rengeteg évet.Inkàbb válaszd a második legközelebb álló foglalkozást ami jobban fizet.Persze az is fontos hogy a munkahelyeden jól érezd magad de a nap többi részét kuporogva tölteni bőven visszabillenti az egyensúlyt.

2022. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Én pár éve hasonló helyzetben voltam (igaz, nekem alapból a tanári volt a "B opció", de tényleg nem bántam volna, ha oda vesznek fel). Az elhivatottság szerintem meglett volna, de abból nem lehet kifizetni a számlákat. Nem lebeszélni akarlak, mert hatalmas szükség van tanárokra a közoktatásban, de ne bízz nagyobb fizetésemelésben. Olyanban legalábbis ne, ami az infláción túlmutat. Ha kapnak is valamennyit a tanárok, néhány hónap/év múlva legjobb esetben is pontosan ugyanott fognak tartani, mint most.

És ahogy a kilences is írja, nem fogod tudni, hogy mennyi az annyi, ameddig nem magadnak fizetsz mindent. Pesten 100 ezer alatt egy szobát sem lehet kivenni, de néhány vidéki (főleg nyugati határ közelében lévő) városban is hasonló a helyzet. Mi lesz, ha esetleg elköltöznél otthonról? Vagy ha lesz egy hasonlóan kereső (talán kolléga) párod? Nem annyiból állnak ám a napi/heti költségek, hogy veszel néhány kiflit meg egy kis felvágottat, hiszen időnként valamivel drágább, de teljesen hétköznapi kiadásai is vannak az embernek (pl. mosópor, tisztálkodási, higiéniai szerek, néha új ruhák). És akkor még semmi olyanra nem költöttél, ami nem létszükséglet.

Ismétlem, nem akarlak lebeszélni, mert egyre fontosabb, hogy menjenek fiatalok is tanárnak. De én minden egyes nap egyre jobban örülök, hogy nem tanárnak tanultam, pedig az "A tervvel" sem fogom magam halálra keresni a közeljövőben. Illetve van két közelebbi, tanárszakos ismerősöm is. Az egyikükről igazán elhittem, hogy ő aztán a rossz fizetés ellenére is tanár lesz, annyira elhivatott... Aha, nemrég végzett, de nem tervez mostanában tanárnak állni. Ha tényleg belefér, hogy annyit keress, amiből egy egyedülálló felnőtt ember sem tud önállóan megélni (mondjuk mert örökre támogatnak a szüleid vagy van egy pénzesebb párod), mindezt meglepően kevés megbecsülésért cserébe, akkor tök oké, és őszintén mondom, hogy hajrá! De senki nem okolna, ha azt mondanád, hogy tuti nem mész tanárnak, mert ebben az országban sajnos hülyét csinálnak belőlük.

2022. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!