Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miskolci Boschban és Joysonban...

Miskolci Boschban és Joysonban milyen fizetések vannak szellemi munkakörökben?

Figyelt kérdés

Felsőfokú végzettséget igénylő pozíciókra gondolok, pl. mérnök (gyártásban és fejlesztésben is), beszerző, projektmenedzser, logisztikai tervező, pénzügyes, HR-es...stb. Nyilván az is jöhet mellé, hogy milyen diplomával, hány év tapasztalattal.


4-5 évvel ezelőtti infóim vannak, akkor olyan 220-250 körül lehetett kapni nettóban, ami ma már viccesen hangzik, de akkor ez volt a valóság, és így is rengeteg gyakornok ácsingózott főállásra. Akkoriban Budapesten is 300-400 között keresett egy átlagos medior mérnök.

Azóta mekkora elmozdulás lehetett?

A fővárosban most olyan 450-600-at adnak hasonló kaliberű cégek, a tippem kb. 300-400 lehet most Miskolcon.



2022. okt. 28. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Azért az megvan, hogy minden munkakör más más fizetés?


Más fizetése van egy HR-esnek, és más egy fejlesztő mérnöknek.


A két említett vállalat közül vagyok az egyikben fejlesztő és gyártás tervező mérnök, a fizetésem nettó 480 ezer.

2022. okt. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Egyiktől 1,8 fölötti ajánlatot kaptam.

15 év tapasztalattal, mérnökinfó bsc, villamosmérnök msc.

2022. okt. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És akkor mi van, ha mindegyik munkakörben más? Ez teljesen nyilvánvaló, de akkor le kell írni, hogy mondjuk beszerző vagyok 3 év tapasztalattal, nettó 350, aztán kész. Ez is egy hasznos infó, de itt az a divat, hogy azonnal bele kell kötni minden kérdésbe.


Az 1,8 fetti ajánlat az már valamilyen vezetői pozíció? Elég nehéz elképzelni ilyen összeget alkalmazottként bruttóban is. Ez még Budapesten is bőven átlag feletti, és csak speciálisabb területen lévő senior IT-soknak adnak ennyit.

2022. okt. 29. 00:52
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező. Netalán minden poziccióhoz van végzetséged?
2022. okt. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, csak a mérnökihez. És akkor a többit már tilos megtudnom vagy mi? Amúgy meg mérnökivel gyakorlatilag az összes megnevezett pozíció betölthető a pénzügyest kivéve, tulajdonképpen a HR-es is, mert ahhoz nem kell semmilyen tudás. Persze ott inkább csinos mérnöklányoknak lenne előnyük, de ők meg nem bohóckodnának alacsonyabb fizetésért, ha már elvégezték a mérnöki szakot.
2022. okt. 29. 01:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát sztem a projektmenedzsment vagy fejlesztő vonal többet kaphat, mint a mezei mérnök.
2022. okt. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Menj Debrecenbe. 4 miskolci gépészmérnök ismerősöm is nemrég átment debreceni cégekhez, mert jobban fizetnek. Persze ott a lakásárak is drágábbak, de élhetőbb, szebb város, kevés romával.
2022. okt. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha olyan nagy átlagot szeretnél tudni az olyan 350-450 nettó között van, de nyilván nem keres annyit egy HR-es, mint egy beágyazott szoftverfejlesztő, gépszmérnök, vagy quality mérnök.

Amúgy mindkét cég legendáson szarul fizet, legalább is kezdőbérnek nem régen kaptam az egyiktől egy nettó 300 ezres ajánlatot IT pozira.

2022. okt. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Joyson rosszabbul fizet és sokszor nagy a fejetlenség. Én most számoltam le a Joysonból szellemi poziból.

Ha valamilyen fejlesztési ötlet kell akkor azt a Bosch-ból és a Jabil-ből lopják

2023. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja még annyi hogy akit gyakornokot átvesz a Joyson,azt sok esetben teljesen más poziba jelentik be,hogy kevesebbet kelljen utánuk fizetni. Például a HR-en dolgozó termelési asszisztens poziban dolgozik papíron. Alja cég...
2023. jan. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!