Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Válaszút előtt állok, valamely...

Válaszút előtt állok, valamelyik irányba el kell induljak, de nehéz a döntés, kíváncsi lennék laikusok véleményére?

Figyelt kérdés

Tehát, asztalos vagyok, alkalmazottként megkeresek 300.000ret, de sajnos a rossz állapotú házam, a lakáshitel, a gyereknevelés, a rendszeres kiadások és párom havi 200ezre mellett szart sem ér ez a pénz, egyszerűen nem jutunk egyről a kettőre,

Kb 2 lehetőséget látok magam előt:


1. Saját műhely létrehozása itthon, nos kb 2millió hitelből tudnék építeni egy 36négyzetméteres kis műhelyt, ahol tudnék panelkonyhákat, gardrobokat, ilyesmi munkákat vállalni, természetesen egy ilyen mühely nem tud hivatalosan működni, szóval a számlázás az kacifántosan de megoldható, van rá kiskapu.

Így havi 3-400al ki lehetne egészíteni a keresetemet, de így konkrétan reggeltől ájulásig munka lenne, előbb a főállásomnál aztán otthon. Nameg ehhez is hitel kell, szóval amíg nem indul be a vállalkozás addig egy plusz törleszteni való…


2. Elmegyek ausztriába ahol egy átlag asztalos 2000-2600euro közt keres, az én tudásommal be merném lőni a 2600as szintet, de ez esetben messze lennék a családtól, a gyerektől (13éves) ellenben igaz messziről de meg tudnám őket támogatni rendesen.

Nem dolgoznám halálra magam, lehúznám a napi 8-9 órácskámat, aztán utána este ellenék mint hal a vízben. Legritkábban pedig 2-3hetente haza tudnék jönni. De amint tudok venni egy értelmes autót, akár minden hétvégén “csak 400km”


Szóval szerintetek melyik a jobb döntés?



2022. nov. 21. 13:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ha kimegyek, család nem jön utánam, feleségem azt mondta, ha úgy döntök megyek, szakításként fogja felfogni mert “elhagyom”
2022. nov. 21. 14:57
 12/17 anonim ***** válasza:

mind a 2 opció eredménye, hogy a gyereked úgy nő fel, hogy nem is lát téged, az asszonyt meg majd a szomszéd pasi vigasztalgatja.


akkor maradj ott ahol vagy. 3 főnek ki kell tudni jönni 500e ből, még hitellel is. Max a felesleges kiadásokat kell visszanyesni.


Aztán munka után pár órában tudsz tanulni valami életképesebb szakmát, amiben nem az idődet adod el.

2022. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valahogy a hiteltől kellene megszabadulnotok, meg a háztól.


Ha eztán albira kifizetnétek 200 ezret, akkor még mindig maradna havi 300 és abból már el lehet tengődni, ha mindenképpen az itthon maradás a cél.

2022. nov. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nevelje egyedül 200 ezerből a gyereket, meg tartson fennt egy háztartást vagy keressen egy másik idiótat aki eltartja...bocsi.
2022. nov. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
55%
Ah, igen, nincs is jobb a klasszikus érzelmi zsarolásnál.. nem hogy összetenné a két kezét, hogy erre is hajlandó vagy hogy hátrahagysz mindent csak hogy támogasd a családot. Ilyen helyzetben mutatkozik meg az ember valódi oldala, én ezekután biztos nem is gondolkodnék, nem veszítenék semmit egy ilyen "társ" elvesztésével..
2022. nov. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én a saját műhely felé húznék. De 2 millióból nem hiszem, hogy kijönne. Vagy csak ennyi ami hiányzik?
2022. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözltök Sopronba, kijarsz ausztriaba dolgozni. Eurot keresel,és veled van a csalad is. Ez nem opcio?
2022. nov. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!