Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik karrier utat választanád?

Melyik karrier utat választanád?

Figyelt kérdés

5 év kihagyás (gyerekek) után megyek vissza dolgozni, de közben tanultam és új területen szeretnék kezdeni. 2 fő vonal között vacillálok és nem tudom, hogyan döntsek:


A./ lehetőség:

- jó fizetés

- home office lehetőség

- relative sokat kell beszélgetni másokkal (amitől tartok, nem annyira komfortos nekem, de meg tudom csinálni, ha akarom)

- nagyon-nagyon tetszik a nem beszélgetős része a munkának

- hosszútávon nincs annyira előrelépés

- lehet benne önállósodni is, vállalkozóként


B./ lehetőség:

- az előzőhöz képest is +30% fizu

- home office itt is van

- kevesebbet kell beszélgetni

- kevésbé tetszik a munka, mint az első esetben, de nem rossz

- hosszútávon még feljebb lehet lépni



2022. nov. 25. 04:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a B-ben több a potenciál, de én rugalmas vagyok, valamennyire meg tudom találni mindenben a kihívást.
2022. nov. 25. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is érzem, hogy a B-ben karrier szempontból több lenne, anyagilag is dinamikusan nő a fizu az évek elteltével. Csak ez picit ilyen szív-ész harc is bennem, az elsőben jobban benne van a szívem, még ha kényelmetlen is a sok meeting, a másodikban leginkább gondolkodni kell és racionális alapon megéri, ez nem kérdés.
2022. nov. 25. 04:24
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
Ilyen általánosságok alapján nem lehet tanácsot adni. Konkrétan mi az A és B ötlet??
2022. nov. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam konkrétan, mert nem arra vagyok kíváncsi, hogy mi a véleményed A és B foglalkozásról. Sokkal inkább arra vagyok kíváncsi, hogy ki-milyen szempontok alapján mérlegelne, ezek a felsoroltak az én szempontjaim. Teljesen mindegy, hogy a konkrét foglalkozás micsoda, az csak elviszi a fókuszodat, mert van ilyen-olyan ismerősöd, szimpi személy szerint neked vagy sem, stb. Ezek nem fontosak nekem.
2022. nov. 25. 05:28
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

Akkor tehát a szíved a kisebb pénzű de érdekesebb munka felé húz?


Én pont egy éve hoztam meg egy ilyen döntést. Én a 20%-kal kevesebb pénzt választottam sok home office-ért cserébe. Nekem megérte, mert most emelik fel a fizetésem 10%-kal, azaz lassan felzárkózom a másik mellé pénzben, de a home office számomra most már alap. Nem mennék vissza.


Esetedben a B-t választanám. A legfontosabb, hogy van előrelépési lehetőség és a +30% fizetés. Aki meg olyan fecsegős, mint te, az ott is fecsegni fog, ahol amúgy nem kellene, szóval ettől ne tarts.


De vannak még fontos szempontok. Milyen lenne a főnököd A és B esetben? Kikkel dolgoznál együtt? Ez még fontosabb.

2022. nov. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ó, írásban nincs gond, csak meg ne kelljen szólalni és főleg ne sok más ember előtt :P De köszi.


Igen, valóban, a munkatársak is fontos szempont, felírom a listámra, hogy végig gondoljam! Köszönöm!


A home office esetedben mit jelent? 100%-ban vagy home office-ban, vagy heti 1-2 napot azért be kell járnod?

2022. nov. 25. 05:47
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Nekem heti 1 napot kell csak bejárnom. Ennyi kell is, hogy azért tartsam a kapcsolatot az emberekkel (van egy irodai nap, nálunk kedd, akkor mindenki bemegy), de ennyi elég is. A COVID alatt nagyon megszerettem a home office-t, úgyhogy most már ragaszkodom hozzá.


Esetedben akkor nem értem, mi ilyen vonzó az A lehetőségben? A B mindenben jobbnak tűnik.

2022. nov. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%
Bt
2022. nov. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
B, 30% minden esetben nagy különbség, még ha gyengusabb fizukról beszélünk is évi millió feletti difi.
2022. nov. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

"de közben tanultam és új területen szeretnék kezdeni. 2 fő vonal között vacillálok és nem tudom, hogyan döntsek"


Ez tök jó. Térj vissza majd erre a kérdésre akkor, ha kapsz tényleges ajánlatokat. Mert ennek így semmi értelme. Az én munkámról (fejlesztő vagyok) is mondanak minden fals hülyeséget kívülállók és olykor elfuserált szakmabeliek is, akiknek életükben egy munkahelyük volt és abból indulnak ki. Töredéke nem igaz. Ezt meg kell tapasztalni.

2022. nov. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!