Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik karrier utat választanád?

Melyik karrier utat választanád?

Figyelt kérdés

5 év kihagyás (gyerekek) után megyek vissza dolgozni, de közben tanultam és új területen szeretnék kezdeni. 2 fő vonal között vacillálok és nem tudom, hogyan döntsek:


A./ lehetőség:

- jó fizetés

- home office lehetőség

- relative sokat kell beszélgetni másokkal (amitől tartok, nem annyira komfortos nekem, de meg tudom csinálni, ha akarom)

- nagyon-nagyon tetszik a nem beszélgetős része a munkának

- hosszútávon nincs annyira előrelépés

- lehet benne önállósodni is, vállalkozóként


B./ lehetőség:

- az előzőhöz képest is +30% fizu

- home office itt is van

- kevesebbet kell beszélgetni

- kevésbé tetszik a munka, mint az első esetben, de nem rossz

- hosszútávon még feljebb lehet lépni



2022. nov. 25. 04:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az elsőben vannak olyan munkafolyamatok, amelyek nagyon lelkesítőek, a teljes munka nagyjából 60%-a. A maradék 40% meg emberi kontakt, meetingek, előadások, stb.


Kedves 10-es. Rengeteg releváns előzményem van, 3 nyelven beszélek és több diplomás vagyok (ráadásul nem magyarországi lakóhellyel). Nem félek, hogy nem kapok munkaajánlatokat, sokkal inkább azon gondolkodom, hogy pontosan milyen beosztásokat célozzak meg, hogy ne utólag kelljen korrigálnom. Sajnálom, hogy neked rosszak a tapasztalataid. Írj ki kérdést a nehézségeidről, talán érkeznek olyan válaszok, amik elindítanak gondolatmeneteket benned és sikerrel tudsz majd változtatni az életeden.

2022. nov. 25. 09:25
 12/15 anonim ***** válasza:
Egy olyan C-opciót választanék, amit még szeretek is csinálni, és nincs az bennem, hogy tartok tőle. De mindenkinél más a mérce, nálam pl nem jelent előnyt, ha egy munkát home officeban kell csinálnom, sőt, sokkal inkább hárányt jelent, mert könnyebben összefolyik a munka a magánéletemmel. Én azt mondom, hogy munkával tellik el életünk egyharmada, csinálj valami olyat, amit szeretsz, és nem úgy állsz hozzá, hogy ,,hát tartok tőle"
2022. nov. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves 10-es. Rengeteg releváns előzményem van, 3 nyelven beszélek és több diplomás vagyok (ráadásul nem magyarországi lakóhellyel). Nem félek, hogy nem kapok munkaajánlatokat, sokkal inkább azon gondolkodom, hogy pontosan milyen beosztásokat célozzak meg, hogy ne utólag kelljen korrigálnom. Sajnálom, hogy neked rosszak a tapasztalataid. Írj ki kérdést a nehézségeidről, talán érkeznek olyan válaszok, amik elindítanak gondolatmeneteket benned és sikerrel tudsz majd változtatni az életeden."


Vegyél egy nagy levegőt és fejezd be a hisztit, senki sem nézett le, semmit sem kell bizonygatnod.


Nem azt mondtam ugyanis, hogy nem fogsz kapni ajánlatokat, hanem azt, hogy nem lehet egy teljes szakmáról kijelenteni olyanokat, mint amiket te tettél. Ilyen nincs. Teljes mértékben a konkrét pozíciótól függ, hogy mennyi potenciál van benne, mennyire tudsz előrelépni, mennyit tudsz vele keresni. Majd ha kapsz konkrét ajánlatokat, azok között lehet mérlegelni ilyen szempontok mentén.


És azt sem tudom, honnan húztad elő, hogy rosszak lennének a tapasztalataim. Egyáltalán nem. Azt mondtam, hogy én is hallok ilyen kategorikus hülyeségeket a szakmámról javarészt kívülállóktól, amiknek töredéke állja meg a helyét. Mert mint mondtam, munkakörtől és cégtől függ, hogy mi a helyzet. Eleve a home office cégről cégre változik, nincs ilyen, hogy előre tudod, hogy hol kevés meg hol kicsit több. Ismerek olyan céget, ahol egyáltalán nem engedik meg olyat is, ahol 100%. Ugyanaz a pozi, még a terület is (banki szektor). Ugyanez a pozi egy másik szektorban megint máshogy néz ki. Egy átlagos kkvnél kb 10 év alatt eléri az ember szakmailag a plafont és utána max a menedzseri szint jön, k+f területen meg jóformán bármivel foglalkozol, a csillagos égig lehet lépkedni, még el is küldenek tanulni. Ssc-nél a fizetés magasabb, mint egy startupnál. Kurvára nem lehet általánosítani


Úgyhogy esetleg, talán ahelyett, hogy felvennéd a támadó pózt, fogadd meg a tanácsom és add be a jelentkezésed mindkét területen különböző cégekhez, különböző kapcsolódó pozikra. Majd interjún rá tudsz kérdezni azokra a szempontokra, amiket itt felsoroltál. Az fog számítani, nem a prekoncepciód az adott szakmáról.

2022. nov. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
B.
2022. nov. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

B opció


+30% az +30%, akárhogy is számolom

🤷

2022. nov. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!