Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan ritka még mindig...

Miért olyan ritka még mindig a teljes home office lehetősége?

Figyelt kérdés
Azt gondoltam, hogy a vírushelyzettel javulni fog, de néhány szakterületet leszámítva az az alapvetés, hogy heti 2 nap home office van engedélyezve. És ezek mind olyan állasok, ahol nincs jelentősége, hogy otthonról vagy egy irodából dolgozol. Mi lehet ennek az oka? Szerintem ha több home office lenne engedélyezve, akkor is bejárnának az emberek heti egy, akár heti kétszer is. Sok esetben hatékonyabb is az otthoni munkavégzés. Miért olyan fontos a cégeknek, hogy ezt megszabják?

2022. dec. 4. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom miről beszélsz. Nekem teljes homeoffice van és az ismerőseimnek is, ez olyan 10 cég, amit most fel tudnék sorolni.
2022. dec. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Cég szempontjából presztizs hogy van rendes irodája, viszont elég haszontalan ha nem dolgozik benne senki.


Másrészt homeoffice egy kétélű kard. Igen hatékonyabban lehet dolgozni, de a legtöbb ember otthon sem hatékonyabb mint az irodában. A kávézást felcseréli a főzőcskézés, a mosás berakása vagy épp a teregetés.


Tudom hogy nem populáris vélemény de szerintem jobb irodában dolgozni. Lehet networkingelni, könnyebben oda tudsz menni másokhoz segítséget kérni és nem úgy kell végig meetingelned hogy mindenki kikapcsolt kamerával mosogat épp.

2022. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mindenki képes úgy kezelni az otthoni munkavégzést mintha irodában lenne, illetve sok helyen kulturális kérdést csinálnak belőle.
2022. dec. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
13 éve dolgozom home-ban, iszonyat hatékony lettem ezidő alatt.
2022. dec. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

LinkedIn-en csak Magyarorszagra szurve van tobb ezer remote lehetoseg (csak remote-ra szurve, hybrid nincs benne).

Kb. 4 eve otthonrol dolgozom, rengeteg a lehetoseg es nem is mennek mar vissza irodaba.

2022. dec. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

Feleségemmel mindketten full HO dolgozunk, pedig ő nem IT-s. Már a covid előtt is mondogatták, hogy minek bejárni, ha minden megy otthonról is? Azóta meg váltottam, a cég az ország túlfelén van, ha akarnék se tudnék bejárni. Sosem a seggnyalással jutottam előre, szóval nekem nem igény a személyes kontakt.

Jobban dolgozok otthon, mert kevesebb a zavaró tényező. Soha többé nem kéne olyan meló, ahol be kell járni.

Amelyik cég a bejárást meg a hibridet (ami a lehető legroszabb megoldás) ott mikromenedzsment van, attól meg menekülök.

2022. dec. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges általánosítani. Csak hosszútávon lehete kimutatni milyen hatással van a teljesítményre a teljes HO. Az, hogy valahol hibrid munkavégzés van, az nem azt jelenti, hogy ott mikromenedzsment van. Az, hogy neked működik x éve és azt gondolod, hogy más nem lehet hatásosabb csak azt bizonyítja, hogy az orrodnál nem látsz távolabb.
2022. dec. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%
Nem tudok olyan ceget mondani, ahol nem alap a full HO. Nem tudom, te hol tapasztaltad az ellenkezojet, talan valami IT-n kivuli droidmelonal elkepzelheto, de nalunk azonnal felallna mindenki ha berendelnenek dolgozni, mint valami hulyegyereket.
2022. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Azért nem engedik a home office-t, mert ott "elhidegülsz" a kollégáktól, és utána egy jobb fizetésért történő váltásnál nem lehet azzal megtörni téged, hogy "jajj de fog hiányozni ez a csapat".

Ez az oka, semmi más.


A legtöbb cégnél pedig tényleg ez a heti 2-3 nap állt be, teljesen nem engedik szinte sehol, csak az IT szektorban, de az csak egy elenyésző része azoknak a munkaköröknek, ahol technikailag simán lehetséges lenne.

2022. dec. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk is sajnos jeti 2 HO van csak,pedig konkrétan semmivel többet nem ér a bejàrás,mintha otthon dolgoznánk.

A vezetőnek egyszerűen bekattant,hogy kapcsolatokat kell építeni, és személyesen kommunikálni egymással a hatékonyabb munka miatt.

Ami szerintem bullshit,de hát ez van.

2022. dec. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!