Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van más multi is, ahol SEMMEKK...

Van más multi is, ahol SEMMEKKORA fizetésemelést nem kaptatok a szokásos év eleji emelés óta?

Figyelt kérdés
A cég, ahol dolgozom, semmi emelést nem adott és nem is tervez, csak jövő tavasszal. Ez általános vagy inkább a kivétel? Ismerőseim mind kaptak valami infláció kompenzációt, de a saját buborékom nem annyira reprezentatív.
2022. dec. 22. 14:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azért erre akkor is gondolj amikor 50 évesen kell ugyan úgy hajolgatnod.:)
2022. dec. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem a céges általános fizetésemelést kell várni, mert egy multinál sosem lesz nagy mértékű, mivel akkor mind a több ezer dolgozó kapna, az is akinek a munkája kalap sz@rt ér és sok olyan ember is aki alacsony bérért is hajlandó dolgozni.


Olyan szintűvé kell fejleszteni a tudásodat, hogy megérje a cégnek individuálisan az átlagtól jóval magasabb emelést adni, ezzel elérve, hogy maradj a cégnél.


Én pl. Cloud DevOps Engineerként olyan jól kialakítottam a felhő alapú IT infrastruktúrát, CI/CD folyamatokat, Kubernetes clustert és olyan fejlesztéseket hajtottam végre, amit a dokumentációm ellenére sem feltétlenül lát át minden ember vagy nem szívesen nyúl bele nehogy elrontson valamit, ezért idén még szabi közben is előfordult hogy hívogattak, hogy ezt meg azt hogy kell megcsinálni, hogy azzal ne okozzanak gondot... szóval magyarul olyan értékes tudásom van a cég számára, ami nehezen pótolható ha elmennék, ezért hajlandó volt a főnököm 32%-os béremelést adni januártól (35%-ot kértem, de elfogadtam).

2022. dec. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm nemrég mondta, hogy ők azért kapnak csak márciusban fizuemelést, mert a főnöke meg akarja nézni, hogy alakul a jövő év eleje, addig akar kivárni vele. Bár azt is hozzátette ismerősöm, ha nem kap emelést, lelép a cégtől.
2022. dec. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Futigab válasza:

Én 10 évet húztam le nagy cégénél.

Folyamatosan tanultam és végül, mint felső vezető beleütköztem ebbe a problémába. A bértárgyalások, amik a csoportom béremelése miatt voltak eredménnyel zárultak. De a kifizetések hónapokon keresztül elmaradtak és végül addig nem is történtek meg amíg nem mondtunk fel többen egyszerre miatta. Így mi abból semmit nem láttunk :(

Akkor rossz volt de ma már sikeres vállalkozásom van. A többiek is jó helyeket találtak igaz ennek 5 éve. Most nehezebb idők jönnek, de a képzett és szorgos szakember mindig piacot talál, mert a mások vagy lusták vagy butábbak. Erről is sokat tudnék írni az elmúlt 5 év alapján.

2022. dec. 25. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!