Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » December 15-től felvettek...

December 15-től felvettek dolgozni. A problémám az, hogy egy napot sem tudtam ledolgozni a hónapból, mivel a gyermekem beteg lett és otthon kell vele lennem. Ilyenkor jár fizetés vagy nem? Azt mondták nem jár semmi, de nekem ez nem tiszta.

Figyelt kérdés

2022. dec. 28. 21:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Mire fel járna?
2022. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Fizetés? 🤣🤣🤣🤣
2022. dec. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Gyáp járhat. De biztos, hogy állományban vagy?
2022. dec. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
44%

Íme az értékes kölkös munkaerő. És ne rühelljünk titeket kollégaként, mint a büdös szart, mi?


Ha órabér és vagy, a nagysudaras lóf*sz jár természetesen. Mégis mire, hogy létezel?


Kiscica, aláírtad a szerződést vagy sem? Igen? Akkor oldd meg. A hitel él is leszarják a kifogásaidat meg a

gyerekedet. Mutass példát annak a pulyának, hogy szavahihető vagy és vállalod a felelősséget érte meg az összes többi döntésedért is. Nem olyan rohadt nehéz ám.

2022. dec. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%
A pofám leszakad már tőletek
2022. dec. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Gyerekesként mondom, hogy nagyon nehéz helyzet ez, mert egy kis tököst nem hagyhatsz egyedül, mert megöli magát a konnektorral, vagy megfullad a taknyában. De az se megoldás, hogy valaki mindig mindent erre fog és tök megbízhatatlan munkaerő lesz (önhibáján kívül!), mert ezzel a többiekkel cseszik ki. Mi mindig megoldjuk home officeból, és az elmúlt években ÖSSZESEN valami 3 napot voltam sick leave-n, szóval én annyira nem hergelem a kollegákat, de jogosnak érzem az általános felháborodást. Őszintén szólva szerintem az egyetlen megoldás erre, ha makrogazdasági szinten erre is kiterjedne valahogy a családtámogatás, esetleg valami plusz segítséget/kompenzációt fizetne az állam a kollégáknak/munkáltatóknak ilyen esetekben a gyerekes munkavállalók után. Lássuk be, a 4-es biztos befogná a bagólesőjét, ha hasonló esetekben megdobnák 40 ezerrel, csak hogy legyen már empatikusabb egy hétig...
2022. dec. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
19%

"A munkáltató a munkavállalónak – betegsége miatti – keresőképtelensége esetén naptári évenként 15 munkanap betegszabadságot ad ki."


Elvileg, ha szerzel táppénzes igazolást az orvostól, a saját nevedre, akkor a munkáltatónak fizetnie kell.

Betegszabadságnak kell elszámolnia és 70%os fizu jár, időarányosan.

2022. dec. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon sok munkahelyen élből elküldik az embert ha tappenzre megy próbaidő alatt.

Ne lepődj meg.

Nem ismerjük a helyet. Normalis bejelentett helyen jár tappenz ha viszel igazolást. Magyar kis cegeknél barmi elkepzelheto.

2022. dec. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
Annyit lehetsz táppénzen max amennyit előtte ledolgoztál. De ne aggódj ide már nem kell majd dolgozni járni.
2022. dec. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

"mivel a gyermekem beteg lett és otthon kell vele lennem. Ilyenkor jár fizetés vagy nem? Azt mondták nem jár semmi, de nekem ez nem tiszta."


Fizetés nem jár, de gyermekápolási táppénz jár (GYÁP), ha egyébként rendelkezel a hozzá tartozó feltételekkel. A GYÁP csak addig jár, amíg a munkaviszonyod is fennáll.


"Elvileg, ha szerzel táppénzes igazolást az orvostól, a saját nevedre, akkor a munkáltatónak fizetnie kell.

Betegszabadságnak kell elszámolnia és 70%os fizu jár, időarányosan."


Betegszabadság a dolgozónak jár a saját jogú keresőképtelensége esetén. Ha a kérdező valóban december 15-től áll alkalmazásban, akkor neki az évi 15 nap betegszabadságból időarányosan 1 nap betegszabadság jár csak. Tehát ezzel sincs kisegítve. A betegszabadság utáni táppénz feltételei megegyeznek a GYÁP feltételeivel, csak a GYÁP-ot a gyermek betegsége jogán folyósítják.


Én őszintén sajnálom, ha valaki így jár, mert rém kellemetlen egy helyzet. Senkiről nem feltételezem, hogy direkt csinál ilyeneket. Bizony van, amikor ezt dobja a gép.

Nekem szerencsére soha nem volt ebből gondom, ezért nem is éltem vissza a helyzettel egyszer sem. Főleg, hogy volt szülői segítségem a hosszabb gyerekbetegségeket átvészelni munkaügyileg. Én valóban családbarát cégnél dolgoztam, és ezért örökké hálás leszek a sorsnak.

2022. dec. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!