Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bárhol Nyugat-Európában van...

Bárhol Nyugat-Európában van olyan lehetőség, hogy nulla idegennyelvtudással kimehetek, ahol ott segítenek a nyelvtanulásban, szállásban és támogatnak amíg munkába nem állok vagy szakmát szerzek?

Figyelt kérdés

Gazdaságinformatikus a végzettségem, sajnos idegennyelvvel elég rosszul állok, de minél hamarabb szeretnék emigrálni innen, mert borzasztó állapotok uralkodnak, mint a megélhetésben, egészségügyben, szociális morálban, közbiztonságban stb.


Nem tudom elhinni, hogy nincsenek olyan zegzúgos full nyugdíjasokkal tarkított nyugati régió/város, ahova ne lasszóval keresnének bevándorló, de tanult kelet-európai embereket. Eleve mindenhol azt hirdetik, hogy nyugaton sok helyen súlyos munkaerőhiány és elnéptelenedés/elöregedés van.


Csak annyi kellene, hogy biztosítsanak szállást, támogatás amíg megtanulom a nyelvet ill. új szakmát tanulok vagy a meglévővel el tudok helyezkedni.



2022. dec. 29. 19:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az meg van, hogy az összes -analfabéta- migráns is pont ezzel az ígérettel lébecol a nyugati országokban már hosszú évek óta?

Te miben különböznél tőlük?

2022. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nekem legalább van diplomám és tapasztalatom a munka világában.
2022. dec. 29. 19:57
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
...és mire mész vele, ha még annyira sem vagy képes, hogy ezt elmond neki,?!
2022. dec. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem legalább van diplomám és tapasztalatom a munka világában."


És hogy fogod megérteni hogy mi az elvégzendő feladat és hogyan fogsz kommunikálni másokkal? A kedvedért megtanul a főnököd és a kollégáid magyarul a német multiban?


Az a helyzet hogy még egy afrikai 60-as IQ-val rendelkező migránst be tudnak fogni mosogatni és utcát söpörni addig értelmiségi munkakörben végképp nem tudnak mit kezdeni egy analfabétával.

2022. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Én azt nem értem, hogy hogyan tudtál eljutni a diplomáig 0 nyelvtudással? Általános- és középiskolában is kellett hogy tanulj idegennyelvet. Oké, hogy nem ment jól, de kb 10 év alatt csak össze tudtál hozni nullától többet? Ha meg nem, akkor most hirtelen mitől menne?


Amúgy nincs ilyen. Senki nem fog neked azért több ezer eurót fizetni, hogy majdcsak megtanulj egy nyelvet. Vannak kint viszonylag olcsón elérhető nyelvtanfolyamok, de szállást neked kell találni. Esetleg menj ki au-pairnek.

2022. dec. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#5: Nyilván angolból megszereztem a középfokú papíromat (nyelvvizsga), mert kellett a diplomához és mivel informatikát tanultam így az írott szövegeket is nagyjából megértem, de mivel évek óta nem használtam (a legjobb tudásom idején se tudtam folyékonyan beszélni, hogy multihoz felvegyenek) így baromi sokat felejtettem a nem használata miatt.
2022. dec. 29. 20:31
 7/18 anonim válasza:
78%

Számukra csak felesleges teher lennél, hiszen számtalan olyan ember van, aki szintén rendelkezik diplomával, valamint idegen nyelveket is jól beszél, valamint lakhatást is tud intézni magának; én is így költöztem ki Olaszországba huszonnégy évesen.

Ne vedd sértésnek, de te így az adott országnak inkább lennél veszteség, mintsem nyereség, hiszen ahogy már írtam, van, akit nem kéne tanítgatniuk és vesződniük vele, hiszen a minden szükséges tudással rendelkezve érkezne meg az adott országba.

2022. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nyilván itt is akad migránsozás, ehhez képest az összes volt szír meg afgán munkatársam diplomás volt, angolul mindenki beszélt folyékonyan, mások mellette németül, oroszul.
2022. dec. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Íratkozz be akkor angol nyelvtanfolyamra. Ha az megy, akkor IT területen már el tudsz helyezkedni.
2022. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2022. dec. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!