Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bárhol Nyugat-Európában van...

Bárhol Nyugat-Európában van olyan lehetőség, hogy nulla idegennyelvtudással kimehetek, ahol ott segítenek a nyelvtanulásban, szállásban és támogatnak amíg munkába nem állok vagy szakmát szerzek?

Figyelt kérdés

Gazdaságinformatikus a végzettségem, sajnos idegennyelvvel elég rosszul állok, de minél hamarabb szeretnék emigrálni innen, mert borzasztó állapotok uralkodnak, mint a megélhetésben, egészségügyben, szociális morálban, közbiztonságban stb.


Nem tudom elhinni, hogy nincsenek olyan zegzúgos full nyugdíjasokkal tarkított nyugati régió/város, ahova ne lasszóval keresnének bevándorló, de tanult kelet-európai embereket. Eleve mindenhol azt hirdetik, hogy nyugaton sok helyen súlyos munkaerőhiány és elnéptelenedés/elöregedés van.


Csak annyi kellene, hogy biztosítsanak szállást, támogatás amíg megtanulom a nyelvet ill. új szakmát tanulok vagy a meglévővel el tudok helyezkedni.



2022. dec. 29. 19:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#10: 33 vagyok, miért?

#9: Ha eddig nem ment, akkor mi a garancia, hogy egy x-edik nyelviskolával menne?

2022. dec. 29. 21:50
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

#10: 33 vagyok, miért?


1) mert ahhoz öreg vagy, hogy még higgy a mesékben

2) ha 26 alatt lennél au-pairként mehettél volna nyelvet tanulni

2022. dec. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
11: és mi a garancia rá, hogy kint menne?
2022. dec. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kezdj el 1000-el nyelvet tanulni.

Nincs felesleges netezés, filmezés csak a választott ország nyelvén es intenzív (heti 5 napos) tanfolyam.


Én itthonról dolgozom külföldi multinak, de 4 nyelven beszélek.

A legtöbb helyen nem is kérnek diplomát (23 vagyok, most csinálom az elsőt), csak nyelveket.

2022. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"A legtöbb helyen nem is kérnek diplomát (23 vagyok, most csinálom az elsőt), csak nyelveket"


Oké tegyük fel beszélsz 4 nyelven és ha nem tolmács vagy akkor mégis mit csinálsz egy multiban ha a nyelvismeret mellett nincs se szakmád se piacképes tudásod?


Ezt azért kérdezem mert én is nemzetközi multiban dolgozom alkalmazott matematikus végzettséggel statisztikai modelleket fejlesztek, nyilván az angol nyelvismeret az alap hiszen ezen a nyelven kommunikálunk, esetleg előny hogy tudok németül párbeszédet folytatni néhány kollégával, de önmagában a domain-specifikus tudásom és a hard-skilljeim (programozási ismeretek, keretrendszerek ismerete, statisztikai ismeretek) a nagyobb érték (amit az egyetemen és a későbbi szakmabeli tapasztalatommal szereztem meg), a nyelvismeret az csak alapkövetelmény, ami nélkül nem tudnám elvégezni nemzetközi környezetben a munkámat de önmagában a nyelvek ismerete nem ad piacképes tudást.

2022. dec. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15: Nyilván ő a másik véglet, a telefonos rabszolga, aki annyit tud felmutatni, hogy negyedannyi fizetésért veri a mellét a saját hazájában olyan munkakörben, ami külföldön az érettségis prolik munkahelye, de ott nem tudna velük konkurálni.


Természetesen én valami speciális területen szeretnék elhelyezkedni, ahol hiány van (raktári munkás, teherautósofőr, CNC-gépkezelő vagy postai munkás) és elég egy alapszintű német tudás.


Mert nekem senki ne mondja, hogy a sok facebook hirdetés, ahol 1800-2000 euróért (vagy mégtöbb) keresnek (akár nulla nyelvtudással de általában elég az alapfok) egyszerű fizikai betanított munkákra embereket szállással és minden szép és jóval.

2022. dec. 30. 17:25
 17/18 anonim válasza:
Kérdező, amíg találni lehet olyan munkaerőt, amely beszéli a nyelvet (valljuk be, ez a beugró, a minimum szint), addig nem fog senki időt és pénzt pocsékolni arra, hogy te megtanuld a nyelvet. Főleg úgy, hogy nincs garancia arra, hogy valóban képes vagy megtanulni (ha eddig nem sikerült, most mi változna?), illetve hogy nem gondolnád meg magad és mennél máshova.
2022. dec. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#15-ös, HR recruiter vagyok jelenleg, és ahogy befejezem a diplomát (most fejeztem be a szakdolgozatot), fix hely vár odakint, ugyanennél a cégnél.

Ehhez persze jön velem egy 2 nyelvű diploma is (angolul tanulok).


És kedves kérdező, csináltam “proli telefonos” munkát is.

Havi 1500€-ért, itthonról és nem haltam bele a hívás mennyiségbe. Kezdő egyetemistaként nem is jöhetett volna jobban az a meló. ;)

2023. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!