Kezdőoldal » Utazás » Európa » Franciaországi nyaralás....

Franciaországi nyaralás. Melyik városok a legnépszerűbbek, legolcsóbbak, hol van a legtöbb lehetőség?

Figyelt kérdés

2022. márc. 24. 20:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
A legnépszerűbb és legtöbb lehetőséggel bíró városok pont, hogy nem a legolcsóbbak. Szóval milyet is szeretnél?
2022. márc. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

A legnépszerűbb Párizs . Átkozottul drága, de ha amúgy bírod a tömeget, rengeteget ad ez a város.


És igen sokan választják Nizzát és környékét. Az a vidék is mocskosul drága, ellenben festői a táj, az elsősorban emiatt hatalmas élmény. Szállást érdemes lehet a part menti vasútvonal mentén kisebb városokban foglalni, valamivel olcsóbb pl Antibes.

2022. márc. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Erre szokták azt mondani, hogy egyetlen mondatban igen viccesen hangzik, hogy "a legnépszerűbb francia városok és az olcsóság".
2022. márc. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Es mi az, hogy legtobb lehetoseg? Mire?

Nem olcso. Imadom Lyont. Olyan, mintha Budapesten ket Duna folyna egymashoz nagyon kozel es rengeteg hiddal, osszebujo platanfak alatt nyaron deli veron is tudtam setalni. Bejarhato lepteku a kozponti resze, ami legalabb ket part, a harmadik elhagyhato. Epiteszet, dombos mediterran jellegu resz, budapestiesen ismeros masik oldal, gyonyoru terek, minden.

2022. márc. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Leetőség majnem mindenhol van, hiszen Francaország az élő történelem, minden korból való stílusával, épülteivel és képzőművészetével.

Most azonban nem javaslom az itteni nyaralást, mert az árak egyre jobban emelednek.

Az infláció ide is elért, a benzin, az élelmiszerek, az éttermek és sorolhtnám.

Általában legjobb, ha valami nagyváros agglomerációjában választasz szállást, de mivel az utazás is kezd drágulni, amit nyersz a vámon, elveszted a réven.

Én a helyeben elhalasztanám ezt az utazást, amíg rendbejön a helyzet.

Mi itt élünk, igazán nem panaszkodhatunk a fizetésünkre, de két gyerekkel kicsit jobban megnézzük, mit veszünk és mit nem, mint azelőtt.

2022. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 franciasrac ***** válasza:
71%

Idevalósi szempontból fogok válaszolni, ha olcsó várost keresel, akkor Brestbe, Rennes-ben vagy Nantes-ba menj (hát élvezd hogy az egész Britanniát látogasd meg), ha népszerűt (bár nem ajánlom hiszen a franciáknak is bonyolult mindent fizetni mostanában, és tudom hogy nálatok nem akkorák a fizetések), akkor Párizsba, Lyon-ba, Marseille-be, Côte-d'Azur-be (csak figyelj mert ott elképzelhetetlen az erőszak, főleg Párizs külvárosában és Marseille észak kerületeiben), ha mindkettőt, akkor Toulouse a legjobb.

Ha inkább a természetet preferálod, szívesen ajánlok minden hegység (én a Vogézeket preferálom, talán mert innen jövök, de az Alpok, Massif Central, Pireneusok, La Réunion és Korzika is szépek - bár épp most Korzikára nem ajánlanék menni senkinek), nagyon gyönyörűek és egzotikusak a látványok, de a tengerpartok is jók, északon amúgy kevesebben nyaralnak (Somme-öböl, ahol tök cuki fókák és régi kisvonat vannak, Normandia, oda minden tavasszal jövök és még mindig tetszik, majdnem túl sok a csinálnivaló, Britannia nagyon csendes és szép is, csak nagyobb esélye van hogy essen, Vendée/Gironde/Landes a legjobb megyék ha az Atlanti-óceánt akarod látni, és az egész földközi tengerpart is szép de sok turista van), és külön említést a Vercors-nak, Loire-folyó kastélyainak és Nancy-nak, ahol Európa legszebb tere áll.

Amúgy remélem tetszeni fog a tartózkodásod Franciaországban 😊

2022. márc. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :)
2022. márc. 26. 22:38
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

6. válaszoló!

Ha itt élsz, miért nevezed Bretagne-t Britanniának?

Ennek semmi értelme.

Volt egy apró lakásunk St. Brieux-vel szemben St. Cast-ban, egészen közel a tengerhez, onnan beutaztuk egész Bretagne-t, gyönyörű. És az emberek, bár eleinte kicsit zárkózottak, nagyon kedvesek és segítőkészek. Nem úgy, mint a nagyvárosokban, mint pl. Párizsban, ahol szintén éltem kb. 15 évig.

Ami Nantes-t illeti: a vőm szülei ott élnek, sokszor voltunk náluk. És ma már bizony az sem olyan "olcsó", mint pár évvel ezelőtt volt.

2022. márc. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 franciasrac ***** válasza:

Hát azt tudom hogy a Grande-Bretagne-ot Nagybritanniának hívják magyarul szóval azt hittem hogy logikus lenne ha a Bretagne Britannia lenne, de látszólag tényleg tévedek :/

Őszintén pár éve nem mentem belé szóval lehet az hogy most drágább, és tényleg csak a vidékre kell menni ha találkozni akarsz emberekkel, én vidéki vagyok de Nancy-ban tanulok diákként hétköznapokon, és nagyon nem tetszik a hangulat, ahogy össze vannak gömbölyödve az emberek, míg nem lehet nem üdvözölni valakit akinek a szemébe néztél az utcán, ezért furcsának meg zavarónak tartom a város légkörét, amúgy ott több a látnivaló, nem lehet mindent megkapni

2022. márc. 27. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Nancy tényleg gyönyörű város, de Elzászban és Lotharingiában nem szeretik az idegeneket.

Bizalmatlanok és zárkózottak az emberek, ezt valószínűleg a népesség összeállítása és hányatott történelmük okozza.

Ha a nancy-i egyetemre jársz, érdeklődj egy Pór Péter nevű franciatanár iránt, bár valószínűleg nyugdíjba ment már.

De ha megtalálod, ő sokat tud segíteni neked.

(Kérdező, bocsánat az offért!)

2022. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!