Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a fenéből élnek ilyen jól...

Mi a fenéből élnek ilyen jól a gyári munkások?

Figyelt kérdés

Sokat járunk egy gyár-üzembe külcégesként, telepítés és karbantartói munkákra. Szoktam hallani, ott a soron dolgozók beszélgetéseit, ismerek is néhányat.

Mi a fenéből telik egy soron dolgozónak vagy egy raktári raklaptologatónak Thaiföld, Dubai üdülésre? Az egyik csaj dicskedett ott a fotókkal, a másik meg mondja, hogy ők is mennek februárban 2 hétre. Csak néztem, hogy vajon miből?

Amikor műszakváltásuk volt, megint csak néztem, hogy a betanított dolgozók mennek haza olyan kocsikkal, hogy hát enyhén szólva, nem 20 éves roncsok, hanem elég jó kocsik. Miből?

Nem sajnálom tőlük, meg nem irigykedem, de létezik, hogy bőven 500 fölött visznek haza, plusz még nyomják őket szép-kártyával meg ilyen-olyan kedvezményekkel és így már 600 fölött keres egy betanított melós?

Létezik az, hogy nulla felelősséggel, nulla szaktudással, amolyan tili-toli munkára ennyit fizetnének?

Én egy magyar vállalkozásban dolgozom, reggeltől addig tart a munkaidőm, még nem végzünk, van hogy estig. Komoly felelősséget és komoly szaktudást igénylő munkában. S a 4 kilót is alig viszem haza.

Persze értem én, hogy gyármentő program és abból a sok milliárdos állami támogatásból bőven telik bérfejlesztésre, míg a magyar vállalkozások semmi állami támogatást nem kapnak, így nálunk idén sem lesz béremelés.

De most komolyan elgondolkoztam, hogy elmegyek én is gyárba, amolyan raklaptologatónak vagy sorra, betanított munkásnak.

Tehát lehetséges, hogy tényleg ennyire túl vannak fizetve?



2023. jan. 12. 06:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Dolgoztam én is gyárba régen, sok sok túlóra, műszakpótlék, nincs életed aztán ellehet verni ilyenekre, én is kimentem 1 hétre Franciországba.

Kocsit pedig megveszik hitelre, szomszédom is 1 vacak gyárba dolgozik szakmunkással és vadi új autója van, meg minden nyáron megy nyaralni valahová.

Persze ez nem jellemző minden cégre, hogy így mennek a dolgok.

2023. jan. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
67%
Sokan örökölnek ingatlant, nem kell hitelre/albérletre költeniük, vagy otthon élnek a szülőkkel és ilyenekre verik el a pénzt.
2023. jan. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
Olyan gyarrol nem tudok ahol 500 felett de meg 400at se lehet a legtobbnel megkeresni, te valami troll vagy aki probalja eloadni mekkora vaganyok a gyari melosok?
2023. jan. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
25%
Faterom nettó 3070Ft-os órabérben volt, egy 1946-os manuális esztergagépen dolgozott, az országban akkor volt még rajta kívül 4 olyan ember aki tudta működtetni.
2023. jan. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon jól fizet egyébként a gyári munka. Sokkal többet er a cégeknek mint a diplomás melo, szóval nem csoda hogy többet is keresnek. Kereslet kínálat kérdése. Diplomasokbol Dunát lehet rekeszteni
2023. jan. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
40%

"0 felelősség, nulla szaktudás".. te se dolgoztál még gyárban ezek szerint..

HA szerinted oylan egyszerű ki lehet próbálni,de megsúgom 2 hét után sív hagynád ott..

2023. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
#7 Felelősség biztos van, de milyen szaktudás kell mondjuk két darab alkatrész összepattintásához? Szalag mellé kb 8 általánossal veszik fel az embereket...
2023. jan. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%

Alapból a pótlékokkal relative jól tud keresni egy gyárban dolgozó. Netto 350 et haza tud akár vinni.

Ha van párod akkor a közös kassza miatt 700 nettó amit elkölthetsz. 2 ember nem kerül 2x annyi pénzbe szval kb 450-500 ból meg tudnak élni.

200-250 plusz meg nem kevés pénz

2023. jan. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Magyar KKV-nál sosem leszel agyonfizetve legyen bármilyen diplomád.

A gyári munkásból meg hiány van,túlórákkal, hétvégékkel,pótlékokkal simán elképzelhetô nettó 500k (€1250) vagy még ez fölött.

2023. jan. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
8# ésa 90%-a ki is hullik.. Azért aki pár éve ott van csak jobban ért hozzá mint aki 1-2 hónapja.. elente tlán 0 a szktudásuk de évek alatt elég sokat tanul az ember. Már aki ott marad persze.
2023. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!