Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a fenéből élnek ilyen jól...

Mi a fenéből élnek ilyen jól a gyári munkások?

Figyelt kérdés

Sokat járunk egy gyár-üzembe külcégesként, telepítés és karbantartói munkákra. Szoktam hallani, ott a soron dolgozók beszélgetéseit, ismerek is néhányat.

Mi a fenéből telik egy soron dolgozónak vagy egy raktári raklaptologatónak Thaiföld, Dubai üdülésre? Az egyik csaj dicskedett ott a fotókkal, a másik meg mondja, hogy ők is mennek februárban 2 hétre. Csak néztem, hogy vajon miből?

Amikor műszakváltásuk volt, megint csak néztem, hogy a betanított dolgozók mennek haza olyan kocsikkal, hogy hát enyhén szólva, nem 20 éves roncsok, hanem elég jó kocsik. Miből?

Nem sajnálom tőlük, meg nem irigykedem, de létezik, hogy bőven 500 fölött visznek haza, plusz még nyomják őket szép-kártyával meg ilyen-olyan kedvezményekkel és így már 600 fölött keres egy betanított melós?

Létezik az, hogy nulla felelősséggel, nulla szaktudással, amolyan tili-toli munkára ennyit fizetnének?

Én egy magyar vállalkozásban dolgozom, reggeltől addig tart a munkaidőm, még nem végzünk, van hogy estig. Komoly felelősséget és komoly szaktudást igénylő munkában. S a 4 kilót is alig viszem haza.

Persze értem én, hogy gyármentő program és abból a sok milliárdos állami támogatásból bőven telik bérfejlesztésre, míg a magyar vállalkozások semmi állami támogatást nem kapnak, így nálunk idén sem lesz béremelés.

De most komolyan elgondolkoztam, hogy elmegyek én is gyárba, amolyan raklaptologatónak vagy sorra, betanított munkásnak.

Tehát lehetséges, hogy tényleg ennyire túl vannak fizetve?



2023. jan. 12. 06:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
39%
szerinted két hét dubai vagy egy új autó ellensúlyozza a monoton, lélekölő egész évet? Inkább dolgozok itt az irodában havi 200ért, és szeretek bejárni, meg elmegyek évente egy hétvégét belföldön nyaralni. De boldog vagyok egész évben. Azt csinálom, amit tanultam, meg amit szeretek. És sokszor filmezhetek a melóhelyen, ha hamarabb végzek.
2023. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Én pont azt hallottam, hogy szakemberből van hiány. Betanított melós meg terem magától. Akkor hogy lehet, hogy ennyire meg vannak fizetve?
2023. jan. 12. 13:05
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
13: Dupla annyi/hétvégi munkával többet lehet keresni, mint aki csak 8 órázik.
2023. jan. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%

Én is gyárba dolgozok, viszont nem soron, karbantartó vagyok.


Nálunk a soron GBM-et kap mindenki. Az én fizetésem nagyjából ott van, mint a tiéd. Én 1-es octaviaval járok a soron meg van akinek E90-es BMW-je új dusterja, J astra stb-je van.


Hitelre megveszik vagy a párjuk segít nekik, ennyi a titok.


A nyaralásokat egyébként meg ha ügyesen csinálod, ki lehet hozni nem vészesen drágán is, feltéve, ha nem izlandra akarsz menni.

2023. jan. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
91%
#12 Így igaz, én is dolgozom inkább kevesebbért,de legalább azt csinálom amit szeretek. Egy műszakban,napi nyolc óra, ha megcsinálom a feladatom a kutya se szól hozzám, nem kell engedélyt kérnem ha mosdóba akarok menni vagy ebédelni.Inkább járok öregebb autóval mint hogy hitelt vegyek fel, utána 3 műszak meg túlóra hogy fizetni tudjam...
2023. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

#16


Ez így van! Ez nekem is szempont és nehezen bírnám azt a kötöttséget ha 20 perc ebédszünetem lenne, meg egy mosdóhoz is engedélyt kellene kérnem. De így meg egyről a kettőre nem jutok. S azért azt látni, hogy aki max 8 általánost végzett, nem ért semmihez, az csak gyarapszik, erősen elgondolkodtat, hogy váltsak.

2023. jan. 12. 14:35
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
#16 Viszont a képzetlen munkaerő veszítheti el könnyebben az állását és talál nehezebben új munkahelyet. Úgy vagyok vele, hogy keressek inkább kevesebbet, de mellette mindig tudok tanulni,fejlődni, könnyebben váltok munkahelyet pld. De ez csak az én véleményem, én nem vagyok túl anyagias...nem vágyom egyiptomi nyaralásra meg hasonló dolgokra.
2023. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Pl keresnek párként ketten a gyárban 600 ezret, ami már nem lehetetlen, és van mellé egy örökölt házuk.

Konkrétan ismerek ilyet.

Na most rezsi kaja kijön 2 főre 200ból, havi 400-at el tudnak tenni, évi 5 millió ft..abból hogy ne futná nyaralásra?

De olyat is ismerek ahol szintén gyári dolgozók, de a szülők nagyon gazdagok, lakást is vettek nekik, meg amit kiejtenek a szájukon kb megveszik nekik.

Olyan is van aki gyári munka mellett maszekol (dolgoztam régebben gyárban 4 évig, volt kollegám aki mellette ingatlanozott, volt aki klímákat szerelt, volt aki körmözött) mi úgy jártunk, hogy 3 nap munka 3 szabad..emellett pl lehet vállalni mást is, ha van szufla


Szóval igazaból bármi lehet.


Utazás meg nem nagy cucc, eldohányzik sok gyári munkás többet mint egy egy nyaralás.

2023. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 NTBS ***** válasza:
73%
Jól spórolnak. Ennyi.
2023. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván nem a saját fizetésükből mennek külföldre nyaralni, hanem a párjukéból. A legtöbb rosszul kereső ismerősömnek jól kereső párja van. Nem is tudna máshogy túlélni egyik sem, mivel a saját fizujukból a számlákat meg a kaját sem tudnák kifizetni, nemhogy nyaralást meg egyéb extrákat.
2023. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!