Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a fenéből élnek ilyen jól...

Mi a fenéből élnek ilyen jól a gyári munkások?

Figyelt kérdés

Sokat járunk egy gyár-üzembe külcégesként, telepítés és karbantartói munkákra. Szoktam hallani, ott a soron dolgozók beszélgetéseit, ismerek is néhányat.

Mi a fenéből telik egy soron dolgozónak vagy egy raktári raklaptologatónak Thaiföld, Dubai üdülésre? Az egyik csaj dicskedett ott a fotókkal, a másik meg mondja, hogy ők is mennek februárban 2 hétre. Csak néztem, hogy vajon miből?

Amikor műszakváltásuk volt, megint csak néztem, hogy a betanított dolgozók mennek haza olyan kocsikkal, hogy hát enyhén szólva, nem 20 éves roncsok, hanem elég jó kocsik. Miből?

Nem sajnálom tőlük, meg nem irigykedem, de létezik, hogy bőven 500 fölött visznek haza, plusz még nyomják őket szép-kártyával meg ilyen-olyan kedvezményekkel és így már 600 fölött keres egy betanított melós?

Létezik az, hogy nulla felelősséggel, nulla szaktudással, amolyan tili-toli munkára ennyit fizetnének?

Én egy magyar vállalkozásban dolgozom, reggeltől addig tart a munkaidőm, még nem végzünk, van hogy estig. Komoly felelősséget és komoly szaktudást igénylő munkában. S a 4 kilót is alig viszem haza.

Persze értem én, hogy gyármentő program és abból a sok milliárdos állami támogatásból bőven telik bérfejlesztésre, míg a magyar vállalkozások semmi állami támogatást nem kapnak, így nálunk idén sem lesz béremelés.

De most komolyan elgondolkoztam, hogy elmegyek én is gyárba, amolyan raklaptologatónak vagy sorra, betanított munkásnak.

Tehát lehetséges, hogy tényleg ennyire túl vannak fizetve?



2023. jan. 12. 06:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
azért szomorú ahogy a gyári munkásokkal bánnak a legtöbb helyen. valljuk be ha lene óránként 10 perc szünetük meg elmehetnének wc-re ugyanúgy meglenne a termelés..
2023. jan. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Hálisten ahol eddig dolgoztam gyárakba, wc-re mindig eltudtam menni, nem volt belőle probléma, pedig volt eléggé szar hely is köztük.
2023. jan. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyárban nem csak fizikai melósok vannak.

Hallottál két embert és egyből általánosítasz. Dolgoznak mondjuk 1000-en egy gyárban akkor látsz 1000 új kocsit a parkolóban?

2023. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
90%
Van, gogy a gyártósorra is befinganak a munkások, mert nem engedik ki őket wc-re
2023. jan. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Hát 2011-ben szarul kerestem, de most, Angliában jobb nekem betanított munkásként. Havi 1800-2000 font fizetés.
2023. jan. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!