Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT területen mennyire gyakori,...

IT területen mennyire gyakori, hogy valakit elküldjenek próbaidő alatt?

Figyelt kérdés

Én már dolgozom pár éve, megfordultam néhány cégnél, de nem emlékszem, hogy valakit elküldtek volna próbaidő alatt. Olyan gyakran volt, hogy az illető maga mondott fel, mert nem érezte jól magát vagy nem tudott beilleszkedni a csapatba.

Mennyire gyakran fordul ez elő? Szenior pozícióra felvett emberek közt is van ilyen, hogy valakit felvesznek nagy fizetéssel és utána elküldik, ha mégsem hozza az elvárt szintet?



2023. jan. 17. 21:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam már ilyet (RTL - től küldték el az illetőt, rendszergazda volt). Mondjuk amilyennek ismerem a fószert, az a meglepő, hogy egyáltalán felvették.
2023. jan. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
6 eve dolgozok, meg nem volt olyan akirol tudnam hogy probaido alatt elkulstek
2023. jan. 18. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

3 hónap alatt szakértelem hiánya miatt szerintem nagyon ritka esetben küldenek el valakit mert azért azt általában leszűrik az állásinterjún hogy teljes sötétség-e az ember vagy van benne potenciál. Nyilván teljesen világtalanokat akinél se kép se hang nem fogják felvenni mert nem jutnak túl az interjún.


Szerintem a gyakoribb ok ha egy ember nem illeszkedik be a csapatba és bunkó / nagyon önfejű / bomlasztó jellegű, nekem például a haverom mondta hogy hozzájuk az új srác aki ment az 2 hónap alatt megutáltatta magát mert beszólogatott mindenkinek és egymásnak uszította a csapattársakat "ez ezt mondta az azt stb..." szóval az emberi jellem miatt inkább fognak kibaszni mint a szakmai tudás miatt, mert abban a pár órás interjúban nem derül ki hogy egy szociopata barom vagy de az igen ha eléd tesznek 1 feladatot amiről azt sem tudod hogy mit olvasol.

2023. jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk épp most küldtek el egy csajt. Próbaideje utolsó hetén, nagyon meglepődtünk mert biztosak voltunk benne hogy marad(mindent megcsinált és elég kreatív és jófej is volt), a poén hogy a főnök azt mondta, hogy ő mondott fel(holott ez kamu :D), szóval vannak érdekes dolgok.
2023. jan. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem akart szopni.
2023. jan. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Láttam ilyet. Ticketeket kellett manuálisan bezárnunk 1000 számra, amik már zárhatóak voltak csak valamiért India nem bajlódott a Close státusz kiválasztásával, amíg nem állt össze a csapat, új TL-lel, training plannel stb. Már hetek óta nyomtuk amikor jött egy új srác. Hétfőn vagy kedden kezdett, pénteken már el is köszönt. Azóta se értem mit lehetett elb*szni 3 gomb egymást követő megnyomásán, neki valószínűleg sikerült.

A főnök valami olyasmit mondott, hogy "nem nagyon tudta megugrani ezt a szintet".

2023. jan. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
12 éve dolgozok Java fejlesztőként, negyedik cégnél. Eddig egyetlen ilyet láttam.
2023. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!